Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ଘଟଣା : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ଅନୁଧ୍ୟାନ କଲେ ମହିଳା କମିଶନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ପୁରୀ ନୀଳାଚଳ ହୋଟେଲ ବିକ୍ରି ପାଇଁ ଚାଲିଥିଲା ଯୋଜନା, ୫୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହେରଫେର ଅଭିଯୋଗରେ ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଶସ୍ତା ରାଜନୀତି କରୁଛି ବିଜେପି, ମମିତା ମେହେର ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ରାଜନୀତିର ରୂପ ଦିଆଯାଉଛି : ବିଜେଡି
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଏକତରଫା ପ୍ରେମ : ନାବାଳିକା ଯାଉଥିବା ବାଇକ୍‌କୁ ଗୋଇଠା ମାରି ଗଡାଇଦେଲେ ଯୁବକ, ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ଦ୍ବାରସ୍ଥ ହେଲେ ମା’
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ : ନନ୍ଦନକାନନରେ ବିରଳ ହିମାଳୟ ଅଣ୍ଡିରା ଭାଲୁ ‘ମୋତି’ର ମୃତ୍ୟୁ, ୫କୁ ଖସିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଫୁଲବାଣୀ : କନ୍ଧମାଳକୁ ଛୁଇଁଲା ପହିଲି ଶୀତ, କୁହୁଡି ଚାଦରରେ ଢାଙ୍କି ହେଲାଣି ସହର
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ଶିଶୁ କନ୍ୟାର ଉଲଗ୍ନ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ବୁଧବାରଠୁ ଝୁମର ନାଚ ଦେଖିବାକୁ ଯାଇ ନିଖୋଜ ଥିଲେ
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ ଫେଭରେଟ୍, ବିଜୟ ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ : ଅନୁମାନ ଲଗାଇଲେ ମହମ୍ମଦ ଅମିର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ଝରଣୀ ଗାଁରେ ମମିତା ମେହେରଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଭେଟିଲେ ରାଜ୍ୟ ମହିଳା ଆୟୋଗ ଅଧ୍ୟକ୍ଷାଙ୍କ ସହ ୪ଜଣିଆ ଟିମ୍
  • ||
  • ପନିପରିବା ଖାଇଦେଉଛନ୍ତି ବାର୍‌ହା, ଚିନ୍ତାରେ ଚାଷୀ
  • ||

ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭେଙ୍କେୟା ନାଇଡୁଙ୍କୁ ପତ୍ର ଲେଖିଲେ ହରିବଂଶ: କହିଲେ, ‘ଦିନେ ଉପବାସରେ ରହିବି, ତାପରେ ବୋଧହୁଏ ସାଂସଦଙ୍କୁ ସଦବୁଦ୍ଧି ଆସିବ’

22/09/2020 at 10:35 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୨/୦୯ : ସଂସଦ ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନରେ ରବିବାର ଦିନ ରାଜ୍ୟସଭାରେ କୃଷି ବିଧେୟକକୁ ନେଇ ବହୁତ ହଙ୍ଗାମା ହୋଇଥିଲା । କିଛି ସାଂସଦ ଉପ ସଭାପତି ହରିବଂଶଙ୍କ ସହିତ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲେ । ଏହାପରେ ୮ଜଣ ସାଂସଦଙ୍କୁ ୭ ଦିନ ପାଇଁ ନିଲମ୍ବିତ କରାଯାଇଛି । ହରିବଂଶ ଏହି ପୁରା ମାମଲାକୁ ନେଇ ଉପ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ତଥା ସଭାପତି ଭେଙ୍କେୟା ନାଇଡୁଙ୍କୁ ପତ୍ର ଲେଖିଛନ୍ତି । ପତ୍ରରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦ ତାରିଖରେ ରାଜ୍ୟସଭାରେ ଯାହା ଘଟିଲା ସେଥିପାଇଁ ଗତ ଦୁଇ ଦିନ ହେଲା ସେ ଆତ୍ମପୀଡ଼ା ଓ ମାନସିକ ବେଦନାରେ ଅଛନ୍ତି । ସେ ସାରା ରାତି ଶୋଇପାରିନଥିଲେ ।

ହରିବଂଶ ପତ୍ରରେ ଆଗକୁ ଲେଖିଛନ୍ତି, “ଭଗବାନ ବୁଦ୍ଧ ମୋ ଜୀବନର ପ୍ରେରଣା ସ୍ରୋତ । ବିହାର ମାଟିରେ ଆତ୍ମଜ୍ଞାନ ପାଇଥିବା ବୁଦ୍ଧ କହିଥିଲେ ଯେ, ଆତ୍ମୋଦୀପ ଭବ: ମୋତେ ଲାଗିଲା ଉଚ୍ଚ ସଦନର ମର୍ଯ୍ୟାଦା ପୀଠରେ ମୋ ସହିତ ଯେଉଁ ଅପମାନଜନକ ବ୍ୟବହାର ହୋଇଛି ସେଥିପାଇଁ ମୋତେ ଦିନେ ଉପବାସ କରିବା ଉଚିତ । ବୋଧହୁଏ ମୋ ଉପବାସ ପରେ ସଂସଦରେ ଏହିଭଳି ଆଚରଣ କରୁଥିବା ସାଂସଦଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆତ୍ମଶୁଦ୍ଧି ଭାବ ଜାଗୃତ ହେବ । ମୋର ଏହି ଉପବାସ ଏହି ଭାବନାରୁ ପ୍ରେରିତ । ବିହାର ମାଟିରେ ଜନ୍ମ ନେଇଥିବା ରାଷ୍ଟ୍ରକବି ଦିନକର ଦୁଇଥର ରାଜ୍ୟସଭା ସଦସ୍ୟ ଥିଲେ । ଆସନ୍ତାକାଲି ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୩ ତାରିଖରେ ତାଙ୍କର ଜନ୍ମତିଥି ଅଛି । ସେଥିପାଇଁ ଏହି ଅବସରରେ ଆଜି ଅର୍ଥାତ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୨ ତାରିଖ ସକାଳୁ ୨୩ ତାରିଖ ସକାଳ ଯାଏଁ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ଉପବାସ କରୁଛି । କାମ ଯେମିତି ପ୍ରଭାବିତ ନ ହୁଏ ସେଥିପାଇଁ ମୁଁ ଉପବାସ ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ମୁଁ ରାଜ୍ୟସଭାରେ ଯୋଗ ଦେବି ।”

   Related Posts