Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଜେଡିରେ ମିଶିବେ ପ୍ରଦୀପ ମାଝୀ, କହିଲେ ନବୀନଙ୍କ ହାତମୁଠା ଟାଣ କରିବି
  • ||
  • ଆଇଆଇଟି ଜମ୍ମୁର ନୂତନ ଗୃହ ଲୋକାର୍ପଣ କରିବେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହ, ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ କେନ୍ଦ୍ର ଶିକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୪୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୫ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୫୬୧ ମୃତ
  • ||
  • ଚିଲିକାକୁ ଆସିଲେଣି ବିଦେଶୀ ପକ୍ଷୀ, ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ବନ ବିଭାଗ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ହିଂସାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଆଶିଷ ମିଶ୍ରାଙ୍କୁ ଡେଙ୍ଗୁ, ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • କମୁଛି ତାପମାତ୍ରା, ଦାରିଙ୍ଗିବାଡିରେ ୧୧ ଡିଗ୍ରୀକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ସୁପର ସଣ୍ଡେରେ ସୁପର ମୁକାବିଲା : ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ହାଇଭୋଲଟେଜ୍ ଫାଇଟ୍
  • ||

୨୭ ବର୍ଷ ପରେ ତମ୍ବୁରୁ ବାହାରିବେ ରାମଲାଲା, ସ୍ଥାପିତ ହେବେ ଅସ୍ଥାୟୀ ମନ୍ଦିରରେ

7/03/2020 at 6:33 PM

ଅଯୋଧ୍ୟା: ରାମଜନ୍ମଭୂମି ବିବାଦ ଯୋଗୁ ଦୀର୍ଘ ୨୭ ବର୍ଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱକାଳ ହେଲା ତମ୍ବୁରେ ପୂଜା ପାଉଥିବା ରାମଲାଲାଙ୍କ ପ୍ରତିମା ଏବେ ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ଅସ୍ଥାୟୀ ମନ୍ଦିରରେ ପୂଜା ପାଇବେ। ଏଥିଲାଗି ଶ୍ରୀ ରାମ ଜନ୍ମଭୂମି ତୀର୍ଥକ୍ଷେତ୍ର ଟ୍ରଷ୍ଟ ପକ୍ଷରୁ ଉଦ୍ୟମ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଆଗାମୀ ଚୈତ୍ର ନବରାତ୍ର ପୂର୍ବରୁ ଶ୍ରୀ ରାମଲାଲାଙ୍କ ପ୍ରତିମା ଅସ୍ଥାୟୀ ମନ୍ଦିରରେ ହେଉ ପଛେ ମନ୍ଦିରରେ ପୂଜା ଲାଗି ଉଦ୍ୟମ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି।

ତୀର୍ଥକ୍ଷେତ୍ର ଟ୍ରଷ୍ଟର ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ଚମ୍ପତ ରାୟ ଶନିବାର ଦେଇଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଏଥିଲାଗି ଦିଲ୍ଲୀରେ ଏବେ ଏକ ଫାଇବର ମନ୍ଦିରର ନିର୍ମାଣ ହେଉଛି। ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ସରିବା ପରେ ଏହାକୁ ଅଯୋଧ୍ୟା ଅଣାଯାଇ ଏଠାରେ ଲଗାଯିବା ପରେ ଆଗାମୀ ରାମ ନବମୀ ଏହି ମନ୍ଦିରରେ ଆୟୋଜନ ଲାଗି ଦ୍ରୁତ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲିଛି।

ଏହା ଛଡା ରାମ ଜନ୍ମଭୂମି ତୀର୍ଥକ୍ଷେତ୍ର ଟ୍ରଷ୍ଟର ଦ୍ୱିତୀୟ ବୈଠକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବି ଏବେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ୪ ଏପ୍ରିଲ ରାମନବମୀରେ ଏହି ବୈଠକ ଲାଗି ଦିନ ଧାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଏଥିଲାଗି ସୁରକ୍ଷା ଦାୟିତ୍ୱ ସୁରକ୍ଷା ଏଜେନ୍ସୀଙ୍କୁ ନ୍ୟସ୍ତ କରାଯାଇଥିବା ରାୟ କହିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ଟ୍ରଷ୍ଟର କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଲାଗି ଭୂମି ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବାର ରାୟ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଏହି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ରାମମନ୍ଦିର ତନଖି ଫାଟକ ନିକଟରେ ନିର୍ମିତ ହେବ। ଶ୍ରୀରାମ ଜନ୍ମଭୂମି ଟ୍ରଷ୍ଟ ଲାଗି ଆକାଉଣ୍ଟ ଖୋଲାଯିବାଠାରୁ ରାମଲାଲାଙ୍କୁ ଲୋକେ ଦେଉଥିବା ଦର୍ଶନୀ ଏବେ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଜମା ହେଉଥିବା ରାୟ କହିଛନ୍ତି। ଅଯୋଧ୍ୟାସ୍ଥିତ ଭାରତୀୟ ଷ୍ଟେଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଖୋଲାଯାଇଥିବା ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭକ୍ତଙ୍କ ଦର୍ଶନୀ ବାବଦକୁ ୮ଲକ୍ଷ ୪ ହଜାର ୯୮୨ ଟଙ୍କା ଜମା ହୋଇଥିବା ଟ୍ରଷ୍ଟର ଖାତା ସଞ୍ଚାଳକ ଡ. ଅନିଲ ମିଶ୍ର ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

   Related Posts