Thursday, December 13, 2018

News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ମହିଳା ସଂରକ୍ଷଣ କ୍ଷେତ୍ରରେ ନବୀନଙ୍କ ପଦକ୍ଷେପ କେବଳ ଗୋଟେ ସୁଆଙ୍ଗ ବୋଲି କହିଲେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର, ନିରଞ୍ଜନ କହିଲେ ହାସ୍ୟାସ୍ପଦ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୬|୧୨: ମହିଳା ସଂରକ୍ଷଣକୁ ନେଇ ବିଜେଡି ଓ ଓଡିଶା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଆଭିମୁଖ୍ୟକୁ କଟାକ୍ଷ କରିଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ । ମହିଳା ସଂରକ୍ଷଣକୁ ନେଇ ଗତ ଦଶନ୍ଧି ହେଲା ସବୁ ଦଳର ମତ ବହୁତ ସଷ୍ଟ ଅଛି ।  ତେବେ ଏନେଇ ବିଜେଡିର  ଆଭିମୁଖ୍ୟ କଣ ତାହା ପାର୍ଲାମେଣ୍ଟରେ ହୋଇଥିବା ବିଗତ ଆଲୋଚନାରୁ ଜଣା ପଡିସାରିଛି । ଏହାକୁ ନେଇକୁମ୍ଭୀର କାନ୍ଦଣା କାନ୍ଦୁଛି ବିଜେଡି ବୋଲି ସେ କହିବା ସହ ବାହାଘର ବେଳେ ବାଇଗଣ ରୁଆରୁ ଏହା କେବଳ ରାଜନୈତିକ ପଇନ୍ତରାବାଜି  ବୋଲି ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଥିବା ସେ କହିଛନ୍ତି ।  କୁନ୍ଦୁଲି ଓ ବେଲଟିକିରିରେ ଯୋଉଁ ସରକାରଙ୍କ ନାକ ତଳେ ନାରୀ ନିର୍ଯ୍ୟାତିତ ।  ସେ ସରକାର ମହିଳାଙ୍କ କଥା କହିବା କେବଳ ସୁଆଙ୍ଗ ଛଡା ଆଉକିଛି ନୁହେଁ ବୋଲି ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି ।

ସେହିଭଳି ମହିଳା ସଂରକ୍ଷଣ ନେଇ ବିଜେଡିର ଆଭିମୁଖ୍ୟ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କର ଏହା ଏକ ହାସ୍ୟସ୍ପଦ କଥା ।୩୩ ପ୍ରତିଶତ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବହୁ ଆଗରୁ କଂଗ୍ରେସ କହି ଆସୁଛି । ଗୋଟିଏ ହାଉସ୍‌ରେ ଏହି ବିଲ୍‌ ପାସ୍‌ ହୋଇସାରିଛି।ନିର୍ବାଚନ ପାଖେଇ ଆସିବାରୁ ବିଜେଡି ଏକଥା କହୁଛି ।୧୮ ବର୍ଷ ଧରି ଥିଲେ କେଉଁଠି, ଏବେ ନିଦ ଭାଙ୍ଗୁଛି ।ମହିଳ| ଭୋଟକୁ ଆଣିବାକୁ ଏକଥା କରୁଛନ୍ତି ।କଂଗ୍ରେସ ଏକଥା ଆରମ୍ଭ କରିଛି, ଏବେ ସମର୍ଥନ କରିବ କଣ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକମହିଳା ସଂରକ୍ଷଣ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏକଜୁଟ ହେବା ପାଇଁ ଆଜି ସବୁ ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି ।

62 Views

   You May Also Like