Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ୱାଦିକ ବିନୋଦ ଦୁଆଙ୍କ ପରଲୋକ, କରୋନାରେ ହୋଇଥିଲେ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଚାଲିପାରିଲାନି ବିଧାନସଭା, ସୋମାବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁଲତବୀ ଘୋଷଣା କଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଉଷଠୀ ଯୋଗିନୀ ମା’ ନାରାୟଣୀଙ୍କ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ମା’ଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତିରୁ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ତାଡି ନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ୬୯୭୦ଜଣ ଭିକାରୀ, ୪୧୨୮ ପୁରୁଷ ଓ ୨୮୪୨ ମହିଳା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ ଓମିକ୍ରନ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନାହିଁ : DMET
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୃହରେ ବିରୋଧୀଙ୍କ ପ୍ରତିବାଦ ପ୍ରସଙ୍ଗ, ବିଧାୟିକା ସ୍ନେହାଙ୍ଗୀନି ଛୁରିଆ କହିଲେ- ‘ଏହା ଗଣତନ୍ତ୍ର ପ୍ରତି ସୁସ୍ଥ ବାତାବରଣ ନୁହଁ’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦୁର୍ବଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ବାତ୍ୟା : ରାଜସ୍ବ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଝଡ ଧୀରେ ଧୀରେ ମହାବାତ୍ୟା ଆଡକୁ ମୁହାଁଇବ : ବିଷ୍ଣୁ ସେଠୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ପୁରୀ ବେଳାଭୂମିରେ ଲାଗିଲା ରେଡ୍ ଫ୍ଲାଗ୍, ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଯିବା ଲାଗି ବାରଣ
  • ||
  • ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନୀ ପଦ୍ମଭୂଷଣ ତ୍ରିଲୋଚନ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||

ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବକପରେ କିଏ ହେବେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ବେଷ୍ଟ ଫିନିସର? ଜାଣନ୍ତୁ କଣ କହିଲେ ଏହି ମହାନ କ୍ରିକେଟର…

22/10/2021 at 8:00 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୨/୧୦ : ଟ୍ବେଣ୍ଟି ଟ୍ବେଣ୍ଟି ବିଶ୍ବକପରେ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଯାଉଛି ଭାରତ । ଅକ୍ଟୋବର ୨୪ ତାରିଖ ରବିବାର ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ଦମଦାର ଲଢେଇ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ । ସାରା ବିଶ୍ବର ନଜର ଏବେ ଏହି ମ୍ୟାଚ ଉପରେ ରହିଛି । ଭାରତର ଚିରାଚରିତ ପ୍ରତିଦ୍ବନ୍ଦୀ ପାକିସ୍ତାନ କଡା ଟକ୍କର ଦେବାକୁ ତୟାର ହେଉଛି । କିନ୍ତୁ ବଡ କଥା ହେଉଛି ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ସମନ୍ବୟ ଅଭାବରୁ ଭାରତ ବିରୁଦ୍ଧରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଖରାପ ହେଉଛି । ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ମୋଟ ୫ ଥର ସାମ୍ନାସାମ୍ନୀ ହୋଇଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ପ୍ରତିଥର ଭାରତ ବିଜୟୀ ହୋଇଛି ।

ଏବେ ୨୦୦୭ ମସିହା​‌ରେ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବ ଚାମ୍ପିୟନ ଭାରତୀୟ ଦଳର ସଦସ୍ୟ ରବିନ ଉଥପ୍ପା ବଡ ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି, ‘ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଫିନିସର୍‌ ଏବଂ ଚଳିତ ବିଶ୍ବକପରେ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ଜାଡେଜା ହିଁ ଦଳ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିବେ ।’

ଉଥପ୍ପା କହିଛନ୍ତି, ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ଫିନିସର । ସେ ତାଙ୍କ ଖେଳକୁ ବେଶ ସୁଧାରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏବେ ଖୁବ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି । ଜାଡେଜା ଯେଉଁ ଆତ୍ମବିଶ୍ବାଃସ ସହ ଖେଳୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଖେଳକୁ ଶେଷ କରୁଛନ୍ତି ତାହା ପ୍ରଶଂସନୀୟ । ଏହା ବାଦ୍ ଜାଡେଜା ବିଶ୍ବର ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ଫିଲଡର୍ ଏବଂ ସ୍ପିନର ଭାବେ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ବୋଲିଂ ମଧ୍ୟ କରନ୍ତି ।

ରବୀନ ଉଥପ୍ପା ହେଉଛନ୍ତି ଆଇପିଏଲ ଟ୍ରଫି ଚେନ୍ନାଇ ସିପର କିଙ୍ଗସର ସଦସ୍ୟ । ଜାଡେଜା ମଧ୍ୟ ସେହି ଦଳର ତେଣୁ ଜାଡୁଙ୍କୁ ଖୁବ ନିକଟରୁ ଦେଖିଛନ୍ତି ଉଥପ୍ପା । ଏହା ସହିତ ଦଳର ବରିଷ୍ଠ ସଦସ୍ୟ ହୋଇଥିବାରୁ ଅନୁଭବ ମଧ୍ୟ ରହିଛି ।  

   Related Posts