Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବକପର ଧମାକାଦାର ଆରମ୍ଭ : PNGକୁ ୧୦ ଓ୍ବିକେଟରେ ହରାଇଲା ଓମାନ, କମାଲକଲେ ଭାରତୀୟ ବଂଶୋଦ୍ଭବ ଜତୀନ୍ଦର ସିଂହ
  • ||
  • ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ସହଯୋଗୀଙ୍କ ଘରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଚଢ଼ାଉ, ଜବତ ହେଲା ୨୦ ଲକ୍ଷ
  • ||
  • ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଉତପାତ୍‌ ଜାରି, ୨ ଅଣ-କାଶ୍ମୀରୀଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ହତ୍ୟା
  • ||
  • ବିସିସିଆଇ ନୂତନ କୋଚ୍ ଏବଂ ସପୋର୍ଟିଂ ଷ୍ଟାଫ ପାଇଁ ମଗାଇଲା ଆବେଦନ, ଏମିତି ରହିଛି ସର୍ତ୍ତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆସନ୍ତା ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ହେବ ବଜ୍ରପାତ, ୧୭ ଜିଲ୍ଲାକୁ ସତର୍କ ସୂଚନା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୪୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବୋହୂକୁ ପଥରରେ ଛେଚି ଦେଲା ଶାଶୂ, ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ଜଘନ୍ୟ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ…
  • ||
  • ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ପରେ ଭୂସ୍ଖଳନ: ୧୮ ମୃତ ଓ ଅନେକ ନିଖୋଜ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଲୋଡିଲେ ସେନା ସହାୟତା
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଓଜେଇଇ କାଉନସେଲିଂ, ପଞ୍ଜୀକରଣ ଓ ଚଏସ ଲକିଂ କରିପାରିବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||

୪ ବର୍ଷ ତଳର ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲାକୁ ରଫାଦଫା କରିଦେଇଥିଲା ପୋଲିସ, ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ଜଣେ ଗିରଫ, ଅନ୍ୟଜଣେ ଫେରାର

7/10/2021 at 10:23 PM

ଢେଙ୍କାନାଳ, ୦୭/୧୦: ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲ୍ଲା ବାଲିମି ଥାନା ଅଂଚଳର ଜଣେ ଦଳିତ ନାବାଳିକା ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗରେ ଦୁଇ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ରଂଜାଗୋଳ ଗ୍ରାମର ଗୌତମ ପ୍ରଧାନଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି । ଅନ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବାସୁଦେବ ପ୍ରଧାନ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ଏହି ମାମଲାକୁ ଢେଙ୍କାନଳ ପୋଲିସ ଦଫା ରଫା କରିଦେଇଥିବାବେଳେ ପିଡିତା ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ । ଫଳରେ ଦୀର୍ଘ ୪ବର୍ଷ ତଳର ଏହି ମାମଲାକୁ ପୁଣି ବିଚାର ପାଇଁ ତଳକୋର୍ଟକୁ ମାନ୍ୟବର ହାଇକୋର୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେବା ପରେ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ହରଡ଼ଘଣାରେ ପଡିଛନ୍ତି ।

ଗତ ୨୦୧୮ମସିହା ଏପ୍ରିଲ ୧୭ତାରିଖର ବାଲିମି ଥାନା ଅଂଚଳର ଜଣେ ଦଳିତ ନାବାଳିକାକୁ ଏହି ଦୁଇଜଣ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା । ଦଳିତ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ଏହି ମାମଲାକୁ ଜଣେ ଡ଼ିଏସପି ପାହ୍ୟା ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ ତଦନ୍ତ କରିଥିଲେ । ମାତ୍ର ଏପରି ସଙ୍ଗିନ ମାମଲାକୁ ମିଥ୍ୟା ବୋଲି ଦର୍ଶାଇ ଦଫାରଫା କରିଦେଇଥିଲା ପୋଲିସ । ତେବେ ଏହି ଅସହାୟ ଦଳିତ ନାବାଳିକା ପୀଡିତା ମାନ୍ୟବର ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ । ଆଉ ମାନ୍ୟବର ହାଇକୋର୍ଟ ପିଡିତାର ଏପରି ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଅଭିଯୋଗର ଗୁରୁତ୍ୱକୁ ଉପଲବ୍ଧି କରିଛନ୍ତି । ଫଳରେ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ମୁତାବକ ଢେଙ୍କାନଳ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲା ଦୌରାଜଜ୍‌ ତଥା ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପୋକ୍ସୋ ଅଦଲତଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ମାମଲାକୁ ବିଚାରକୁ ନିଆଯାଇଛି ।

ଏପରିକି ଅଦଲତ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଦୁଇଜଣଙ୍କ ନାମରେ ଗତ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ମାସରେ ଗିରଫ ପରୱାନା ଜାରି କରିଥିଲେ । ଦୀର୍ଘ ଚାରି ବର୍ଷ ପରେ ମଧ୍ୟ ମାନ୍ୟବର ଅଦାଲତ ଜଣେ ଅସାହାୟ ଦଳିତ ନାବାଳିକା ଦୁଷ୍କର୍ମ ପିଡ଼ିତାର ଦୁଃଖ ଶୁଣିଥିବାରୁ ତାଙ୍କ ନ୍ୟାୟ ପାଇବା ଆଶା ଦୃଢ଼ୀଭୂତ ହେଉଥିବା ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ଓକିଲ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts