Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ହୁ ହୁ ହୋଇ ବଢୁଛି ତୈଳଦର, ମୁମ୍ବାଇରେ ୯୧ ଟଙ୍କା ଉପରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଦାମ୍
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ନିଆଁ ପୁଇଁବା ହେଲା କାଳ, ଦଳିଦେଲା ଦନ୍ତା, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଝଲସିବ ଅର୍କ କ୍ଷେତ୍ର : ନୂଆ ରୂପ ପାଇବ କୋଣାର୍କ ସୂର୍ଯ୍ୟ ମନ୍ଦିର, ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ମିଳିବ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ସୁବିଧା
  • ||
  • ଆଜି ବସୁଛି କଂଗ୍ରେସର ସିଡବ୍ଲ୍ୟୁସି ବୈଠକ, ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନିର୍ବାଚନ ନେଇ ହେବ ଆଲୋଚନା !
  • ||
  • ଏଥର ନିଜ ସ୍କୁଲରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଦେବେ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା, ୨ ଘଣ୍ଟାରେ ଲେଖିବାକୁ ପଡିବ ଉତ୍ତର
  • ||
  • ଶୀତ ଖେଳୁଛି ଲୁଚକାଳି : ଆଜି ବଢିବ ଥଣ୍ଡା, କିନ୍ତୁ କାଲି କମିଯିବ
  • ||
  • ମହାପ୍ରଭୁ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି: ମିନିବସରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ
  • ||
  • ଟାଙ୍ଗୀ: ବାଲିନାଶିରେ ୨ ଭାଇଙ୍କୁ ଗୋଡ଼େଇ ଗୋଡ଼େଇ ହାଣିଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଏମ୍ସରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ବେଆଇନ୍ ବାଲି ବୋଝେଇ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଜବତ, ମାଲିକଙ୍କ ଉପରେ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କାର ଫାଇନ୍ ଲଗାଇଲେ ତହସିଲଦାର
  • ||

ଆକ୍ସନ ପରେ ରିଆକ୍ସନ- ବିଧାୟକଙ୍କ ଅଭିଯୋଗରେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ ପରେ ଶିକ୍ଷକ ସଂଘର ଦାବି, ବିଧାୟକ କ୍ଷମା ମାଗନ୍ତୁ – ନିଲମ୍ବନ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିବା ପାଇଁ ଅଡି ବସିଲେ

21/10/2019 at 5:25 PM

ନବରଙ୍ଗପୁର ୨୧।୧୦ – ଡାବୁଗାଁ ବିଧାୟକ ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ବୈଠକରେ ଅଫିସରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସଙ୍ଗୀନ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିବାପରେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ତୁରନ୍ତ ଆକ୍ସନ ମୋଡ଼କୁ ଆସିଥିଲା । ରାତିଅଧିଆ ୩ ଜଣ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରାଯାଇଥିଲା ।ଆଉ ଏବେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଶିକ୍ଷ ମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ହୋଇଥିବା ଆକ୍ସନର ରିଆକ୍ସନ। ନିଲମ୍ବିତ ୩ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ  ନିଲମ୍ବନ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରାଯାଉ ନଚେତ୍ ବିଧାୟକ କ୍ଷମା ମାଗନ୍ତୁ ବେ।ଲି ଅଡି ବସିଛି ଶିକ୍ଷକ ସଂଘ ।

ଆକ୍ସନ ପରେ ରିଆକ୍ସନ । ଡାବୁଗାଁ ବିଧାୟକ ମନେ।ହର ରନ୍ଧାରୀଙ୍କ ଅଫିସରଙ୍କୁ ବିଷେଦଗାର ଘଟଣାର ନୂଆ ମେ।ଡ । ଆଶ୍ରମ ସ୍କୁଲରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଦିଆଯାଉଥିବା ଭୋଜନରେ ଅନିୟମିତତା ଦେଖି ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ ବିଧାୟକ । ଏହା ପରେ ଆକ୍ସନୁ ଆସିଥିଲା ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ । ତୁରନ୍ତ ଆଶ୍ରମ ସ୍କୁଲର ୩ଜଣ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରାଯାଇଥିଲା । ତେବେ ବିଧାୟକ ସିନା ଖୁସ ହୋଇଗଲେ କିନ୍ତୁ TRW ବିଭାଗର ତିନି ଜଣ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ନିଲମ୍ବନ ପରେ ଏବେ ବିଭାଗର ଶିକ୍ଷକ ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେ।ଇଛି ବିଦ୍ର।ହ । ବିଧାୟକ ଓ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ବିରୋଧରେ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଖାଦେଇଛି। ୮୦ ରୁ ଅଧିକ ଶିକ୍ଷକ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଭେଟି ଏକ ଦାବି ପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି ।

ବିଧାୟକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଖେ।ଲାଖେ।ଲି ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ମଙ୍ଗଳ ବିଭାଗର ଶିକ୍ଷକ ମାନେ । ୨୨ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ଯଦି ବିଧାୟକ ଅପମାନିତ କରିଥିବା ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ କ୍ଷମା ନ ମାଗିବେ ଏବଂ ନିଲମ୍ବନ ଆଦେଶ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ନହୁଏ ତାହେଲେ ନଭେମ୍ବର ୧ ତାରିଖରୁ ଜିଲ୍ଲାବ୍ୟାପୀ ମଙ୍ଗଳ ବିଭାଗ ଶିକ୍ଷକ ମାନେ ହଷ୍ଟେଲ ଦାୟିତ୍ବରୁ ନିଜକୁ ନିବୃତ ରଖିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି  । ଅପରପକ୍ଷରେ ଶିକ୍ଷକ ମାନଙ୍କୁ କ୍ଷମା ମାଗିବାର ନାହିଁ । ଭଲ କାମ କଲେ ପୁରସ୍କାର ସଦୃଶ ସେମାନଙ୍କ ପାଦ ଧୋଇବି ବୋଲି  କହିଛନ୍ତି ବିଧାୟକ ।

ବିଧାୟକ ଏବଂ ମଙ୍ଗଳ ବିଭାଗ ଶିକ୍ଷକ ଙ୍କ ବିବାଦ ବଢି ବଢି ଚାଲିଛି । ଏହା ଭିତରେ  ପ୍ରଶାସନ କଣ ପଦକ୍ଷେପ ନେଉଛି ତା ଉପରେ ନଜର ।

   Related Posts