Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ନୂଆବର୍ଷ ଭେଟି : ୧ ଜାନୁୟାରୀରୁ ଯେକୌଣସି ନେଟଓ୍ବର୍କକୁ ଭଏସ୍ କଲ ମାଗଣା, ଘୋଷଣା କଲା ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ

31/12/2020 at 3:59 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩୧/୧୨ : ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଇଁ ପୁଣି ଏକ ଖୁସି ଖବର । ପୁଣି ଥରେ ଜିଓ ତାର କଷ୍ଟୋମରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଅଫନେଟ୍‌ ଡୋମେଷ୍ଟିକ୍‌ କଲ ଫ୍ରି କରିବାକୁ ଯାଉଛି । ଏକ ବୟାନ ଜାରି କରି କମ୍ପାନୀ କହିଛି ଜାନୁୟାର ୧ ତାରିଖରୁ ସମସ୍ତ ଜିଓ କଲ ମାଗଣା ହେବ । ଅର୍ଥାତ ୧ ଜାନୁୟାରୀ ପରେ ଇଣ୍ଟରକନେକ୍ଟ ୟୁସେଜ୍ ଚାର୍ଜେସ୍ (IUC) ଲାଗିବ ନାହିଁ ।

କମ୍ପାନୀ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, IUC  ଚାର୍ଜ ଶେଷ ହେବା ମାତ୍ରେ ଭଏସ୍ କଲ ଫ୍ରି ହୋଇଯିବ । ଜିଓ ପୁଣି ଥରେ ସମସ୍ତ ଅଫନେଟ୍ କଲ ୧ ଜାନୁୟାରୀ ୨୦୨୧ରୁ ଫ୍ରି କରିବାକୁ ଯାଉଛି । ଏହା ସହିତ କମ୍ପାନୀ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛି ଯେ, ଜିଓ ନେଟଓ୍ବର୍କ ଅଫନେଟ୍‌ର କଲ ଆଗରୁ ମାଗଣା ଉପଲବ୍ଧ ଥିଲା ।

ଏହା ସହିତ ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କୁ ଆଶ୍ବାଦନା ଦେଇ କମ୍ପାନୀ କହିଛି ଯେ, ଯଦି ରେଗୁଲେଟର ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି ଦେୟ ଲଗାଯିବ ତେବେ କେବଳ ସେହିମାନଙ୍କୁ ଦେୟ ଦେବାକୁପଡିବ । ତେବେ ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓର ଏପରି ଘୋଷଣା ପରେ ସେୟାର ବାଜରରେ ମଧ୍ୟ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ପଡିଛି । ଜିଓର ପ୍ରମୁଖ ପ୍ରତିଦ୍ବନ୍ଦୀ ଭାରତୀ ଏୟାରଟେଲର ସେୟାରରେ ପ୍ରାୟ ୨ ପ୍ରତିଶତ ହ୍ରାସ ପାଇଛି ।

ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦୧୯ରେ ଟେଲିକମ ରେଗୁଲେଟର ଟ୍ରାଇର ଫଇସଲା ଅନୁଯାୟୀ ଜିଓ ତାର ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କ ଠାରୁ ଇଣ୍ଟରକନେକ୍ଟ ୟୁସେଜ୍ ଚାର୍ଜେସ୍ (IUC) ଆଦାୟ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଥିଲା । ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟା ଜାନୁୟାରୀ ୨୦୨୦ରୁ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୨୦ ଯାଏ ଜାରି ରହିଥିଲା । ତେବେ ଜାନୁୟାରୀ ୧ ତାରିଖରୁ ଏହି ନିୟମରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବା ସହିତ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ମାଗଣା କଲର ପାଇଁ ଘୋଷଣା କରିଛି ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ।

   Related Posts