Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ଘଟଣା : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ଅନୁଧ୍ୟାନ କଲେ ମହିଳା କମିଶନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ପୁରୀ ନୀଳାଚଳ ହୋଟେଲ ବିକ୍ରି ପାଇଁ ଚାଲିଥିଲା ଯୋଜନା, ୫୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହେରଫେର ଅଭିଯୋଗରେ ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଶସ୍ତା ରାଜନୀତି କରୁଛି ବିଜେପି, ମମିତା ମେହେର ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ରାଜନୀତିର ରୂପ ଦିଆଯାଉଛି : ବିଜେଡି
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଏକତରଫା ପ୍ରେମ : ନାବାଳିକା ଯାଉଥିବା ବାଇକ୍‌କୁ ଗୋଇଠା ମାରି ଗଡାଇଦେଲେ ଯୁବକ, ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ଦ୍ବାରସ୍ଥ ହେଲେ ମା’
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ : ନନ୍ଦନକାନନରେ ବିରଳ ହିମାଳୟ ଅଣ୍ଡିରା ଭାଲୁ ‘ମୋତି’ର ମୃତ୍ୟୁ, ୫କୁ ଖସିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଫୁଲବାଣୀ : କନ୍ଧମାଳକୁ ଛୁଇଁଲା ପହିଲି ଶୀତ, କୁହୁଡି ଚାଦରରେ ଢାଙ୍କି ହେଲାଣି ସହର
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ଶିଶୁ କନ୍ୟାର ଉଲଗ୍ନ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ବୁଧବାରଠୁ ଝୁମର ନାଚ ଦେଖିବାକୁ ଯାଇ ନିଖୋଜ ଥିଲେ
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ ଫେଭରେଟ୍, ବିଜୟ ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ : ଅନୁମାନ ଲଗାଇଲେ ମହମ୍ମଦ ଅମିର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ଝରଣୀ ଗାଁରେ ମମିତା ମେହେରଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଭେଟିଲେ ରାଜ୍ୟ ମହିଳା ଆୟୋଗ ଅଧ୍ୟକ୍ଷାଙ୍କ ସହ ୪ଜଣିଆ ଟିମ୍
  • ||
  • ପନିପରିବା ଖାଇଦେଉଛନ୍ତି ବାର୍‌ହା, ଚିନ୍ତାରେ ଚାଷୀ
  • ||

ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶ ପରେ ରାଜସ୍ଥାନ କଂଗ୍ରେସରେ କଳହ, ବିଦ୍ରୋହ ଆରମ୍ଭ କଲେ ବିଧାୟକ

14/03/2020 at 8:04 PM

ଜୟପୁର ୧୪।୦୩: ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟ ସିନ୍ଧିଆ ପାର୍ଟି ଛାଡିବାର ଝଟକାରୁ ମୁକୁଳିନଥିବା କଂଗ୍ରେସ ଏବେ ରାଜସ୍ଥାନରେ ମଧ୍ୟ ଅଡୁଆରେ ପଡିଛି। ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶ ପରି ରାଜସ୍ଥାନରେ ମଧ୍ୟରେ ଦଳରେ ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ କନ୍ଦଳ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ରାଜସ୍ଥାନ ପାର୍ଟିରେ ରାଜ୍ୟସଭା ନିର୍ବାଚନ ଲାଗି ଯେଉଁ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି, ସେଥିରେ ଅନେକ ପାର୍ଟି ନେତା ଆପତ୍ତି ଉଠାଇଛନ୍ତି। ଏବେ ପାର୍ଟିର ନେତା ଖୋଲାଖୋଲି ମୁହଁ ଖୋଲିବା ଆରମ୍ଭ କଲେଣି।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ରାଜସ୍ଥାନରୁ କଂଗ୍ରେସ ରାଜ୍ୟସଭା ଲାଗି ଦୁଇ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା କରିଛି। ଏଥିରେ କେସି ବେଣୁଗୋପାଳ ଓ ନୀରଜ ଡାଙ୍ଗିଙ୍କ ନାମ ସାମିଲ ରହିଛି। ବିବାଦ ନୀରଜ ଡାଙ୍ଗିଙ୍କ ନାମକୁ ନେଇ ରହିଛି। ନୀରଜ ଡାଙ୍ଗି ଜଣେ ଦଳିତ ନେତା ଓ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶୋକ ଗେହଲଟଙ୍କ ନିକଟତର। ସବୁଠୁ ବଡ କଥା ନୀରଜ ଡାଙ୍ଗି ତିନି ଥର ନିର୍ବାଚନ ହାରି ସାରିଛନ୍ତି।

ଏହାକୁ ନେଇ ପାର୍ଟିର ଜଣେ ବିଧାୟକ ସହିତ ଅନେକ ନେତା ସ୍ଵର ଉଠାଇଛନ୍ତି। ରାଜସ୍ଥାନର କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ଭେଦ ପ୍ରକାଶ ସୋଲାଙ୍କୀଙ୍କ କହିବା କଥା ବିଧାନସଭାରେ ଏହାକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି ଯେ, କଣ ସେ ଏକାକୀ ଅନୁସୂଚିତ ଜାତିର ପ୍ରାର୍ଥୀ ? ସେ ତିନି ଥର ନିର୍ବାଚନ ହାରି ସାରିଛନ୍ତି। ଏହା ପରେ ମଧ୍ୟ ପାର୍ଟି ତାଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରିଛି।

ନୀରଜ ଡାଙ୍ଗି ରାଜସ୍ଥାନର ଦେସୁରୀରୁ ଥରେ ଏବଂ ରେଓଦର ଆସନରୁ ଦୁଇ ଥର ନିର୍ବାଚନ ହାରି ସାରିଛନ୍ତି। ତଥାପି ସେ  ପାର୍ଟିର ମହାସଚିବ ଅଛନ୍ତି। କଂଗ୍ରେସ ନେତା ନୀରଜ ଡାଙ୍ଗିଙ୍କ ପ୍ରାର୍ଥୀତ୍ଵ ଉପରେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, କଣ  କୌଣସି ଶକ୍ତିଶାଳି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନିକଟତର ହେଲେ କଂଗ୍ରେସରୁ ଟିକେଟ୍ ମିଳିଥାଏ। ଆମେ ନିଜର କ୍ୟାଡରଙ୍କୁ କଣ ସନ୍ଦେଶ ଦେଉଛୁ ? ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି ଯେ, ଡାଙ୍ଗିଙ୍କ ପାର୍ଟି ପ୍ରତି କୌଣସି ଖାସ୍ ଯୋଗଦାନ ନାହିଁ।

   Related Posts