Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ରିଜରେ ଝୁଲିଛି ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୫୦ରୁ ଅଧିକ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଖୋଲିଲା ଭିତରକନିକା, କୁମ୍ଭୀର ଗଣନା ପାଇଁ ଗତ ୧୫ ତାରିଖଠାରୁ ବନ୍ଦ ଥିଲା ଜାତୀୟ ଉଦ୍ୟାନ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର ; ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡବଜାର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗଣେଶ ନଗରରେ ପୁଲିସ୍ ର ଚଢାଉ
  • ||
  • ନକଲି ଟମାଟ, ଚିଲି, ସୋୟା ସୋସ୍ ୟୁନିଟ୍ ଉପରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • କେତେ ପରିମାଣର ନକଲି ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ, ତାହା ତଦନ୍ତ ପରେ ଜଣାପଡିବ ବୋଲି ପୁଲିସର ସୂଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼ରେ ବିରାଟ ଚାଷୀ ସମାବେଶ, ଯୋଗଦେଲେ ୧୦ ଜିଲ୍ଲାର ୫ ହଜାର କୃଷକ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଜୟପୁର କୋଟପାଡରେ ନକଲି ବିଦେଶୀ ମଦ କରାଖାନା ଠାବ, ବିପୁଳ ପରିମାଣର ନକଲି ମଦ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : STFର ଚଢାଉ ବେଳେ ଜଳେଶ୍ୱର ବଜାରରୁ ନକଲି ପାନ ମସଲା ଜବତ, ଦୁଇ ଅଟକ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ଜଳେଶ୍ଵର ଝାଡ଼େଶ୍ୱରପୁର ବସ୍ତିରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବୋଲେରୋ ଧକ୍କାରେ ସାଇକେଲ୍ ଆରୋହୀ ମୃତ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ମୃତଦେହ ରଖି ରାସ୍ତାରୋକ
  • ||

ବାରବାଟୀରେ ଇଣ୍ଡିଆ-ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ପରିଚାଳନା ନେଇ ସମୀକ୍ଷା କଲେ କେନ୍ଦ୍ରାଞ୍ଚଳ ଆରଡିସି

26/11/2019 at 4:46 PM

କଟକ ୨୬।୧୧ : ଆସନ୍ତା ୨୨ରେ ବାରବାଟୀରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଇଣ୍ଡିଆ-ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ପରିଚାଳନା ନେଇ ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ରାଞ୍ଚଳ ଆରଡିସି । ଏହି ବୈଠକରେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ, କଟକ ମହାନଗର ନିଗମ, ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ ସମେତ ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀମାନେ ଉପସ୍ଥିତ ରହିଥିଲେ । ତେବେ ଆସନ୍ତା ମ୍ୟାଚରେ ୭ ନଂ ଗ୍ୟାଲେରୀ ଅସୁରକ୍ଷିତ ଥିବାରୁ  ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବନ୍ଦ କରାଯିବ ବୋଲି ଓସିଏ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଓସିଏ ସଂପାଦକ । ସେହିଭଳି କଟକ ମହାନଗର ନିଗମ ପକ୍ଷରୁ କିଭଳି ଷ୍ଟାଡିୟମ ବାହାର ଓ ଭିତରେ କିଭଳି ସଫେଇ କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯିବ ସେନେଇ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା ।

ଆସନ୍ତା ୨୨ରେ ବାରବାଟୀରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଇଣ୍ଡିଆ-ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନିକ ସ୍ତରରେ ବୈଠକ କରିଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ରାଞ୍ଚଳ ଆରଡିସି । ଏହି ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକରେ ଜିଲ୍ଲାପ୍ରଶାସନ, କଟକ ମହାନଗର ନିଗମ, ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ ସମେତ ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀମାନେ ଉପସ୍ଥିତ ରହିଥିଲେ । ବିଶେଷ କରି ମ୍ୟାଚ୍ ପରେ ଓ ପୂର୍ବରୁ ଦର୍ଶକ ଷ୍ଟାଡିୟମ ପାଖକୁ ଯିବା ପାଇଁ ଷ୍ଟେସନ ଓ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡରୁ ଅଧିକ ବସ ଓ ଅଟୋର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯିବ ।

ଏହାଛଡା ମ୍ୟାଚ୍ ସମୟରେ ମେଡିକାଲ ଟିମ୍ ଉଭୟ ଷ୍ଟାଡିୟମ ଓ ଷ୍ଟାଡିୟମ ବାହାରେ ସଜାଗ ରହିବେ । ତାସହ ଅଗ୍ନିନିର୍ବାପକ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଦିଆଯଇଛି ଗୁରୁତ୍ବ । ସେହିଭଳି ମ୍ୟାଚ ସମୟରେ ଓ ଖେଳାଳି ଯିବା ଆସିବା ରାସ୍ତାର ସଫେଇ ସହ ଷ୍ଟାଡିୟମର ସଫେଇ ଦାୟିତ୍ବ ସିଏମସି ଅଧିନରେ ରହିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ସିଏମସି କମିଶନର ।

ମ୍ୟାଚ ପାଇଁ ଓସିଏ ପକ୍ଷରୁ କରାଯାଇଥିବା ଆୟୋଜନ ନେଇ ଆରଡିସିଙ୍କୁ ସମସ୍ତ ତଥ୍ୟ ଦେଇଛି ଓସିଏ । ପୂର୍ବରୁ ମ୍ୟାଚ୍ ସମୟରେ ଷ୍ଟାଡିୟମ ଭିତରେ ବିକ୍ରି ହେଉଥିବା ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ଦର ଅଧିକ ରହୁଥିବାରୁ ଏହାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ପାଇଁ ଷ୍ଟାଡିୟମ ଭିତରେ ରେଟ୍ ଚାଟ୍ ମରାଯିବ । ତା ଛଡା ଆସନ୍ତା ମ୍ୟାଚରେ ଅସୁରକ୍ଷିତ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ୭ ନମ୍ବର ଗ୍ୟାଲେରୀକୁ ସମ୍ପର୍ଣ୍ଣ ବନ୍ଦ ରଖାଯିବ ଯାହା ଫଳରେ ପ୍ରାୟ ୩୨୦୦ ଦର୍ଶକ କମିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଓସିଏ ସଂପାଦକ ।

୨୨ ତାରିଖରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ଆସନ୍ତା ୧୯ରେ ଉଭୟ ଦଳ ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ୨୦ ଓ ୨୧ରେ ବାରବାଟୀରେ ନେଟ୍ ପ୍ରାକ୍ଟିସ କରିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।

   Related Posts