Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଜାନୁଆରୀ ୨୭, ସକାଳେ ଜେଲ୍‌ରୁ ମୁକୁଳିପାରନ୍ତି ଭି.କେ. ଶଶିକଳା
  • ||
  • ନେତାଜୀ ଜନ୍ମସ୍ଥାନ ସଂଗ୍ରହାଳୟ ଖୋଲିଵାକୁ ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • କଟକ:କାଲିଠାରୁ ଖୋଲିଵ ନେତାଜୀ ସଂଗ୍ରହାଳୟ
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର: ଗୋରୁମହିଷାଣି ପୋଲିସର ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ସାମିଲ ଥିଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ପୁଣି ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଶୁଲିଆ ପୀଠ, ଗଡିଲା ଶହ ଶହ ପଶୁ-ପକ୍ଷୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୋଭିଡ ଟିକା: ସ୍ପାଇସ୍ ଜେଟ୍‌ରେ ଆସିଲା ଟିକା
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ସୀମାନ୍ତରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱଂସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଫୋକସ୍‌ରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା, ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବୁଲି ସମୀକ୍ଷା କଲେ 5-T ସଚିବ
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||

ସୁରଜେଓ୍ବାଲା କହିଲେ, ‘୯୯.୯ ପ୍ରତିଶତ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ହୁଅନ୍ତୁ’ ଟ୍ରୋଲର୍ସ ଲେଖିଲେ ୧୦୦ % ବିଜେପି ନେତା ତାହାହିଁ ଚାହାନ୍ତି

19/12/2020 at 3:24 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୯/୧୨ : କଂଗ୍ରେସର ଭାବି ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର ଧରିଛି । ପରିବାରବାଦ ରାଜନୀତିକୁ ନେଇ ଦୀର୍ଘଦିନ ହେବ କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଟ ନେତାମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଲାଗି ରହିଛି । ପ୍ରଥମେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କରାଯିବ ବୋଲି ଶୁଣାଯାଉଥିଲା କିନ୍ତୁ ଏବେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ମଧ୍ୟ ଏହି କ୍ରମରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି । କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରବକ୍ତା ରଣଦୀପ ସୁରଜେଓ୍ବାଲା କହିଛନ୍ତି ୯୯.୯ ପ୍ରତିଶତ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ହିଁ ପାର୍ଟି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ହୁଅନ୍ତୁ ।

ସୁରଜେଓ୍ବାଲାଙ୍କ ଏହି ବୟାନକୁ ନେଇ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଅନେକ ୟୁଜର ସୁରଜେଓ୍ବାଲାଙ୍କୁ ଏହି ବୟାନକୁ ଟ୍ରୋଲ୍ ମଧ୍ୟ କରିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । କିଛି ବିଜେପି ସମର୍ଥକ ଏହାକୁ ଟ୍ରୋଲ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ୧୦୦ ପ୍ରତିଶତ ବିଜେପି କର୍ମୀ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ହୁଅନ୍ତୁ ।

କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦ ପାଇଁ ଖୁବଶୀଘ୍ର ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ଏହାରି ମଧ୍ୟରେ ପାର୍ଟି ପ୍ରବକ୍ତା ରଣଦୀପ ସିଂହ ସୁରଜେଓ୍ବାଲା କହିଛନ୍ତି ଦଳର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କିଏ ହେବେ ତାହା ପାର୍ଟିର ଇଲେକ୍ଟୋରାଲ୍ କଲେଜ, ଅଲ ଇଣ୍ଡିଆ କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ସଦସ୍ୟ, କଂଗ୍ରେସ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ଏବଂ ଅନ୍ୟ ସଦସ୍ୟମାନେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ । ତେବେ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବେ ସେ କହିଛନ୍ତି ରହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ହିଁ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦ ପାଇଁ ପ୍ରଥମ ଦାବିଦାର । ସେ କହିଛନ୍ତି ୯୯.୯ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଯେ, ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ହିଁ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ହୁଅନ୍ତୁ ।

ଦୀର୍ଘଦିନ ହେବ କଂଗ୍ରେସରେ ଦଳୀୟ କନ୍ଦଳ ଲାଗିରହିଛି । ପୂର୍ବରୁ ୧୬ ଡିସେମ୍ବର ୨୦୧୭ ରୁ ୩ ଜୁଲାଇ ୨୦୧୯ ଯାଏଁ କଂଗ୍ରେସର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଥିଲେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ । ୨୦୧୯ ନିର୍ବାଚନରେ କଂଗ୍ରେସର ଶୋଚନୀୟ ପରାଜୟ ପରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିଲେ ରାହୁଲ । ଏହା ପରେ ପୁଣି ଥରେ ଅଧ୍ୟ ପଦ ସମ୍ଭାଳିଥିଲେ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ । ତେବେ ଏହାକୁ ନାପସନ୍ଦ କରିବା ସହିତ ଦଳର କିଛି ବରିଷ୍ଠ ନେତା ପରିବାରବାଦ ରାଜନୀତିକୁ ନେଇ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ ଅସନ୍ତୋଷ ଜାହିର କରିଥିଲେ ।   

   Related Posts