Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୮୭୨୯୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଶିବାଡ ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଇସପାତ୍, ୮ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ଲିଭିବ ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି : ୫୦ ବର୍ଷ ତଳେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ : ଖେଳସୂଚୀ ଜାରି କଲା ଆଇସିସି, ଏହି ତାରିଖରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମହା ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ କମ୍ ବ୍ୟାକ୍ କରିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ! ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ବରାବର ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||

ରାୟଗଡା ମା ମଝିଘରିଆଣୀଙ୍କ ହୁଣ୍ଡିରୁ ୩ମାସରେ ବାହାରିଲା ୫୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଓ ସୂନା, ରୂପା ଅଳଙ୍କାର

25/09/2019 at 8:41 PM

ରାୟଗଡା ୨୫\୯: ରାୟଗଡ଼।ର ଅଧତ୍ଷ୍ଠାତ୍ରୀ ଦେବୀ ମା ମଝିଘରିଆଣୀଙ୍କ ହୁଣ୍ଡି ଆଜି ଖୋଲାଯାଇଛି । ମନ୍ଦିର ହୁଣ୍ଡିରୁ ୫୪ ଲକ୍ଷ ୫୧ ହଜାର ୨୯୪ ଟଙ୍କା ନଗଦ ଆଦାୟ ହୋଇଛି । ଏତଦବ୍ୟତୀତ ୪୫ ଗ୍ରାମ ସୂନା ଓ ୧୮୭୦ ଗ୍ରାମ ରୂପା ହୁଣ୍ଡିରୁ ବାହାରିଛି। ନୋଟ ବନ୍ଦି ସମୟରେ ଅଚଳ ୧ହଜାର ଓ ୫୦୦ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୪୮ ହଜାର ୫୦୦ ର ବାହାରିଛି। ୨୭ଟି ୧୦୦୦ଚଙ୍କିଆ ଓ ୪୩ଟି ୫୦୦ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ ରହିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି।

ଆଗାମୀ ଦଶହରାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ହୁଣ୍ଡି ଖୋଲାଯାଇଥିଲା। ସକାଳ ୧୧ ଟାରୁ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ ଓ ମନ୍ଦିର ପରିଚାଳନା କମିଟି ଉପସ୍ଥିତିରେ ହୁଣ୍ଡି ଖୋଲାଯାଇ ଗଣତି ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ସଂଧ୍ୟା୭ ଟା ବେଳେ ଶେଷ ହୋଇଛି । ବିଭିନ୍ନ ଅଂଚଳରୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ଆସି ମନ୍ଦିର ହୁଣ୍ଡିରେ ନିଜର ମାନସିକ ଦାନ ଦିଅନ୍ତି ।  ଗତ ସାଢେ ତିନି ମାସରେ ୩ଟି ହୁଣ୍ଡିରେ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିବା ଦାନକୁ ଆଜି ଖୋଲାଯାଇ ଗଣତି ହୋଇଥିଲା ।

ଏଥି ପୂର୍ବରୁ ଗତ ଜୁନ ୧୦ତାରିଖରେ ମନ୍ଦିରର ହୁଣ୍ଡି ଖୋଲାଯାଇଥିଲା। ସେତେବେଳେ ୬୩ ଲକ୍ଷ ୩୮ହଜାର ୧୦୫ଟଙ୍କା ସମେତ ୧୦୨ଗ୍ରାମ ସୁନା ଓ ୨୩୪୭ ଗ୍ରାମ ରୂପା ହୁଣ୍ଡିରୁ ଆଦାୟ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ଆଦାୟ ଅର୍ଥ ଉତ୍କଳ ଗ୍ରାମ୍ୟବ୍ୟାଙ୍କର ଶାଖାରେ ଗଚ୍ଛିତ ରଖାଯାଇଛି । ହୁଣ୍ଡି ଖୋଲାଯାଇ ଗଣତି ବେଳେ ପରିଚାଳନା କମିଟି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାଇସିଂ ବିଡ଼କା ଓ ଅତିରିକ୍ତ ତହସିଲଦାର ସୁନୀଲ ଖରାଙ୍କ ସମେତ ସମସ୍ତ ସଭ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ଓ ପୁଲିସ ମୁତୟନ ହୋଇଥିଲେ।

   Related Posts