Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୭୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୩୩୭୭୪୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ନୂଆପଡ଼ା : ହଳଦି ଗାଁରେ ପୁଣି ଥରେ ବାଘ ଆତଙ୍କ, ଭୟରେ ଗ୍ରାମବାସୀ
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନରେ ହିନ୍ଦୁ ପରିବାରର ୫ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ! ସନ୍ଦେହଜନକ ଅବସ୍ଥାରେ ମିଳିଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ମୋହନା : ଅନ୍ଧବିଶ୍ୱାସର ଭୟଙ୍କର ରୂପ, ସୁସ୍ଥ ରହିବା ପାଇଁ ଏବେବି ଶିଶୁଙ୍କୁ ଦିଆଯାଉଛି ଚେଙ୍କ
  • ||
  • ଭିସୁଟର ୪୦ ଛାତ୍ର କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ମାମଲା : କମ୍ପାନୀର ଦାବି-‘ଆଣ୍ଟିଜେନ୍ କିଟରେ ତ୍ରୁଟି ନଥିଲା’
  • ||
  • ସୋନପୁର : ପଡୋଶୀଙ୍କ ସହ କଥା କଟାକଟିରୁ ଫୁଟିଲା ଗୁଳି, ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷର ସମାଧାନ ପାଇଁ ଯାଇଥିବା ପୋଲିସକୁ ବାନ୍ଧିଲେ ଏବଂ ୨ଟି ଜିପ୍ ଜାଳିଦେଲେ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକେ
  • ||

ଦିଲ୍ଲୀ ଟ୍ରାକ୍ଟର ପରେଡ ହିଂସା: ପୋଲିସରେ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିପାରନ୍ତି ରାକେଶ ଟିକାୟତ

28/01/2021 at 6:19 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୮।୧: ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସରେ ଚାଷୀଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ପରେଡ ଜିଦ୍‌ ଏବେ ମହଙ୍ଗା ପଡୁଛି।  କୃଷକନେତାଙ୍କ ଗିରଫ ଲାଗି ପୋଲିସ ଲୁକ୍‌ ଆଉଟ୍‌ ସର୍କୁଲାର ଜାରି କରିଥିବା ବେଳେ ଭାରତୀୟ କିଷାନ ୟୁନିୟନ (ବିକେୟୁ) ମୁଖପାତ୍ର ରାକେଶ ଟିକାୟତ ଗୁରୁବାର ପୋଲିସରେ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିପାରନ୍ତି ବୋଲି ସୂଚନା ଆସୁଛି।

ତେବେ ଟିକାୟତ ଲାଲକିଲ୍ଲାରେ ଜାନୁୟାରୀ ୨୬ ଦିନ ଯାହା କିଛି ହେଲା ତାହା ରାଜଧାନୀରେ କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନ ଭାଙ୍ଗିବା ଲାଗି ଏକ ସୁପରିକଳ୍ପିତ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର ଥିଲା ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। କୃଷକ ସଙ୍ଗଠନଙ୍କ ଆହ୍ୱାନରେ ଦିଲ୍ଲୀକୁ ଟ୍ରାକ୍ଟର ପରେଡ ଲାଗି ଆସିଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଚାଷୀଙ୍କୁ ସେ ଧନ୍ୟବାଦ ଜ୍ଞାପନ କରିଛନ୍ତି। ହେଲେ ପରେଡ ଲାଗି କୃଷକଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ଯେଉଁ ରୁଟ ପ୍ଲାନ ଦେଇଥିଲା ସେଥିରେ ଚକ୍ରବ୍ୟୁହ ରଚିଥିବାର ଏବେ ଜଣାପଡୁଛି ବୋଲି ଟିକାୟତ କହିଛନ୍ତି।

ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ଗୁରୁବାର କୃଷକନେତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଲୁକଆଉଟ୍ ନୋଟିସ୍‌ ଜାରି କରିଛି। ଏଥିରେ ଏହି ନେତାମାନଙ୍କର ପାସପୋର୍ଟ ଜବତ କରିବାର ପ୍ରକ୍ରିୟା ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହେବ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି।  ଦିଲ୍ଲୀ ହିଂସା ଓ ଲାଲକିଲ୍ଲା କାଣ୍ଡ ଲାଗି ପୋଲିସ ୩୭ ଜଣ କୃଷକନେତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏତଲା ରୁଜୁ କରିଛି।

ପୋଲିସ ରୁଜୁ କରିଥିବା ଏତଲାରେ ମେଧା ପାଟେକର, ବୁଟା ସିଂହ, ଦର୍ଶନ ପାଲ, ରାକେଶ ଟିକାୟତ, ରାଜିନ୍ଦର ସିଂହ, ବଲବୀର ସିଂହ ରାଜେୱାଲ, ଯୋଗେନ୍ଦ୍ର ଯୋଦବ, ଯୋଗେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଉଗ୍ରାହା ଓ ଅବିକ ସିଂହ ଆଦିଙ୍କ ନାମ ରହିଛି। ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ରାକେଶ ଟିକାୟତ ପୋଲିସରେ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିବାକୁ ଯାଉଥିବା ଜଣାପଡିଛି।  

   Related Posts