Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କୋଭିଡ୍ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଯାଇଛି ୪ ମୁଣ୍ଡ, ୧୭୩୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୧୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୮୩୦୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୋର : ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖଣ୍ଡ ଯୁଦ୍ଧ : ୪ ଗୁରୁତର, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୧୮୧୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଉଦଳା : ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଡବଲ ମର୍ଡର ! ସଂମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ଓ ପୁତୁରାକୁ ହତ୍ୟା କଲା ଭାଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଜେଡିରୁ ବହିଷ୍କୃତ ହେଲେ ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : କମ୍ବିଂ ଅପରେସନ ସାରି ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ ବିସ୍ଫୋରଣ : ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଡ କମାଣ୍ଡାଣ୍ଟ୍ ସହିଦ, ୯ଯବାନ ଆହତ
  • ||

ରାମ ମନ୍ଦିର ଭୂମିପୂଜନ ପାଇଁ ରତନ ଟାଟା, ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କ ସମେତ ଉଦ୍ୟୋଗ ଜଗତର ଅନେକ ନାମୀ ହସ୍ତୀଙ୍କୁ ଦିଆଗଲା ନିମନ୍ତ୍ରଣ

28/07/2020 at 12:58 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୮/୦୭ : ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ରାମ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଭୂମିପୂଜନ ଅଗଷ୍ଟ ୫ ତାରିଖରେ ହେବ | କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ କିଏ କିଏ ସାମିଲ ହେବେ ତା ଉପରେ ଏବେ ସମସ୍ତଙ୍କ ନଜର | ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ପାଖାପାଖି ୨୦୦ ଜଣଙ୍କୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ ଦିଆଯାଇଛି | ରାମ ଜନ୍ମଭୂମି ଟ୍ରଷ୍ଟର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଛଡା ଆହୁରି ଅନେକ ଜଣାଶୁଣା ହସ୍ତୀଙ୍କୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ ଦିଆଯାଇଛି | ଭୂମିପୂଜନ ମହୋତ୍ସବରେ ଉଦ୍ୟୋଗ ଜଗତର ବଡ ବଡ ହସ୍ତୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଆମନ୍ତ୍ରିତ କରାଯାଇଛି | ରତନ ଟାଟା, ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ, ଗୌତମ ଅଦାନୀ, କୁମାର ମଙ୍ଗଳମ ବିଡଲା, ଆନନ୍ଦ ମହିନ୍ଦ୍ରା, ରାହୁଲ ଓ ରାଜୀବ ବଜାଜ ଭଳି ୧୦ ଉଦ୍ୟୋଗ ଜଗତର ନାମୀ ହସ୍ତୀଙ୍କୁ ଆମନ୍ତ୍ରିତ କରାଯାଉଛି |  

ରାମ ମନ୍ଦିର ଭୂମିପୂଜନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି କରିବେ | ମୋଦିଙ୍କ ଅଯୋଧ୍ୟା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ପୁରା ବିବରଣୀ ମଧ୍ୟ ଜାରି କରାଯାଇଛି | ମୋଦି ଅଗଷ୍ଟ ୫ ତାରିଖ ସକାଳ ସାଢେ ୧୧ଟା ସମୟରେ ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ପହଞ୍ଚିବେ | ରାମ ମନ୍ଦିର ଭୂମିପୂଜନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ୨୦୦ ଅତିଥିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୫୦ ସନ୍ଥ, ୫୦ ଅଧିକାରୀ, ବିଶ୍ୱ ହିନ୍ଦୁ ପରିଷଦ ଓ ନ୍ୟାସର ୫୦ ଜଣ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ | ବାକି ୫୦ ଜଣ ନାମୀ ଲୋକଙ୍କୁ ସାମିଲ ହେବାକୁ ଆମନ୍ତ୍ରିତ କରାଯାଇଛି |

ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ରାମ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ଭୂମିପୂଜନ ପାଇଁ ହରିଦ୍ୱାର ହର କି ପୋୖଡିରୁ ଗଙ୍ଗାଜଳ ପଠାଯାଇଛି | ବିଶ୍ୱ ହିନ୍ଦୁ ପରିଷଦ ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ଗଙ୍ଗାଜଳ ଓ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ସିଦ୍ଧ ପୀଠଗୁଡିକର ମାଟି ପଠାଇବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି | ସୋମବାର ଦିନ ହର କି ପୋୖଡିରେ ମା’ ଗଙ୍ଗାଙ୍କ ବିଶେଷ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରି କଳସରେ ଗଙ୍ଗାଜଳ ରଖାଯାଇଥିଲା | ଆଉ ଏକ କଳସରେ ଗଙ୍ଗାଙ୍କ ମାଟି ରଖାଯାଇଥିଲା | ବିଶ୍ୱ ହିନ୍ଦୁ ପରିଷଦ କଳସ ନେଇ ଅଯୋଧ୍ୟା ଆସିବେ |

   Related Posts