Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ହାତ ଟେକିଦେଲେ ବାଚସ୍ପତି, କହିଲେ- ଯଦି ସବୁ ସଦସ୍ୟ ଗୃହ ଚଲାଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି, ତେବେ ମୁଁ କ’ଣ କରିବି ?
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ପ୍ରସଙ୍ଗ : ଆସନ୍ତା ୧୦ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ପରଲୋକରେ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ନନ୍ଦ ସାର୍, ୧୦୪ ବର୍ଷରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ଚାଷୀଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦିଆଯିବ : ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଦାମ ମାରାଣ୍ଡି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଡିଏ ଫେରାଇବ ସର୍ବକ୍ଷମା ଯୋଜନାର ଅଧିକ ଫାଇନ୍, ଆବେଦନର ଶେଷ ତାରିଖ ୧୦ ଡିସେମ୍ବର
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡିଲେ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ବିଲ୍ କରାଇ ଦେବାକୁ ଠିକାଦାରଙ୍କଠୁ ନେଉଥିଲେ ୧୦ ହଜାର
  • ||
  • ଟିଟିଲାଗଡ : ପୁରୀ-ଅଜମେର ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ନିଆଁ, ଟ୍ରାକ୍‌ରେ ବ୍ରେକ୍ ଘସି ହୋଇ ଧୂଆଁ ବାହାରୁଥିଲା
  • ||
  • ରୋହିଙ୍ଗ୍ୟା ବିରୋଧୀ ହିଂସା ପାଇଁ ଫେସବୁକ ଦାୟୀ ! ୧୫୦ ବିଲିୟନ ପାଉଣ୍ଡର କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେବାକୁ ମାମଲା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଇଚ୍ଛା ମୃତ୍ୟୁ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କୁ ସାହା ହେଲା BSKY, ଯୋଜନାରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • ତୁରେଇକେଲା ବ୍ଲକରେ ମାତିଲେ ୩୦ ଟିକିଆ ହାତୀପଲ, ଭାଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଛପର
  • ||

ପାକିସ୍ତାନରେ ରାସନ କେବଳ ମୁସଲମାନଙ୍କ ପାଇଁ , ହିନ୍ଦୁମାନଙ୍କୁ ଛୁଇଁବା ବି ମନା : ଭାରତର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ ମାଗିଲେ ସିନ୍ଧ ପ୍ରଦେଶର ୫ ଲକ୍ଷ ହିନ୍ଦୁ

30/03/2020 at 2:56 PM

ଇସଲାମାବାଦ ୩୦/୦୩ : ପାକିସ୍ତାନରେ କରୋନା ମହାମାରୀ ଯୋଗୁଁ ପରିସ୍ଥିତି ଗମ୍ଭୀର ହୋଇପଡିଛି। ରବିବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୫୦୦ ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥବା ଜଣାପଡିଛି ଏବଂ ୧୪ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଇମ୍ରାନ ଖାନ ସରକାର ପ୍ରଭାବିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ପହଞ୍ଚିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ସିନ୍ଧ ପ୍ରଦେଶରେ ରହୁଥିବା ସଂଖ୍ୟା ଲଘୁ ହିନ୍ଦୁମାନଙ୍କୁ ଭେଦଭାବ କରାଯାଉଛି। ନିକଟରେ ସ୍ଥାନୀୟ ପ୍ରଶାସନ କରାଚିରେ ଲୋକଙ୍କୁ ରାସନ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଜରୁରୀ ଜିନିଷ ବଣ୍ଟନ କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ହିନ୍ଦୁମାନଙ୍କୁ ଖାଲି ହାତରେ ଫେରାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲେ | ସେ କହିଥିଲେ, ଏହି ରିଲିଫ୍ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ନୁହେଁ ବରଂ କେବଳ ମୁସଲମାନ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ । ସିନ୍ଧରେ ହିନ୍ଦୁମାନଙ୍କର ଜନସଂଖ୍ୟା ପ୍ରାୟ ୫ ଲକ୍ଷ |

ସିନ୍ଧ ପ୍ରଦେଶରେ ଲକଡାଉନ ସମୟରେ ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କୁ ରାସନ ବଣ୍ଟନ କରିବାର ଦାୟିତ୍ୱ ସରକାର ପ୍ରଶାସନ ଓ ଏନଜିଓକୁ ଦେଇଥିଲେ। ସହାୟତା ପାଇଁ ସେଠାରେ ପ୍ରାୟ ୩ ହଜାର ଲୋକ ଏକତ୍ରିତ ହୋଇଥିଲେ। ଏକତ୍ରିତ ହୋଇଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ସ୍କ୍ରିନିଂ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ କୌଣସି ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇନଥିଲା | ଏହି କାରଣରୁ ସଂଖ୍ୟାଲଘୁ ଶ୍ରେଣୀ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସଂକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କା ଅଧିକ ରହିଛି |ରାଜନୈତିକ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ଡକ୍ଟର ଅମଜାଦ ଆୟୁବ ମିର୍ଜା କହିଛନ୍ତି ଯେ, କରାଚି ସହର ଏବଂ ସିନ୍ଧ ପ୍ରଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ରହୁଥିବା ହିନ୍ଦୁମାନେ ଖାଦ୍ୟ ସଙ୍କଟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେମାନେ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ସହାୟତା ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛନ୍ତି। ସେମାନେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ରାଜସ୍ଥାନ ମାଧ୍ୟମରେ ସିନ୍ଧର ହିନ୍ଦୁମାନଙ୍କୁ ରାସନ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଜିନିଷ ପଠାନ୍ତୁ।

ପାକିସ୍ତାନର କରୋନା ସହିତ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ୧୮୨ କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନ କେନ୍ଦ୍ର ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଛି | ଏଠାରେ ୮୦୬୬ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ଏବଂ କରୋନା ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଛି | ରବିବାର ଦିନ ସେନା ମୁଖ୍ୟ କାମାର ଜାଭେଦ୍ ବାଜୱା ମହାମାରୀର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଦେଶର ଅନେକ ଭାଗରେ ସେନା ନିୟୋଜିତ କରିବାକୁ ଅନୁମୋଦନ କରିଛନ୍ତି। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଅନୁଯାୟୀ ପଞ୍ଜାବ ପ୍ରଦେଶରେ ୫୫୮, ସିନ୍ଧ ପ୍ରଦେଶରେ ୪୮୧, ଖାଇବର ପାଖ୍ଟନଖୱା ରେ ୧୮୮, ବେଲୁଚିସ୍ତାନରେ ୧୩୮, ଗିଲଗିଟ ବାଲ୍ଟିସ୍ତାନରେ ୧୧୬, ଇସଲାମାବାଦରେ ୪୩ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ଅଧିକୃତ କାଶ୍ମୀରରେ ୨ ଜଣ ସଂକ୍ରମଣର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି |

   Related Posts