Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ICC ଟି-୨୦ ରାଙ୍କିଂ : ୪ର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ପାକିସ୍ତାନ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍‌ ମହମ୍ମଦ ରିଜଓ୍ବାନ, ବିରାଟ କୋହଲି (୫) ଏବଂ ଲୋକେସ ରାହୁଲ (୮) ଖସିଲେ
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆ : ନଭେମ୍ବର ପହିଲାରୁ ଖୋଲିବ ଶିମିଳିପାଳ ଜାତୀୟ ଉଦ୍ୟାନ
  • ||
  • ସୋର : ଭଙ୍ଗା ଘରୁ ମିଳିଲା ପୁଳା ପୁଳା ରାସନ କାର୍ଡ, ଲୋକଙ୍କୁ ଦିଆନଯାଇ ଲୁଚାଇ ରଖାଯାଇଥିଲା କାହିଁକି ?
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : କଣ୍ଡକ୍ଟରଙ୍କ ଭୁଲ୍, ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଗୋଡ ଉପରେ ଚଢିଗଲା ବସ୍
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ବାଇକ୍ ଚୋରି ରାକେଟ୍ ଠାବ : ୮ ବାଇକ୍ ସହ ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : କାଞ୍ଜିପାଣି ଘାଟିରେ ଭାରସ୍ୟାମ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଅଟୋ, ୫ବର୍ଷର ଶିଶୁ ସମେତ ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ଅଘୋଷିତ ବିଦ୍ୟୁତ କାଟ୍ : ଦୀର୍ଘ ୧୨ଘଣ୍ଟା ଧରି ଅନ୍ଧାରରେ ରହିଲା ଆଖଣ୍ଡଳମଣୀ ପୀଠ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ନଭେମ୍ବର ୧ରୁ ଯୁକ୍ତ ୩ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ ଏବଂ ୧୫ରୁ ପିଜି ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ କ୍ଲାସ୍ ଖୋଲିବ
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ୩ ଦିନ ହେବ ଚିଲିକା ମଝିରେ ଫସିଥିଲା ଡଙ୍ଗା, ୨ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀଙ୍କ ସହ ୧୦ବର୍ଷର ଛୁଆ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ନୀରବତାକୁ ବରଦାସ୍ତ କରାଯିବନି : କଂଗ୍ରେସ
  • ||

ଚାଷୀ ନେତା ରାକେଶ ଟିକାୟତ ଏବଂ ଯୋଗେନ୍ଦ୍ର ଯାଦବ ଗିରଫ : ଆହୁରି କଡାକଡି ହେଲା ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା, କରନାଲରେ ୧୪୪ ଜାରି

7/09/2021 at 8:01 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୭/୦୯ : କେନ୍ଦ୍ରର ନୂଆ କୃଷି ବିଲକୁ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ହେଲା ବିରୋଧ କରିଆସୁଥିବା ଚାଷୀମାନେ ଆଜି ପୁଣି ଥରେ ସକ୍ରିୟ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି । ହରିୟାଣାରେ ଚାଷୀମାନେ ମିନି ସଚିବାଳୟ ଘେରାଉ ପାଇଁ ଉଦ୍ୟତ ହୋଇଛନ୍ତି । ପୂର୍ବରୁ କରନାଲରୁ ହଜାର ହଜାର ସଂଖ୍ୟାରେ ଚାଷୀ ଘେରାଉ ପାଇଁ ବାହାରିଥିଲେ । ସରକାରଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ବିଫଳ ହେବାପରେ ଚାଷୀମାନେ ସଚିବାଳୟ ଅଭିମୁଖେ ଅଗ୍ରସର ହୋଇଥିାଲେ ।

ତେବେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ସହିତ ଆଲୋଚନା ବିଫଳ ହେବାପରେ ଅପ୍ରୀତିକର ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହେବା ଆଶଙ୍କା​‌ରେ ଚାଷୀ ନେତା ରାକେଶ ଟିକାୟତ ଏବଂ ଯୋଗେନ୍ଦ୍ର ଯାଦବଙ୍କ ସହ ଚାଷୀ ମୋର୍ଚ୍ଚାର ସମସ୍ତ ନେତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିନେଇଛି ପୋଲିସ । ଏ ନେଇ ଟ୍ବିଟ୍‌ କରି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଚାଷୀ ନେତା ଯୋଗେନ୍ଦ୍ର ଯାଦବ ।

ଚାଷୀନେତା ଗିରଫ ହେବା ପରେ ହରିୟାଣାରେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଆହୁରି କଡାକଡି କରାଯାଇଛି । କେବଳ କରନାଲ​‌ରେ ହିଁ ୧୦ ପ୍ଲାଟୁନ୍‌ ପାରାମିଲିଟାରୀ ଫୋର୍ସ ଏବଂ ୪୦ ପ୍ଲାଟୁନ ପୋଲିସ ଫୋର୍ସ ମୁତୟନ ହୋଇଛନ୍ତି । ମହା ପଞ୍ଚାୟତ ପରେ ଚାଷୀମାନେ ମିନି ସଚିବାଳୟକୁ ଘେରାଇ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ । ତେବେ ଏ ନେଇ ସରକାରଙ୍କ ସହିତ ମଧ୍ୟ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଆଲୋଚନାରେ କୌଣସି ନିସ୍କର୍ଷ ବାହାରିପାରିନଥିଲା । ଯାହା ଫଳରେ ଚାଷୀ ମାନେ ମିନି ସେକ୍ରେଟେରିଏଟ୍‌ ଘେରାଉ ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ ।

ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଭିଡ ଜମାଇଥିବା ଚାଷୀମାନଙ୍କୁ ପୋଲିସ ସଭାସ୍ଥଳକୁ ଚାଲିଯିବା ପାଇଁ କହିଛି । ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଗଲେ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ରୋକାଯିବ ନାହିଁ ବୋଲି ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି । ସୁରକ୍ଷା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ହରିୟାଣାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ୧୪୪ ଧାରା ଲାଗୁ କରାଯାଇଛି । ଏହା ସହିତ ହରିୟାଣାର ଜିନ୍ଦ, କୈଥଲ୍‌, କୁରୁକ୍ଷେତ୍ର ଏବଂ ମାନିପଥ୍‌ରେ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତି ୧୨ ଟା ଯାଏଁ ମୋବାଇଲ ସେବା ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଛି ।

   Related Posts