Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୧୯୬୯ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୪୪୬ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ବଶବରାଜ ବୋମାଇ ହେବେ କର୍ଣ୍ଣାଟକର ନୂଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଲେ ୟେଦିୟୁରପ୍ପା
  • ||
  • ସିରିଜ୍ ଅଧାରୁ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ ହେଲେ ଭାରତୀୟ ଅଲରାଉଣ୍ଡର କ୍ରୁନାଲ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ଭାରତ-ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଦ୍ବିତୀୟ ଟ୍ବେଣ୍ଟି ଟ୍ବେଣ୍ଟି ବାତିଲ
  • ||
  • ଦେଶରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ପଜିଟିଭ୍, ୪୧୫ ମୃତ
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଉଛି ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା, ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ୬୦ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ବାହାରିଲେ ୧୬୨୯ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ମୟୂରଭଞ୍ଜ : ଗାଧୋଇବା ବେଳେ ଖସିଗଲା ଗୋଡ, ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ୨ ଶିଶୁ ମୃତ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଯୁବକଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ଭାବେ ହତ୍ୟା, ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ରକ୍ତ ଜୁଡୁବୁଡୁ ମୃତଦେହ
  • ||

ରାଜ୍ୟସଭା ହୁଲସ୍ତୁଲ

3/08/2018 at 12:29 PM

ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ନାଗରିକ ପଞ୍ଜୀକରଣକୁ ନେଇ ରାଜ୍ୟସଭାରେ ଟିଏମସି ସାଂସଦ ହୁଲସ୍ତୁଲ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ଏନଆରସିକୁ ନେଇ ଅନେକ ବିଭ୍ରାନ୍ତିକର ଖବରକୁ ବିଶ୍ବାସ ନ କରିବାକୁ ରାଜ୍ୟସଭାରେ ସ୍ବରାଷ୍ଟ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି। ଦେଶର ପ୍ରକୃତ ନାଗରିକମାନଙ୍କୁ ଏନଆଇରସି ମାଧ୍ୟମରେ ଜବରଦସ୍ତି ଦେଶାନ୍ତର କରାଯିବ ବୋଲି ଖବରକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଛନ୍ତି। ଏନଆରସିକୁ ନେଇ ଅନେକ ରାଜନେତା ବେପରୁଆ ବୟାନ ଦେଇ ସାମାଜିକ ସଂହତିକୁ ବିଗାଡିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ରାଜନାଥ ସିଂହ। ଦେଶର ନାଗରିକମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ କୌଣସି ପରିସ୍ଥିତିରେ କୌଣସି ପ୍ରକାର ଜବରଦସ୍ତି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବନି ବୋଲି ସ୍ପଷ୍ଚ କରିଛନ୍ତି ରାଜନାଥ। ଏନଆରସିକୁ ନେଇ ଏକ ଭୟର ବାତାବରଣ ସୃଷ୍ଚି କରାଯିବାକୁ ନେଇ ନିନ୍ଦା କରିଛନ୍ତି ରାଜନାଥ। ଆସାମାରେ ଅନୁପ୍ରବେଶ କରିଥିବା ବାଂଲାଦେଶୀମାନଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ ଓ ଦେଶାନ୍ତର ପାଇଁ ଏନଆରସି ଉଦ୍ଧିଷ୍ଟ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ରାଜନାଥ। ଏନଆରସିରେ ଆସାମରେ ପ୍ରାୟ ୪୦ ଲକ୍ଷ ନାଗରିକ ବାଦ୍ ପଡିଥିବାନେଇ ରିପୋର୍ଟ ଖୁଲାସା ପରେ ୟାକୁ ନେଇ ଦେଶବ୍ୟାପୀ ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଆସାମରେ ଅନୁପ୍ରବେଶକାରୀଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ ପ୍ରକ୍ରିୟା ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ତତ୍ତ୍ବାବଧାନରେ କରାଯାଉଛି। ଏବେ ଆସିଥିବା ରିପୋର୍ଟ ଚୂଡାନ୍ତ ନୁହଁ। ଯେଉଁମାନେ ତାଲିକାରୁ ବାଦ୍ ପଡିଛନ୍ତି ସେମାନେ ପୁଣି ଥରେ ଆବେଦନ କରିବାପାଇଁ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ।

   Related Posts