Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୪ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ୬୦ କେଜି ଚନ୍ଦନ କାଠ ଜବତ: ଆନୁମାନିକ ମୂଲ୍ୟ ୭୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର: ବିଶାଖା ଏଗ୍ରୋ ସୋରୁମ୍ ଆଗରେ ଚାଷୀମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଆମରଣ ଅନଶନ
  • ||
  • ଅପରାହ୍ନରେ ସ୍ଥଳଭାଗ ଛୁଇଁବ ‘ବୁରେଭି’ : କେରଳ-ତାମିଲନାଡୁର କିଛି ଜିଲ୍ଲାରେ ଛୁଟି ଘୋଷଣା, ବିମାନବନ୍ଦର ବନ୍ଦ
  • ||
  • ଜଗତପୁର : ଧାନ କଟାଳୀଙ୍କୁ ଶୁଣ୍ଢରେ କଚାଡି ମାରିଲା ହାତୀ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର ଓ ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ମୃଦୁ ଭୂକମ୍ପ ଝଟ୍‌କା ଅନୁଭୂତ
  • ||
  • ଆଜି ପ୍ରଥମ ଟି୨୦ : ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ କଡା ଟକ୍କର ଦେବ ଭାରତ, ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣରଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିର ଫାଇଦା ନେବ ବିରାଟ ବାହିନୀ
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି : ନାବାଳିକା ଝିଅକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ, ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର: ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତରୁ ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ପୋଲିସ୍‌ ଏବଂ ଜୁଆ ଆଡ୍ଡା ମାଲିକଙ୍କ କଥାବାର୍ତ୍ତାର ଅଡିଓ କଲ ଭାଇରାଲ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ ମ୍ୟୁନିସିପାଲ କର୍ପୋରେସନ ନିର୍ବାଚନ : ଏବେସୁଦ୍ଧା ଆଗରେ ବିଜେପି, ପଛରେ ଟିଆରଏସ ଓ ଏଆଇଏମଆଇଏମ
  • ||

ରଣପୁରରେ କାହା ସ୍ଥିତି କ’ଣ ପଢନ୍ତୁ ଏହି ରିପୋର୍ଟ

9/04/2019 at 8:16 PM

ନୟାଗଡ଼ ୯/୪: ୨୦୧୯ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ କମ୍ପୁଛି ରଣାଙ୍ଗନ। ମଇଦାନ ପ୍ରସ୍ତୁତ। ଯୋଦ୍ଧା ବି ପ୍ରସ୍ତୁତ। ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ରଣପୁର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ। ଏପ୍ରିଲ ୨୩ରେ ଭୋଟ। ମୋଦି ଲହର ନା ନବୀନ ମ୍ୟାଜିକ୍ ନା ରାହୁଲ ଇଫେଟ୍କ କାହାର ରହିବ ଦମ୍ … ଏହାକୁ ନେଇ ରାଜନୀତି ସରଗରମ। ରଣପୁର ବ୍ଲକର ଗୋଟିଏ ଏନ୍.ଏ.ସି. ଓ ୩୭ଟି ପଞ୍ଚାୟତ ଏବଂ ଓଡଗଁ। ବ୍ଲକର ୧୮ଟି ପଞ୍ଚାୟତକୁ ନେଇ ରଣପୁର ବିଧାନସଭା ମଣ୍ଡଳୀ ଗଠିତ।ଏହି ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ୨ ଲକ୍ଷ ଭୋଟରଙ୍କ ଭୋଟ କାହା ସପକ୍ଷରେ ଯିବ ତାକୁନେଇ ଛିଣ୍ଡୁନି ଅଙ୍କ। ବିଜେଡି-ବିଜେପି ମଧ୍ୟରେ ଏଥର ଏଠି କଡା ଟକ୍କର ହେବାର ସମ୍ଭାବନା । ଗତ ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେଡି ଦଖଲକୁ ଯାଇଥିବା ଏହି କ୍ଷେତ୍ରରେ  ବିଜେପି କେତେ କଡା ଟକ୍କର ଦେବ ତାରି ଉପରେ ରହିବ ନଜର।

