Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେରଳରେ ଭୀଷଣ ବର୍ଷା: ୫ ଜିଲ୍ଲାରେ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି, ଭୂସ୍ଖଳନରେ ଜଣେ ମୃତ, ୧୨ ନିଖୋଜ
  • ||
  • ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମନମୋହନ ସିଂହଙ୍କୁ ଡେଙ୍ଗୁ, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥାରେ ଆସୁଛି ସୁଧାର
  • ||
  • କାମେଶ୍ୱର ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ଦାନବାକ୍ସ ଭାଙ୍ଗି ଟଙ୍କା ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୩୫୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନବୀନ @ ୭୬, ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ
  • ||
  • ୭୬ ବର୍ଷରେ ପାଦ ଦେଲେ ନବୀନ, କରୋନା ମହାମାରୀ ପାଇଁ ପାଳିବେନି ଜନ୍ମଦିନ
  • ||
  • ଶାରଦୀୟ ଦୁର୍ଗାପୂଜା ଶେଷ, ଶନିବାର ଧରାପୃଷ୍ଠରୁ ବିଦାୟ ନେବେ ମା
  • ||
  • ହାଟରୁ ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ବୃଦ୍ଧାଙ୍କୁ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଘରେ ଛାଡିଦେବେ କହି ଇଜ୍ଜତ ଲୁଟିଲେ ୮ ସଇତାନ
  • ||
  • କଟକ : କଟକରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଅପରାଧୀ ରାକେଶ ଆହତ
  • ||

ଭଗବାନଙ୍କ ନାଁରେ ହୋଇଥିଲା ରାସନ କାର୍ଡ : ଏମିତି ହେଲା ପର୍ଦାଫାଶ…

1/05/2020 at 11:17 AM

ଧୋଲପୁର ୦୧/୦୫ : ଭଗବାନଙ୍କ ନାଁରେ ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଠକିବା ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥାଏ | ରାଜସ୍ତାନ ଧୋଲପୁରରୁ ଏହିଭଳି ଏକ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି | ଏଠାରେ ଭଗବାନଙ୍କ ନାଁରେ ରାସନ କାର୍ଡ ତିଆରି କରାଯାଇ ଅଭାବୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ରାସନ ଲୁଟ କରାଯାଉଥିଲା | ଧୋଲପୁରରେ ରାସନ ଡିଲର ଭଗବାନଙ୍କ ନାଁରେ ଏକ ରାସନ କାର୍ଡ ତିଆରି କରିଥିଲା | ଏହି କାର୍ଡ ଗତ ୩/୪ ବର୍ଷ ହେଲା ତିଆରି ହୋଇଛି | ଏହି ନକଲି ରାସନ କାର୍ଡରେ ରାସନ ମଧ୍ୟ ନେଉଥିଲା | ଘଟଣା ଧୋଲପୁର ଜିଲ୍ଲା ମରହୋଲି ପଞ୍ଚାୟତ ଅରୁଆ ଗାଁର | ଗାଁରେ ଏକ ମନ୍ଦିର ଅଛି | ମନ୍ଦିରର ଭଗବାନ ରାମ, ଲକ୍ଷ୍ମଣ, ମାତା ସୀତା, ମହାଦେବ, ଶାଳଗ୍ରାମ ଓ ମନ୍ଦିର ପୂଜାରୀଙ୍କ ନାଁରେ ରାସନ କାର୍ଡ ତିଆରି ହୋଇଛି |  

ଗ୍ରାମବାସୀ ରାସନ ନେବା ପାଇଁ ଡିଲର ପାଖରେ ପହଞ୍ଚିବାରୁ ଡିଲର ବାୟୋମେଟ୍ରିକରେ ତାଙ୍କ ଆଙ୍ଗୁଠି ଚିହ୍ନ ନେଇଥିଲେ | ତାପରେ କହିଥିଲା ଆପଣଙ୍କ ଆଙ୍ଗୁଠି ଚିହ୍ନ ମ୍ୟାଚ ହେଉନାହିଁ | ଏହାପରେ କିଛି ଗ୍ରାମବାସୀ ଇ-ମିତ୍ର କେନ୍ଦ୍ର ପହଞ୍ଚିଥିଲେ | ସେଠାରେ ସେମାନେ ନିଜ ନିଜ ରାସନ କାର୍ଡ ଯାଞ୍ଚ କରାଇଥିଲେ | ଯାଞ୍ଚବେଳେ ରାସନ ଡିଲରର ମିଛ ଧରା ପଡିଥିଲା | ସେଠାରେ ସେମାନେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ କିଭଳି ଭଗବାନଙ୍କ ନାଁରେ କାର୍ଡ ତିଆରି କରି ଲୋକଙ୍କୁ ଲୁଟ କରାଯାଉଛି |

ଏହାପରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ଇ-ମିତ୍ର କେନ୍ଦ୍ରରୁ ମନ୍ଦିର ନାଁରେ ହୋଇଥିବା ରାସନ କାର୍ଡର ଏକ କପି ବାହାର କରିଥିଲେ | କପିକୁ ନେଇ ଧୋଲପୁର ଜିଲ୍ଲା ରସିଦ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଯାଇ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ | ଭଗବାନଙ୍କ ନାଁରେ ରାସନ କାର୍ଡ ଥିବା ଦେଖି ଜିଲ୍ଲା ଅଧିକାରୀ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ | ଜିଲ୍ଲା ଅଧିକାରୀ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ତତ୍କାଳ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ | ସେ ଏକ ଯାଞ୍ଚ କମିଟି ଗଠନ କରି ଦୁଇ ଦିନ ଭିତରେ ଯାଞ୍ଚ ରିପୋର୍ଟ ପେଶ କରିବାକୁ ନିରୀକ୍ଷକଙ୍କୁ ଆଦେଶ ଦେଲେ | ଏହି ମାମଲାରେ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଦଣ୍ଡ ମିଳିବ ବୋଲି ଜିଲ୍ଲା ଅଧିକାରୀ ସ୍ପଷ୍ଟ କରି କହିଛନ୍ତି | 

ଗ୍ରାମବାସୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ରାସନ ଡିଲର ନିନୁଆ ରାମ, ଶିଳାଦେବୀ, ଲୋକେଶ ଏବଂ ରମାକାନ୍ତ ଶର୍ମା ପ୍ରଶାସନ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହ ମିଶି ଭଗବାନଙ୍କ ନାଁରେ ରାସନ କାର୍ଡ ତିଆରି କରିଛନ୍ତି | ଏହି ଘଟଣାରେ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଡିଲର ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ଥିବା ଗ୍ରାମବାସୀ କହିଛନ୍ତି | 

   Related Posts