Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୪୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ସିରିଆ ଡ୍ରୋନ୍ ଆଟାକ୍‌: ଅଲକାଏଦାର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅବଦୁଲ ହମିଦ ଅଲ-ମାତାର ମୃତ
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲିରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ଫସଲ
  • ||
  • ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ହତ୍ୟା ମାମଲା : ସାଉଥ୍‌ ସିଟି ବାର୍‌ ମାଲିକ ଓ ପରିଚାଳନା କରୁଥିବା ପ୍ରସନ୍ନ ବେହେରା ଗିରଫ
  • ||
  • ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟର ଜେଲକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ହେଉଛନ୍ତି ଆତଙ୍କବାଦୀ : ଜମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରୁ ୨୬ ଆତଙ୍କୀଙ୍କୁ ପଠାଗଲା ଆଗ୍ରା
  • ||
  • କମୁଛି ପାରଦ, ଆଗକୁ ବଢିବ ଶୀତ
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ : ଅସଲ ଲଢେଇ ଆରମ୍ଭ, ସୁପର ୧୨ର ପ୍ରଥମ ମୁକାବିଲାରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବନାମ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା
  • ||

ଗ୍ରାମୀ ଆୱାର୍ଡକୁ ନେଇ ରାପର କାନ୍ୟେ ୱେଷ୍ଟ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ, କହିଲେ ଏବେ ମୁକ୍ତ ହେବେ ସବୁ ସଙ୍ଗୀତଜ୍ଞ

17/09/2020 at 7:40 PM

ଚିକାଗୋ: ଆମେରିକୀୟ ସଂଗୀତ,  ରାପର ଓ ହିପ୍ ହପ୍‌ ସିଙ୍ଗର କାନ୍ୟେ ୱେଷ୍ଟ ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ। ତାଙ୍କର ଏକ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି। ଯେଉଁଥିରେ ଗ୍ରାମୀ ପୁରସ୍କାର ୱାସ୍‌ ରୁମ ଟୟଲେଟ୍‌ରେ ପଡିଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଥିବା ବେଳେ ତା ଉପରେ କେହି ପରିଶ୍ରା କରୁଛି। ସଙ୍ଗୀତ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଗ୍ରାମୀ ଏକ ସମ୍ମାନଜନକ ପୁରସ୍କାର। ତେବେ କାନ୍ୟେଙ୍କ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏପରି ପୋଷ୍ଟ ଏବେ ଝଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। 

କାନ୍ୟେ ଆଉ ଏକ ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି। ଯେଉଁଥିରେ ତାଙ୍କର ୧୦ଟି ୟୁନିଭର୍ସାଲ କଣ୍ଟ୍ରାକ୍ଟ ସେ ସେୟାର କରିଥିବା ବେଳେ ଦୁନିଆର ସବୁ ଓକିଲ ଏହାକୁ ଦେଖନ୍ତୁ ବୋଲି ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି। ସେ ଏପରି ଚୁକ୍ତିଭିତ୍ତିକ କଳାକାର ରହିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତିନି ବୋଲି ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି। ସେ ଆହୁରି ଅନେକ ଟ୍ୱିଟ୍ ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିରେ କଳାକାରମାନଙ୍କୁ ମୁହଁ ଖୋଲିବାକୁ ବି ମନା ବୋଲି ମୁଁ ଜାଣେ,  ହେଲେ ମୁଁ ଚୁପ୍ ରହିପାରିବନି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

ମୁଁ ମୋ ଲୋକଙ୍କୁ ଦାସ କରିପାରିବିନି ବୋଲି ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ନିଜ ଜୀବନକୁ ସେ ନିଜକୁ ସମର୍ପିତ କରୁଥିବା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି। କାନ୍ୟେ ଲୋକପ୍ରୀୟ ଆମେରିକୀୟ ଗାୟକ। ତାଙ୍କର ‘ଆଇ ଲଭ ଇଟ୍’, ‘ରନୱେ’ ଓ ‘ଫୋର ଫାଇଭ ସେକେଣ୍ଡସ୍’ ଗୀତ ବେଶ ଲୋକପ୍ରୀୟତା ଅର୍ଜନ କରିଥିଲା। ସଂଗୀତ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯୋଗଦାନ ଲାଗି ସେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୨ଟି ଗ୍ରାମୀ ପୁରସ୍କାର ମଧ୍ୟ ପାଇଛନ୍ତି।

ସେହିପରି ବିଶ୍ୱ ମ୍ୟୁଜିକ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ସବୁଠୁ ବଡ ପୁରସ୍କାର  ମଧ୍ୟରେ ଗ୍ରାମୀ ଅନ୍ୟତମ। ସଂଗୀତ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯୋଗଦାନ ଲାଗି ଏହି ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥାଏ। ଏହି ଆୱାର୍ଡ ସୋକୁ ‘ବିଗ୍ ଥ୍ରୀ’ ମଧ୍ୟରେ ଅନ୍ୟତମ ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଏ। ଆମେରିକା ମ୍ୟୁଜିକ ଆୱାର୍ଡ ଓ ବିଲବୋର୍ଡ ମ୍ୟୁଜିକ୍ ଆୱାର୍ଡ ଭଳି ଗ୍ରାମୀ ଆୱାର୍ଡ। ବିଶ୍ୱର ସର୍ବ ପ୍ରଥମ ଗ୍ରାମୀ ଆୱାର୍ଡ ୧୯୫୯ ମସିହାରେ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା। ତେବେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ କାନ୍ୟେଙ୍କ ପୋଷ୍ଟ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଚକିତ କରି ରଖିଦେଇଛି।  

   Related Posts