Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କ ପାଇଁ ବଢ଼ିଲା ଚିନ୍ତା : ପିଆଜ କିଲୋ ୧୦୦ ଟଙ୍କା !
  • ||
  • ରାସ୍ତା ଝାଡୁମାରି ପ୍ରଶଂସା ସାଉଁଟିଥିବା ଟ୍ରାଫିକ୍ କନେଷ୍ଟବଳ ଲଳିତ ମୋହନ ରାଉତ ସମ୍ମାନୀତ
  • ||
  • ଲେମ୍ବୁ ପାଣିରେ ସନ୍ଧବ ଲୁଣ ମିଶାଇ ସେବନ କଲେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହୋଇଥାଏ ଓଜନ
  • ||
  • ଆକର୍ଷଣୀୟ ଚାକିରୀ: ବିସ୍କୁଟ୍ ଚାଖିବାକୁ ମିଳିବ ୪୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦରମା
  • ||
  • ଭକ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର, ପୁରୀ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ମିଳିବ ମହାପ୍ରସାଦ ମିଳିବ
  • ||
  • ପୂଜା ପାଇଁ କଟକ ସହରରେ ମୁତୟନ ହେବେ ୩୦ପ୍ଲାଟୁନ ପୋଲିସ ଫୋର୍ସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର ପଡିଆବାହଲରେ ଟ୍ରକ୍ ଚାପାରେ ମା’ ଓ ଶିଶୁପୁତ୍ରର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଅପରାହ୍ନ ୪ଟାରେ ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମ୍ବୋଧନ
  • ||
  • ସଞ୍ଜୁ ବାବାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ନେଇ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ବଡ ଖବର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମୋସ୍ ମିସାଇଲ୍ ପରୀକ୍ଷଣରେ ଭିଡିଓ ଜାରି କଲା ଭାରତୀୟ ନୌସେନା
  • ||

ମାଲକାନଗିରି ସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନାର ୩ ନର୍ସ ଚିକିତ୍ସା କରିବା ବଦଳରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଥିଲେ ଟିକ୍‌ଟିକ୍ ଭିଡିଓ, ସମଗ୍ର ଜିଲ୍ଲାରେ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା

26/06/2019 at 5:15 PM

ମାଲକାନଗିରି ୨୬|୬: ଭାରତରେ ଟିକଟକ୍‌ର ଲୋକପ୍ରିୟତା ଖୁବ୍‌ ବଢ଼ୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ଯାହାକୁ ଦେଖି ଟିକଟିକରେ ନିଜ ଲୁକାଇତ ପ୍ରତିଭା ଦେଖାଇବାକୁ ବ୍ୟସ୍ତ । ତେବେ ୟାରି ଭିତରେ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲା ସଦର ଚିକିତ୍ସାଳୟର ଏସଏନସିୟୁ ଭଳି ଏକ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଭାଗରେ ନର୍ସମାନେ ଗୁରୁତର ଶିଶୁଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଛାଡ଼ି ଟିକ୍‌ଟକ୍‌ ଭିଡିଓ ବନାଇବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଥିଲେ । ଡ୍ରେସ୍‌ କୋଡ଼ରେ ଥିବା ଏହି ନର୍ସମାନଙ୍କ ଟିକ୍‌ଟକ୍‌ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ସମଗ୍ର ଜିଲ୍ଲାରେ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଅଭିଯୋଗ ପରେ ଆକ୍ସନକୁ ଆସିଛନ୍ତି ସିଡିଏମଓ ।

ଟିକ୍‌ଟିକ୍‌ ମାୟାରେ ବାୟା ‘ସିଷ୍ଟର’ । ସ୍ଥାନ-କାଳ-ପାତ୍ର ଭୁଲି ମାତିଥିଲେ ମସ୍ତିରେ । ହସ୍ପିଟାଲ ଡ୍ରେସ କୋଡ଼ରେ ଥିବା ଏହି ନର୍ସମାନେ ଏମିତି ମସ୍ତିରେ ମାତିଛନ୍ତି ପୁଣି, ହସ୍ପିଟାଲର ଏସଏନସିୟୁ ଭିତରେ । ଇଏ ହେଉଛି ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲା ସଦର ଚିକିତ୍ସାଳୟର ଚିତ୍ର । ଯେଉଁଠି ଏସଏନସିୟୁ ଭିତରେ ଗୁରୁତର ଶିଶୁଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଛାଡ଼ି ଏମିତି ଟିକ୍‌ଟିକ୍‌ ଭିଡିଓ ବନାଇବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଥିଲେ ଏଇ ନର୍ସମାନେ ।