ରଣପୁର ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ଏଥର ବିଜେପି ଟିମ ଟୁ ବିଟ୍ ଭାବେ ଉଭାହୋଇଛି। ରଣପୁରରେ ବିକାଶ କାର୍ଡ ଖେଳି ଜନମତକୁ ତତାଇ ମତାଇ  ପୁଣି ଥରେ ବିଧାୟିକାଭାବେ ନିର୍ବାଚିତ ହେବେ ବୋଲି ଦୃଢୋକ୍ତି କରିଛନ୍ତି ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ସୁରମା ପାଢୀ । ୨୦୦୪ ନିର୍ବ।ଚନରେ ବିଜେଡି ଏବଂ ବିଜେପି ମଧ୍ୟରେ ଆସନ ବୁଝାମଣା ପରେ ସୁରମା ପାଢୀ ନିର୍ବ।ଚିତ ହୋଇ ମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଥିଲେ । ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ୨୦୦୯ରେ ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ ସତ୍ୟନାରାୟଣ ପ୍ରଧାନ ଓ ୨୦୧୪ରେ ରବି ମହାପାତ୍ରଙ୍କଠାରୁ ହାରିଯାଇଥିଲେ।ଦୁଇ ଥରର ବିଧାୟକମାନେ ରଣପୁରରେ କିଛି ବିକାଶ  କରିନଥିବାରୁ ଜନତାଙ୍କ ମତ ତାଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ଯିବାନେଇ ସୁରମା ଆଶାବାଦୀ।

ଗତ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବ।ଚନରେ ଏହି ନିର୍ବ।ଚନମଣ୍ଡଳିର ୬ଟି ଜିଲ୍ଲାପରିଷଦ ଜୋନରୁ ବିଜେପି ୪ଟି ହାସଲ କରିଥିଲା। ବହୁ ସରପଞ୍ଚ ପଦବୀରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲା। ତେଣୁ ରାଜନୈତିକ ପାଣିପାଗ ବିଜେପି ସପକ୍ଷରେ ଯିବାର ସମ୍ଭାବନା।ଏପଟେ ବିଜେଡି ବିଧାୟକ ରବି ମହାପାତ୍ରଙ୍କୁ ଏଥର ଟିକେଟ ନଦେଇ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ସତ୍ୟନାରାୟଣ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ଉପରେ ଭରସା କରିଛି। ନବୀନ ସରକାରର ଲୋକପ୍ରିୟତା ଏବଂ ନିଜେ ଏହି ନିର୍ବ।ଚନମଣ୍ଡଳିରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ହେଲା ସଂଗଠନିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ରହିଥିବାରୁ ଲୋକମତ ତାଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ଯିବ ବୋଲି ଆଶାବାଦୀୟ ସତ୍ୟନାରାୟଣ।ଗତ ତିନୋଟି ନିର୍ବ।ଚନରେ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଥିବା  କଂଗ୍ରେସ ଏଥର ଶୁଭଶ୍ରୀ ପଣ୍ଡାଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଛି । ୨୦୧୪ନିର୍ବ।ଚନରେ ଆମ ଓଡିଶାରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଥିବା  ଶୁଭଶ୍ରୀ ପଣ୍ଡା ୫ହଜାର ଭୋଟ୍ ପାଇଥିବାବଳେ କଂଗ୍ରେସ ୧୭ହଜାର ଭୋଟ୍ ପାଇଥିଲା । ତେଣୁ ଏଥର ୨୨ହଜାରରୁ ତାଙ୍କର ଭୋଟ୍ ଆରମ୍ଭ ହେବବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ରେ ଚଳିତ ନିର୍ବ।ଚନରେ ତ୍ରିମୁଖୀ ପ୍ରତିଯୋଗୀତା ହେଉଥିବାବଳେ ବିଜେପିର ପଲା ଟିକେ ଭାରିଥିବା ଭୋଟରଙ୍କ ମତାମତରୁ ଜଣାପଡିଛି । 

   Related Posts