Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅଞ୍ଜନା ମିଶ୍ର ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ବୁଧବାର ମୁଖ୍ଯ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିବନର ହେବ ଟିଆଇ ପରେଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅଞ୍ଜନା ମିଶ୍ର ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ମୁଖ୍ଯ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିବନକୁ ୨ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେବ ସିବିଆଇ
  • ||
  • ଆଠଗଡ : ଟାୟାର ଫାଟି ଓଲଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ଡ୍ରାଇଭର ଆହତ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର : ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆରେ ସ୍ତ୍ରୀର ଉଲଗ୍ନ ଫଟୋ : ସ୍ବାମୀକୁ ଗିରଫ କରି ଦଫା ଲଗାଇଛି ପୋଲିସ, ଅଭିଯୁକ୍ତ କହୁଛି- ମୁଁ ଅପଲୋଡ୍ କରିନି
  • ||
  • ନୂଆପଡା : ୫ ଡକାୟତ ଗିରଫ, ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ଟଙ୍କା ସହ ଅଳଙ୍କାର ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୧୦ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ୧୦ ଜିଲ୍ଲା ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୧୭ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୭୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୩୩୭୩୫୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭିସୁଟ୍‌ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ଥିଲା ଭୁଲ୍, ଆଣ୍ଟିଜେନ୍ କିଟ୍ ଖରାପରୁ ୨୫ଜଣଙ୍କର ରିପୋର୍ଟ ଆସିଥିଲା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ଜବତ ହେଲା ୭ କୋଟି ୯୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜାଲ ନୋଟ୍, ୩ ଅଟକ
  • ||

ହାଇକୋର୍ଟ ଗଲେ ସଚିନ୍ ପାଇଲଟ୍ : ବାଚସ୍ପତିଙ୍କ ନୋଟିସକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରି ପାଇଲଟ କ୍ୟାମ୍ପର ୧୮ ବିଧାୟକ, ଅପରାହ୍ନ ୩ଟାରେ ଜରୁରୀ ଶୁଣାଣି

16/07/2020 at 1:51 PM

ଜୟପୁର ୧୬ : ରାଜସ୍ଥାନ ରାଜନୈତିକ ମୈଦାନରେ ଲଗାତାର ଉଠବସ ଜାରି ରହିଛି | ସଚିନ ପାଇଲଟ ଓ ସମର୍ଥକ ବିଧାୟକ ବାଚସ୍ପତିଙ୍କ ତରଫରୁ ପଠାଯାଇଥିବା ଅଯୋଗ୍ୟତା ନୋଟିସକୁ ନେଇ ରାଜସ୍ଥାନ କୋର୍ଟର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି | ଗୁରୁବାର ଅପରାହ୍ନ ୩ଟାରେ ହାଇକୋର୍ଟରେ ଏହି ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ଅଛି | 

ରାଜସ୍ଥାନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶୋକ ଗେହଲତ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପ୍ରତିଦ୍ବନ୍ଦୀ ସଚିନ ପାଇଲଟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ଶୀତଳ ଯୁଦ୍ଧର ଏକ ବଡ ଅପଡେଟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି | ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ପାଇଲଟଙ୍କ ସମର୍ଥନରେ ଥିବା ବିଧାୟକଙ୍କୁ ବନ୍ଧକ କରିବାକୁ ଯୋଜନା ହେଉଥିବା ନେଇ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ ହୋଇପାରେ |  ପାଇଲଟଙ୍କ ସମର୍ଥନରେ ଥିବା ବାଗୀ ବିଧାୟକଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କିଛି ବିଧାୟକଙ୍କ ପରିଜନ ଏହି ମାମଲାକୁ ନେଇ ଏଗାଇଆର ରୁଜ୍ଜୁ କରିପାରନ୍ତି | ଜୟପୁରରୁ ଆଉ ୩ଜଣ ବିଧାୟକ ପାଇଲଟଙ୍କୁ ସପକ୍ଷରେ ବାହାରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି |

ସୂତ୍ର ଅନୁସାରେ, ବିଧାୟକଙ୍କୁ ବନ୍ଧକ କରିବା ମାମଲାରେ ହାଇକୋର୍ଟରେ ବନ୍ଦୀ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷୀକରଣ ଆବେଦନ ଦାଏର ହୋଇପାରେ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି | ଶାସନରେ ଥିବା ରଣନୀତିକାର, ବିଧାୟକଙ୍କୁ ବନ୍ଧକ କରିବାର ଆରୋପରେ ବନ୍ଦୀ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷୀକରଣ ଆବେଦନ ଦାଏର କରିବାକୁ ବିଚାର କରୁଛନ୍ତି | ତେବେ ପାଇଲଟଙ୍କ ସମର୍ଥନରେ କେଉଁ କେଉଁ ବିଧାୟକ ଅଛନ୍ତି ତାଙ୍କ ନାଁ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିନାହିଁ |

   Related Posts