Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କୃଷକଙ୍କ ପରି ଆମକୁ ମଧ୍ୟ ଦେବାକୁ ପଡିବ ବଳିଦାନ, ତେବେ ଯାଇ ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ଲାଗୁ ହେବ ୩୭୦: ଫାରୁକ ଅବଦୁଲ୍ଲା
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର କଥା ହେବେ ପୁଟିନ୍ ଓ ବାଇଡେନ୍, ୟୁକ୍ରେନ ହେବ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରସଙ୍ଗ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୨୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ମାଆର ସାହସ ଆଗରେ ହାରିଲା ବାଘ, ନିଜ ପୁଅକୁ ମୃତ୍ୟୁ ମୁଖରୁ ଛଡାଇ ଆଣିଲେ ମହିଳା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୨୭୯୬ ମୃତ
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୮୯ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୫୦୨୪୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ୟୁକ୍ରେନ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିବ ଋଷ ! ପୁଟିନଙ୍କ ଦେଢ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ସୈନ୍ୟ ଅଛନ୍ତି ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଜାନୁଆରୀ-ଫେବୃଆରୀ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତରେ ଆସିବ ତୃତୀୟ ଲହର, ଓମିକ୍ରନ୍ ସାଜିବ ବାହକ : ଦାବି କଲେ ବିଶେଷଜ୍ଞ
  • ||
  • ଚାଲିଥିଲା ଧାନ ଚୋରା ଚାଲାଣ, ୨୨୦ ବସ୍ତା ଜବତ କଲା ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଜଓ୍ୱାଦ ଦୁର୍ବଳ, ଟଳିଲା ବଡ ବିପଦ : ପୁରୀଠୁ ୨୭୦ କିମି ଦୂରରେ କେନ୍ଦ୍ରୀଭୂତ
  • ||

ଜୟ ଶ୍ରୀ ରାମ ଜପ କରୁଥିବା ହେଉଛନ୍ତି ରାକ୍ଷସ? ସଲମାନଙ୍କ ପୁସ୍ତକ ପରେ ରସିଦ ଅଲଭିଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି ଉପରେ ଭଡକିଲା ବିଜେପି

12/11/2021 at 2:17 PM

ସମ୍ଭଲ ୧୨/୧୧: ଅଯୋଧ୍ୟା ଉପରେ ସଲମାନ ଖୁରସିଦଙ୍କ ପୁସ୍ତକକୁ ନେଇ ବିବାଦ ପରେ କଂଗ୍ରେସର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ମୁଖପାତ୍ର ରସିଦ ଅଲଭିଙ୍କ ବିବୃତ୍ତିରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର ଧରିଛି । ସମ୍ଭଲର କାଲ୍କି ଫେଷ୍ଟିଭାଲରେ ଅଲଭି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯେଉଁମାନେ ଜୟ ଶ୍ରୀ ରାମ ଜପ କରନ୍ତି ସେମାନେ ସମସ୍ତେ ସାଧକ ହୋଇପାରିବେ ନାହିଁ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଜିକାଲି ଜୟ ଶ୍ରୀ ରାମ କୁହନ୍ତି କିଛି ଲୋକ ସାଧୁ ନୁହଁନ୍ତି ବରଂ ରାକ୍ଷସ ।

ଏହି ବିବୃତ୍ତି ପୂର୍ବରୁ ରସିଦ ଅଲଭି ରାମାୟଣର ଘଟଣା ବିଷୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଥିଲେ । ଯେତେବେଳେ ହନୁମାନ ଜୀ ସଞ୍ଜୀବନୀ ବୁଟିଙ୍କୁ ନେବାକୁ ଯାଉଥିଲେ ଏବଂ ଜଣେ ସାଧୁଙ୍କ ନାମରେ ଏକ ଭୂତ ତାଙ୍କୁ ଅଟକାଇବା ପାଇଁ ଏକ ଭ୍ରମ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା । ଅଲଭିଙ୍କ ଏହି ବିବୃତ୍ତି ଉପରେ ବିଜେପି ଦୃଢ ବିରୋଧ କରିଛି । ତାଙ୍କୁ ହିନ୍ଦୁ ବିରୋଧୀ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଅଲଭି ଏହି ଅଭିଯୋଗକୁ ଅସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି ।

କାଲ୍କି ପର୍ବରେ ଅଲଭି ପ୍ରଥମେ ସାଧୁମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଣାମ କରିଥିଲେ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କଳିଯୁଗ ପାଇଁ ଅଧିକ ସମୟ ଅତିବାହିତ ହୋଇନାହିଁ । ତେଣୁ ସମସ୍ତ ସାଧୁ ଓ ସାଧୁମାନେ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିବା ଉଚିତ୍ ଯେ ପୁରାଣରେ ଲିପିବଦ୍ଧ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଭଗବାନ ଶ୍ରୀ କଲ୍କି ସମ୍ଭଲରେ ଅବତାର ନେବେ । କଂଗ୍ରେସ ନେତା ମଞ୍ଚରୁ ଏକ ରାଜନୈତିକ ତୀର ଛାଡି କହିଛନ୍ତି ଯେ କିଛି ଲୋକ ଧର୍ମକୁ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରନ୍ତି ।

କିଛି ଲୋକ କୁହନ୍ତି ଯେ ଦେଶରେ ରାମ ରାଜ୍ୟ ଆସିଛି । କିନ୍ତୁ ମୁଁ ଯେତେ ବୁଝିପାରୁଛି ରାମ ରାଜ୍ୟରେ ଘୃଣା କରିବାର ସ୍ଥାନ ନାହିଁ । ତୁଲସିଦାସ ଜୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଛେଳି ଓ ସିଂହ ଏକ ଘାଟରେ ପାଣି ପିଅନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଆଜିର ସମୟରେ ଜୟ ଶ୍ରୀ ରାମ ଜପ କରି କିଛି ଲୋକ ବିଭ୍ରାନ୍ତ କରୁଛନ୍ତି । ଏପରି ଲୋକମାନଙ୍କୁ ସଚେତନ ରହିବା ଜରୁରୀ ।

ରାମାୟଣର ପ୍ରସଙ୍ଗ ବର୍ଣ୍ଣନା କରିବାବେଳେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ଯେତେବେଳେ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ଜୀଙ୍କର ଅବସ୍ଥା ଖରାପ ହୁଏ ଏବଂ କୁହାଯାଏ ଯେ ସଞ୍ଜୀବନୀ ବୁଟି ସୂର୍ଯ୍ୟୋଦୟ ପୂର୍ବରୁ ଆସିବା ଉଚିତ, ତେବେ ହନୁମାନ ଜୀଙ୍କର ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ । ହନୁମାନ ଜୀ ଉପରକୁ ଯାଆନ୍ତି, ସେହି ଭୂତଟି ଜୟ ଶ୍ରୀ ରାମଙ୍କୁ ପାଟି କରୁଥିଲା । ଆଜିକାଲି ଅନେକ ସେହି ଭୂମିକାରେ ରହୁଛନ୍ତି ।

   Related Posts