ନିଜ ଲୁକାଇତ ପ୍ରତିଭାକୁ ଟିକ୍‌ଟିକ୍‌ ମାଧ୍ୟମରେ ଦୁନିଆକୁ ଦେଖାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲେ । ଏମାନଙ୍କ ଯେଉଁ ପ୍ରତିଭାକୁ ଦେଖି ମାଲକାନଗିରି ଭଳି ଏକ ଆଦିବାସୀ ଅଧ୍ୟୁଷିତ ଜିଲ୍ଲାରେ ଗରିବ ଲୋକଙ୍କୁ ଉନ୍ନତମାନର ଚିକିତ୍ସା ଯୋଗାଇ ଦେବାକୁ ସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯାଇଛି । ସେମାନେ ତାକୁ ଛାଡ଼ି ଟିକ୍‌ଟିକ୍‌ ଭିଡିଓ ବନାଇବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଅଛନ୍ତି । ତାହା ପୁଣି ଏସଏନସିୟୁ ଭଳି ଏକ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଭାଗ ଭିତରେ । ନବଜାତକଙ୍କୁ ଜରୁରୀକାଳିନ ଚିକିତ୍ସାସେବା ଯୋଗାଇଦେବାକୁ ଥିବା ଏହି ନର୍ସମାନଙ୍କ ଏଭଳି ଅବହେଳାର ଚିତ୍ର ଦେଖିବା ପରେ  ଜିଲ୍ଲାବାସୀ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟାଶୀଳ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଟିକ୍‌ଟକ୍‌ ଭିଡିଓରେ ମଡେଲିଂ କରୁଥିବା ଏହି ୩ଜଣ ହେଉଛନ୍ତି ଜିଲ୍ଲା ସଦର ଚିକିତ୍ସାଳୟର ମହିଳା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କର୍ମୀ ନନ୍ଦିନୀ ରାୟ, ରୁବି ରାୟ ଏବଂ ତାପସୀ ବିଶ୍ବାସ । ହସ୍ପିଟାଲ ଭିତରେ ଏଭଳି ଆଚରଣ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିବା ଏହି ନର୍ସମାନଙ୍କ ଟିକ୍‌ଟକ୍‌ ଭିଡିଓ ଦେଖିବା ପରେ ଆକ୍ସନ ମୋଡ୍‌କୁ ଆସିଛନ୍ତି ମାଲକାନଗିରି ସିଡିଏମଓ । ସଂପୃକ୍ତ ନର୍ସମାନଙ୍କୁ ଡାକି ଜେରା କରିବା ପରେ ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆଇନ୍‌ ଅନୁସାରେ କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

ଟିକ୍‌ଟକ୍‌ ମାଧ୍ୟମରେ ନିଜ ଟାଲେଣ୍ଟ୍‌ ଦେଖାଇବାକୁ କେହି ବିରୋଧ କରୁନାହାନ୍ତି । ହେଲେ ହସ୍ପିଟାଲ ଭିତରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଥିବା ବେଳେ ଶିଶୁଙ୍କ ଚିକିତ୍ସାରେ ଅବହେଳା କରି ଏମିତି ଟିକ୍‌ଟକ୍‌ ଭିଡିଓ ବନାଇବାକୁ ନେଇ ଯେ କେହି ବି ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇବ । ନିଜ ମସ୍ତି ପାଇଁ ରୋଗୀସେବାରେ ଅବହେଳାକୁ କୌଣସି ମତେ ବରଦାସ୍ତ କରାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ ।

   Related Posts