Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଏବେ ତୃତୀୟ ଲହର ଚାଲିଛି, ତଥାପି ଭୟଭୀତ ହେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ: ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ: ପୋଲିସ କବଜାରେ ୩ ଧଳାଜହର ବେପାରୀ, ୧୭୨ ବ୍ରାଉନ ସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • କ୍ୟାପଟେନ୍ ପଦ ଛାଡିବା ପରେ କୋହଲିଙ୍କ ଟେଷ୍ଟ ରାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ରେ ସୁଧାର, ଟପ୍-୧୦କୁ ଫେରିଲେ ବୁମରା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି; ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ଗାଁ ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ଜାଆଁଳା ଭାଇ ମୃତ
  • ||
  • ବିଜେପିରେ ମିଶି ପାରନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ପୋଷ୍ଟର ଗର୍ଲ ପ୍ରିୟଙ୍କା ମୌର୍ଯ୍ୟ, କହିଲେ- ପାର୍ଟି ମୋର ଫାଇଦା ଉଠାଇଲା
  • ||
  • ଭାରତର ଷ୍ଟାର ଟେନିସ୍ ଖେଳାଳି ସାନିଆ ମିର୍ଜାଙ୍କ ଅବସର ଘୋଷଣା, ୨୦୨୨ ହେବ ଶେଷ ସିଜିନ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୮୨ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୪୧ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୯୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୬୦୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୬୭୦୯୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଗ୍ଲୋବାଲ ମେୟର୍ସ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ-୨୦୨୧: ବିଶ୍ୱର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୫ ସହରରେ ରାଉରକେଲା, ଟ୍ୱିଟ୍‌ କରି ପ୍ରଶଂସା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗୋଟିଏ ପରାମର୍ଶ ବଦଳାଇଥିଲା ସଚିନଙ୍କ ଜୀବନ, କଣ ଥିଲା ସେହି କଥା ଯାହାକୁ ମନେ ରଖିଛନ୍ତି ମାଷ୍ଟରବ୍ଲାଷ୍ଟର

25/04/2020 at 9:12 PM

ମୁମ୍ବାଇ, ୨୫|୦୪:   ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗୋଟିଏ ପରାମର୍ଶ କ୍ରିକେଟର ଭଗବାନ କୁହାଯାଉଥିବା ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ବଦଳାଇ ଦେଇଥିଲା । ଫଳରେ ସେ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ଅନେକ ରେକର୍ଡ ସ୍ଥାପନା କରିଥିଲେ । ଏନେଇ ସଚିନ ନିଜେ ଖୁଲାସା କରିଛନ୍ତି ।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଗୋଟିଏ ସମୟ ଥିଲା ସେ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବା ପାଇଁ ସଙ୍ଘର୍ଷ କରୁଥିଲେ । ଯେତେବେଳେ ସେ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ କ୍ରିକେଟରେ ପାଦ ଦେଇଥିଲେ ପାକିସ୍ତାନୀ ବୋଲରଙ୍କ ଦବଦବା ରହିଥିଲା । ସେ ନିଜ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ଇମ୍ରାନ ଖାନା  ଓ ଓ୍ୱାସିମ ଆକ୍ରମଙ୍କ ବୋଲିଂର ସାମ୍ନା କରିଥିଲ । ସେ ନିଜ ପଦାର୍ପଣ ମ୍ୟାଚରେ ମାତ୍ର ୧୫ ରନ କରିପାରି ଥିଲେ । ତାଙ୍କୁ ଏହା ଶେଷ ମ୍ୟାଚ ବୋଲି ଲାଗିଥିଲା ।

ସେହି ସମୟରେ ତାଙ୍କୁ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ । ଏହାପରଠୁ ସେ ଆଉ ପଛକୁ ଚାହିଁନାହାଁନ୍ତି । ସେ ପଦାର୍ପଣ ମ୍ୟାଚରେ ପାକିସ୍ତାନୀ ବୋଲିଂ ଦେଖି ସାମନ୍ୟ ବିଚଳିତ ହୋଇଥିଲେ । ଆଉଟ ହେବା ପରେ ସେ ଡ୍ରେସିଂ ରୁମର ବାଥରୁମରେ କାନ୍ଦିଥିଲେ । ଏହାପରେ ସେ ବୋଲିଂର ସାମ୍ନା କରିପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ଭାବିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରୀ ତାଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ ।

ଶାସ୍ତ୍ରୀ କହିଥିଲେ ଯେ, ସେ ସ୍କୁଲ ମ୍ୟାଚ ଭଳି ଖେଳିଥିଲେ । ଦୁନିଆର ଦ୍ରୁତ ବୋଲରଙ୍କ ସାମ୍ନା କରିବା ଜରୁରୀ । ଦ୍ରୁତ ବୋଲିଂକୁ ନଡରିବା ଉଚିତ । ୩୦ ମିନିଟ କ୍ରିଜରେ ବିତାଇବା ପରେ ବୋଲରଙ୍କୁ ବୁଝିବା ସହଜ ହୋଇଯାଏ । ଆସନ୍ତା ମ୍ୟାଚରେ ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପରାମର୍ଶ କାମ ଦେଇଥିଲା । ସେ ସ୍କୋର ବୋର୍ଡ ନଦେଖି ଘଣ୍ଟାକୁ ଦେଖିଥିଲେ । ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ସେ ୫୯ ରନ କରିଥିଲେ । ସେବେଠାରୁ ସଚିନ ଆଉ ପଛକୁ ହଟିନଥିଲେ।

   Related Posts