Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସରିଲାନି ଆର୍ଯ୍ୟନ ଖାନ୍‌ଙ୍କ ଜାମିନ୍‌ ଆବେଦନର ଶୁଣାଣି, ଆସନ୍ତାକାଲିକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିଲେ କୋର୍ଟ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରେମ, ଷ୍ଟାଟସ୍ ଦେଲେ ‘ଆମେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଗଲୁ’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ସୀମାପୁରୀରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା : ଘରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୪ ମୃତ
  • ||
  • ଏବର୍ଷ ରାଜ୍ୟରେ ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ, ଅଧିକ ଦିନ ଥରାଇବ
  • ||
  • ସିଆରପିଏଫ କ୍ୟାମ୍ପରେ ରାତି ବିତାଇଲେ ଶାହ, ଯବାନଙ୍କ ସହ କଲେ ରାତ୍ରି ଭୋଜନ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା : ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ସମ୍ବଲପୁର ବନ୍ଦ, ସେପଟେ ଡିଜିପି ଅଫିସ ଘେରାଉ କରିବ କଂଗ୍ରେସ
  • ||

କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସଂଗୀନ ମାମଲା : ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ ଯୁବତୀ କିଣି କରୁଥିଲେ ଦୁଷ୍କର୍ମ

4/06/2019 at 1:54 PM

ଗୋଆର କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ଅତାନାସିୟୋ ମୋନସେରାତେଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ତାଙ୍କ ବିରୋଧ ମାମଲା ଚାଲିଛି । ମୁକଦ୍ଦମା ରଦ୍ଦ କରିବା ପାଇଁ ସେ ଅପିଲ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଗୋଆର ଏକ ଅଦାଲତ ତାଙ୍କ ଅପିଲକୁ ରଦ୍ଦ କରିଦେଇଛନ୍ତି । ୨୦୧୬ ମସିହାରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିବା ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ ହୋଇଥିଲା ।

ପୀଡିତା କହିଥିଲେ ଯେ, ମୋନସେରାତେ ତାଙ୍କୁ ୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରେ କିଣିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସହ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିଲେ । ଦୁଷ୍କର୍ମ ପୂର୍ବରୁ ପୀଡିତାଙ୍କୁ ଡ୍ରଗ୍ସ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ ହେବାପରେ ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା । ସେ ୮ ଦିନ ଜେଲରେ ଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ପରେ ତାଙ୍କୁ ଜାମିନ ମିଳିଯାଇଥିଲା । କୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦେଶ ପରେ ଜୁନ ୧୨ ତାରିଖରେ ମୋନସେରାତେଙ୍କ ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ହେବ । ଗତ ସପ୍ତାହରେ ମଧ୍ୟ ମୋନସେରାତେ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ୨ ଜଣଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ ହୋଇଛି ।

୨୦୧୬ ମାମଲାରେ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଅଦାଲତରେ ପୋକସୋ ଆକ୍ଟର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିବ । ସେ ଲଗାତାର ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହୋଇଥିବା ସମସ୍ତ ଅଭିଯୋଗକୁ ଭୁଲ ବୋଲି କହୁଛନ୍ତି ।

ମୋନସେରାତେ ୨୦୧୯ ମସିହାରେ କଂଗ୍ରେସରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ । ଆଇଏଏନଏସ ଅନୁଯାୟୀ, ସେ ସବୁବେଳେ ଦଳ ବଦଳାଉଥାନ୍ତି । ଦଳ ବଦଳାଇବାରେ ତାଙ୍କର ନାଁ ଅଛି । ସେ ନିଜ ରାଜନୈତିକ କ୍ୟାରିଅର ୟୁନାଇଟେଡ଼ ଗୋଆ ଡେମକରତିକ ପାର୍ଟିରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବିଧାୟକ ହୋଇଥିଲା ।

୨୦୦୪ ମସିହାରେ ମୋନସେରାତେ ବିଜେପିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । ୨୦୦୭ରେ ପୁଣି ନିଜ ପୁରୁଣା ଦଳକୁ ଫେରି ଆସିଥିଲେ । କିଛି ବର୍ଷ ପୁଣି ଦଳ ବଦଳାଇ କଂଗ୍ରେସରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ୨୦୧୫ ମସିହାରେ ଦଳ ବିରୋଧୀ ଗତିବିଧି ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଦଳରୁ ବାହାର କରିଦିଆଯାଇଥିଲା । ଏହାପରେ ସେ ଗୋଆ ଫରୱାର୍ଡ଼ରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ ।

   Related Posts