Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଶିଖର ସେନାର ଲଙ୍କା ବିଜୟ, ପ୍ରଥମ ଟି-୨୦ରେ ୩୮ ରନ୍‌ରେ ଜିତିଲା ଭାରତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୨୧୦୮ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୪୩୨ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ : ଭାରତୀୟ ହକି ଟିମର ପରାଜୟ, ୧-୭ ଗୋଲରେ ଜିତିଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ
  • ||
  • ହାଇଦରକୁ ଏନକାଉଣ୍ଟର ବେଳେ ବାଜିଥିଲା ୩ ଗୁଳି କିନ୍ତୁ ଶରୀରରୁ ବାହାରିଲା ୪ଟି ଗୁଳି, ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପରେ ପରିବାରକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର ହେଲା ମୃତ ଦେହ
  • ||
  • ଭୁଶୁଡିଲା ସ୍ମାର୍ଟ ପୋଖରୀର ସ୍ମାର୍ଟ ପାଚେରୀ, ନିର୍ମାଣ ସରିବା ପରେ ୭ ଦିନ ବି ଗଲାନି
  • ||
  • ବିଦ୍ୟୁତ ଆଘାତରେ ଟଳିପଡିଲେ ଅସ୍ଥାୟୀ କର୍ମଚାରୀ, ମୃତଦେହ ରଖି ରାସ୍ତାରୋକ କଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଉଛି ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା, ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ୬୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ବାହାରିଲେ ୧୮୩୩ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବିଜେଡିର ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ, ଦଳରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ସଭ୍ୟ ଓ ବିଜେପି କର୍ମୀ
  • ||
  • ଦାନା ବାନ୍ଧୁଛି ଲଘୁଚାପ, ୨୭ରୁ ୨୯ ଯାଏଁ ଛେଚିବ ବର୍ଷା
  • ||

ଭାରତୀୟ କମ୍ପାନୀରେ ହେଉଥିବା ଛଟେଇରେ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ରତନ ଟାଟା, କହିଲେ- ମାଲିକଙ୍କଠାରେ ରହିଛି ସହାନୁଭୂତିର ଅଭାବ

24/07/2020 at 10:00 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୪।୦୭: ଟାଟା ସମୂହର ସଂରକ୍ଷକ ରତନ ଟାଟା ଗୁରୁବାର ଗୁରୁବାର ଏକ ସାକ୍ଷାତକାର ସମୟରେ କୋଭିଡ୍-୧୯ ମହାମାରୀ କାରଣରୁ ଭାରତୀୟ କମ୍ପାନୀମାନଙ୍କରେ ହେଉଥିବା ଛଟେଇକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି କରୋନା ପରି ମୁସ୍କିଲ ସମୟରେ ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରତି କମ୍ପାନୀଙ୍କ ଦାୟିତ୍ଵ ରହିଛି। ଭାରତୀୟ କମ୍ପାନୀ ଦ୍ଵାରା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଚାକିରିରୁ ବହିଷ୍କାର କରିବା ଅଗଣିତ ଘଟଣା ଉପରେ ସେ କହିଛନ୍ତି, ଏମିତି ଲାଗୁଛି ଯେମିତି କମ୍ପାନୀର ଶୀର୍ଷ ଅଧିକାରୀଙ୍କଠାରେ ସହାନୁଭୂତିର ଅଭାବ ରହିଛି।

ରତନ ଟାଟା ଏକ ଓ୍ଵେବ୍‌ସାଇଟ୍‌କୁ ଦେଇଥିବା ସାକ୍ଷାତକାରରେ କହିଛନ୍ତି, ଏମାନେ ହେଉଛନ୍ତି ସେହି ଲୋକ ଯେଉଁମାନେ କମ୍ପାନୀ ପାଇଁ କାମ କରିଛନ୍ତି। ନିଜର ପୂରା କ୍ୟାରିୟର କମ୍ପାନୀ ପାଇଁ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ସଙ୍କଟ ସମୟରେ ଆପଣ ସେମାନଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ଚାକିରିରୁ ତଡି ବେରୋଜଗାର କରୁଛନ୍ତି। ଭାରତର ପ୍ରମୁଖ ଉଦ୍ୟୋଗପତି କହିଛନ୍ତି  ଉଦ୍ୟୋଗପତି ଓ କମ୍ପାନୀ ପାଇଁ ଦୀର୍ଘ ସମୟ କାମ କରିଥିବା ଏବଂ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପ୍ରତି ସମ୍ବେଦନଶୀଳତା ସର୍ବୋପରି ଅଟେ।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ଟାଟା ସମୂହ ଏହି ସଙ୍କଟର ଘଡିରେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଦରମାରେ ୨୦ ପ୍ରତିଶତ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। ହେଲେ ଏୟାରଲାଇନ୍ସଠୁ ନେଇ ଅଟୋ ବିଜନେସ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ବି ସେକ୍ଟରରୁ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଛଟେଇ କରାଯାଇ ନାହିଁ। ଟାଟା ଗ୍ରୁପ କରୋନା ସଙ୍କଟର ମୁକାବିଲା ଲାଗି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ପିଏମ କେୟାର୍ସ ପାଣ୍ଠିରେ ୧୫୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଯୋଗଦାନ ଦେଇଛନ୍ତି।

ସେ କହିଛନ୍ତି କମ୍ପାନୀକୁ ମୁନାଫା କମାଇବା ଭୁଲ୍ ନୁହେଁ। ମାତ୍ର ଏହି କାମ ନୈତିକତା ଭାବେ କରିବା ଜରୁରୀ। ଏହି ପ୍ରଶ୍ନ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ଜରୁରୀ ଯେ ଆପଣ ମୁନାଫା ପାଇଁ କଣ କଣ କରୁଛନ୍ତି ? ସେ କହିଛନ୍ତି କମ୍ପାନୀ ପାଇଁ ଏହା ମଧ୍ୟ ଜରୁରୀ ଯେ, ସେମାନେ ମୁନାଫା ସମୟରେ ଏହା ଉପରେ ଖିଆଲ ରଖନ୍ତୁ ଯେ ଗ୍ରାହକ  ଓ ସେୟାରହୋଲ୍ଡର୍ସ ପାଇଁ କଣ ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରୁଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ମ୍ୟାନେଜରକୁ ଏହି ପ୍ରଶ୍ନ କରିବା ଉଚିତ୍ ଯେଉଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଉଛନ୍ତି, କଣ ତାହା ଠିକ୍ ?

ରତନ ଟାଟା କହିଛନ୍ତି ଯେବେ ଦେଶରେ କରୋନା ମହାମାରୀର ପ୍ରକୋପ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ତେବେ ହଜାର ସଂଖ୍ୟକ ଲୋକଙ୍କୁ ଚାକିରିରୁ ବହିଷ୍କାର କରାଗଲା। କଣ ଏଥିରେ ଆପଣଙ୍କ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହୋଇ ପାରିବ ? ସେ କହିଛନ୍ତି ମୋତେ ଲାଗୁନି ଏହା ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ନୁହେଁ।

   Related Posts