Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟିକା ବଣ୍ଟନ ପାଇଁ ୨୧ ଜଣିଆ ପରିଚାଳନା କମିଟି ଗଠନ, ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ହେଲେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ
  • ||
  • ୯୦ ପ୍ରତିଶତ ନଷ୍ଟ ହୋଇ ସାରିଥିଲା କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଫୁସ୍‌ଫୁସ୍, ଇକମୋ ପଦ୍ଧତିରେ ସୁସ୍ଥ କଲେ ସମ୍ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ଦ୍ଵିତୀୟ ଲହର ସଂକ୍ରମଣର ଆଶଙ୍କା ନାହିଁ, ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ୬୦୫ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୮ରେ କୃଷକଙ୍କ ଭାରତ ବନ୍ଦ ଡାକରା, ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସର ସମର୍ଥନ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ପଞ୍ଚମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୃଷକ-ସରକାରଙ୍କ ଆଲୋଚନା ବିଫଳ, ଡିସେମ୍ବର ୯’ରେ ପୁଣି ବୈଠକ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ଷଣ୍ଢକୁ ଧକ୍କା ଦେବା ପରେ ହୁତୁ ହୁତୁ ହୋଇ ଜଳିଲା କାର୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୪ ଜଣ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ପରୀ’ ହତ୍ୟାକାରୀକୁ ଧରାଇଦେଲେ ମିଳିବ ଲକ୍ଷେ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ନୟାଗଡ : ଘର ବାଡିପଟୁ ମିଳିଲା ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତଦେହ, ମୁଣ୍ଡ ଏବଂ ମୁହଁରେ ରହିଛି କ୍ଷତଚିହ୍ନ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୧୨ ବଖରା ଘର ସହ ଜଳିଗଲା ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା ଗହଣା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ଆରୋହୀ ପିଟିହେଲେ ଟ୍ରକ୍‌ରେ, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||

ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମାକୁ ଫୁ : ଓ.ଏଚ୍.ପି.ସି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ବେଆଇନ ନିଯୁକ୍ତି

30/01/2019 at 5:46 PM

ଜୟପୁର ୩୦|୧: ଜୟପୁର ସ୍ଥିତ ଓ.ଏଚ୍.ପି.ସି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ବେଆଇନ ନିଯୁକ୍ତି ଅଭିଯୋଗ । କୌଣସି ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଆଉ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ କର୍ମଚାରୀ ମାନଙ୍କୁ ପୁନଃ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯିବନି ବୋଲି ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଗତ ବର୍ଷ ଅଗଷ୍ଟ ମାସରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଜୟପୁର ସ୍ଥିତ ଓ.ଏଚ୍.ପି.ସି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ୪ ଜଣ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆ ଯାଇଛି।ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତୀୟ  ହସ୍ତାବିଜ ନ୍ୟୁଜ7 ହାତରେ ଲାଗିଥିବା ବେଳେ ଏହାକୁ ନେଇ ତାତିଛନ୍ତି ବର୍ଷ ବର୍ଷ ହେବ ଏଠାରେ କାମ କରୁଥିବା ଠିକା କର୍ମଚାରୀ ।

ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମାକୁ ଫୁ । ସରକାରୀ ନିୟମର ଖୋଲା ଖୋଲି ଉଲଂଘନ ।  ଏପରି କିଛି ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି ଜୟପୁରସ୍ଥିତି ଓ.ଏଚ୍.ପି.ସି ବିରୋଧରେ । ୪ଜଣ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଓ.ଏଚ୍.ପି.ସି କତ୍ତୃପକ୍ଷ ଏହି ମାସରେ  ନିଯୁକ୍ତ ଦେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଏପରିକି ଏମାନଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଁ ବିଦ୍ଧିବଦ୍ଧ ଭାବେ ବିଜ୍ଞାପନ ବି ଦିଆ ଯାଇଥିଲା । ଆଉ ଏପରି ବେଆଇନ ନିଯୁକ୍ତିକୁ ନେଇ ଏବେ ତାତିଛନ୍ତି ଏଠାରେ କାମ କରୁଥିବା ୮୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ ଠିକା କର୍ମଚାରୀ । ବର୍ଷ ବର୍ଷ ହେବ ଏମାନେ ସ୍ବଳ୍ପ ଦରମାରେ  କାମ କରୁଛନ୍ତି । ହେଲେ ଏମାନଙ୍କୁ ଚାକିରୀ ସ୍ଥାୟୀ କରାନଯାଇ ଉଚ୍ଚ କତ୍ତୃପକ୍ଷ ମନମାନୀ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ।

ଅଭିଜ୍ଞତା ଥିବା କର୍ମଚାରୀ ତୁରନ୍ତ ଆବଶ୍ୟକ ପଡିଲା । ତେଣୁ ଭୁବନେଶ୍ବର ସ୍ଥିତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରୁ ଅନୁମତି ମିଳିବା ପରେ ଏମାନଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆ ଯାଇଥିବା କହିଛନ୍ତି ଜୟପୁର ସ୍ଥିତ ଓ.ଏଚ୍.ପି.ସିର ୟୁନିଟ ହେଡ୍। ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ପୁନଃ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆ ଯାଇପାରିବନି ବୋଲି ବିଜ୍ଞପ୍ତି କରି ସାରିଛନ୍ତି । ତେଣୁ  ଏମାନଙ୍କ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦେଲା କିଏ?  ଯଦି କିଛି କିଛି ଅଭିଜ୍ଞତା ସଂପର୍ଣ୍ଣ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଆବଶ୍ୟକ ପଡିଲା ତେବେ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ଏଠାରେ କାମ କରୁଥିବା ଠିକା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦିଆ ଗଲାନି କାହିଁକି ? ଏ ସଂପର୍କରେ ଓ.ଏଚ୍.ପି.ସିର ୟୁନିଟ ହେଡ ଏମ୍.ଆର୍.ବିଶ୍ବାଳ କଥା ଗୋଳାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts