Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟିକା ପାଇଁ ଗ୍ଲୋବାଲ୍‌ ଟେଣ୍ଡର: ୧୯ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ନେଇ ଗଠନ ହେଲା କମିଟି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ବଢୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୯୬୨ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କରୋନାର ସାମାନ୍ୟ ଲକ୍ଷଣ ଥିବା ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଯୋଗୀ ଆୟୁଷ-୬୪, ଏହି କେନ୍ଦ୍ରରେ ମିଳୁଛି ମାଗଣାରେ
  • ||
  • ଶାମଲୀ : ଲଜ୍ଜାଜନକ ଦୃଶ୍ୟ, ଅଳିଆ ବୁହା ଗାଡିରେ ଶ୍ମଶାନଘାଟ ଗଲା ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଟିକା ପାଇଁ ହେବ ଗ୍ଲୋବାଲ୍‌ ଟେଣ୍ଡର, ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ବୈଠକରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ରାହୁଲ ଭୋରାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ପତ୍ନୀ ସେୟାର କଲେ ଯନ୍ତ୍ରଣାଦାୟକ ଭିଡିଓ… କେମିତି ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଟିକିଏ ପାଇଁ ହେଉଥିଲେ ଛଟପଟ
  • ||
  • ମଥୁରା : କରୋନାରେ ହେମାମାଳିନୀଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସଚିବଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଟ୍ବିଟ୍ କରି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଦେଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି
  • ||
  • ଭୁବନ : ଦୀର୍ଘ ୭ଘଣ୍ଟା ବନ୍ଦ ଘରେ ପଡିରହିଲା ମୃତଦେହ, କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କାରେ ପାଖ ମାଡିଲେନି ପରିବାର
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ରୋଗୀଙ୍କୁ ଲାଞ୍ଚ ମାଗିବା ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, SDMOଙ୍କୁ ସୋ-କଜ୍ ନୋଟିସ୍ ପରେ ପଠାଗଲା ଡେପୁଟେସନରେ, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ ସସ୍‌ପେଣ୍ଡ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ : ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଟ୍ୟାଙ୍କର ଡ୍ରାଇଭର ଭୁଲିଗଲା ହସ୍ପିଟାଲ ରାସ୍ତା, ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଅଭାବରୁ ଚାଲିଗଲା ୭ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||

ରାୟଗଡାରେ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ; ଅଟକି ରହିଛି ଭୁବନେଶ୍ବର-ଜଗଦଲପୁର ହୀରାଖଣ୍ଡ ଏକ୍ସପ୍ରେସ

21/07/2018 at 9:17 AM

ଗତକାଲି ଠାରୁ ଲଗାଣ ବର୍ଷ। ରାୟଗଡା ଜିଲ୍ଲାରେ ଜନଜୀବନ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ଥ ହୋଇପଡିଛି। ତୁହାକୁ ତୁହା ବର୍ଷ। ଲାଗିରହିଛି। ଫଳରେ ଜିଲ୍ଲାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ନାହିଁ ନଥିବା ସ୍ଥିତି ଉପୁଜିଛି। ସବୁ ପ୍ରମୁଖ ନଦୀ ଓ ଏହାର ଶାଖା ନଦୀ ଗୁଡିକରେ ଜଳସ୍ତର ବୃଦ୍ଧିପାଇ ବନ୍ୟା ସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ବର୍ଷ। ଯୋଗୁଁ କଲ୍ୟାଣସିଂହପୁର ବ୍ଲକ ଶୁଳିପଦର ଗ୍ରାମରେ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ମୃତୁୟ ଘଟିଛି। ମୃତ ଦମ୍ପତି ହଲେ ମାଧବ ଲୋୟା ଓ ଜନନୀ ଲୋୟା। ସକାଳୁ ଦାନ୍ତ ଘଷିବା ପାଇଁ ଉଭୟେ ବଷିଥିବା ବଳେ ପାଣିରେ ଭିଜି ରହିଥିବା ଦୂର୍ବଳ ମାଟିକାନ୍ଥ ପଡିଯାଇଥିଲା। ଫଳରେ ଉଭୟେ ମୃତୁୟବରଣ କରିଥିଲେ ଓ ତାଙ୍କ ପୁଅ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। ଆହତ ପୁଅଙ୍କୁ ଗ୍ରାମବାସୀ ଉଦ୍ଧାର କରିବାରୁ ସେ ବର୍ତି ଯାଇଛନ୍ତି । ଯଦ୍ବାରା ଶୁଳିପଦର ଗାଁରେ ଶୋକାକୂଳ ସ୍ଥିତି ନଜରକୁ ଆସିଛି। ରାୟଗଡା ଠାରୁ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତାର ପିତାମହଲ ଶିଳ୍ପାଚଳ ନିକଟରେ ଏକ ବିରାଟ ଗଛ ଉପୁଡି ପଡିବାରୁ ରାସ୍ତା ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଛି। ସେହିଭଳି କରେଡା ନିକଟରେ ନାଗାବଳୀ ନଦୀରେ ଜଳ ବୃଦ୍ଧିପାଇ ରାସ୍ତକୁ ମାଡିଆସିଛି। ଫଳରେ ରାୟଗଡା ବ୍ଲକର ୧୦ ଟି ପଂଚାୟତ ସମେତ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶକୁ ଯୋଗାଯୋଗ ବିଛିନ୍ନ ରହିଛି। ସେହିଭଳି କୋରାପୁଟ-ରାୟଗଡା ରେଳପଥରେ ଟ୍ରେନ ଚଳାଚଳ ଠପ ହୋଇପଡିଛି। ରେଳଧାରଣା ଉପରେ ବନ୍ୟାଜଳ ପ୍ରବାହିତ ହେବା ସହିତ ରାଉଳି ଷ୍ଟେସନ ନିକଟରେ ଘଟିଛି ଭୂସ୍ଖଳନ। ଏହି ରେଳ ରୁଟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ରେଳ ଧାରଣରେ ପାଣି ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି। ଯଦ୍ୱାରା ଭାଲୁମସ୍କା ଷ୍ଟେସନରେ ଭୁବନେଶ୍ବର-ଜଗଦଲପୁର ହୀରାଖଣ୍ଡ ଏକ୍ସପ୍ରେସ, ଲେଲିଗୁମା ଷେରଗ୍ଧ ଋୃଙ୍କଦ୍ଭମଗ୍ଧସକ୍ଟଦ୍ଭ ଟ୍ଟ ଷସନରେ କୋରାପୁଟ-ବିଶାଖାପାଟନମ ଇଂଟରସିଟି ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଓ ଟିକିରି ଷ୍ଟେସନରେ କୋରାପୁଟ-ବିଶାଖାପାଟନମ ପାସେର ଅଟକି ରହିଛି। ହଜାର ସଂଖ୍ୟାରେ ରେଳଯାତ୍ରୀ ଅଧା ବାଟରେ ଫସି ରହିଛନ୍ତି । ଯାତ୍ରୀମାନେ ନାହିଁ ନଥିବା ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖିନ ହେଉଥିବା ପରିଲିକ୍ଷିତ ହୋଇଛି। ଏଣେ ପ୍ରଶାସନ ତରଫରୁ ସମସ୍ତ ବନ୍ଦୋବସ୍ତ କରାଯାଇଥିବା ଜିଲ୍ଲାପାଳ କହିଛନ୍ତି । ମୁଖ୍ୟତଃ କୋଲନରା ଓ କଲ୍ୟାଣସିଂହପୁର ବ୍ଲକରେ ଦୁଇଟି ଜିଲ୍ଲାସ୍ତରୀୟ ଟିମ ନିୟୋଜିତ ଅଛନ୍ତି । ଆବଶ୍ୟକ ହଲେ ଲୋକଙ୍କୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯିବ। ବର୍ତମାନ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ଅଧିକ ବିପତି ନାହିଁ। ସେହିଭଳି ଖାଦ୍ୟ ପଦାର୍ଥ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହିଛି।

   Related Posts