Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଜେଟ୍ ଅଧିବେଶନ: ଜାନୁଆରୀ ୩୧ରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଅଭିଭାଷଣ, ଫେବୃଆରୀ ୧ରେ ଉପସ୍ଥାପନ ହେବ ବଜେଟ୍
  • ||
  • IPL 2022: ନିଜ ଟିମ୍‌ର ନାମ ଘୋଷଣା କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି, ରଖିଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ସୁପର ଜିଆଣ୍ଟ୍ସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୦,୩୦୯ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୩୧୧୫ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ବିନ ନିରାଶ, ଏହି ଖେଳାଳି ହେଲେ ‘ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟର୍ ଅଫ୍‌ ଦି ଇୟର’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୨୯୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୧୧୯୫୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ଅଟୋକୁ ପଛ ପଟୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୬ ଯାଏଁ ରାଜ୍ୟର କିଛି ସ୍ଥାନରେ କୋହଲା ପାଗ ସହ ବର୍ଷା, ସତର୍କ କଲା ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ପାଡୁଆ ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା, ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||

ଅଶୋକ ଗେହଲଟଙ୍କ ସଙ୍ଗୀନ ଅଭିଯୋଗ, କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ବିଜେପି ଯାଚୁଛି ୨୫ କୋଟି, ୧୦କୋଟି ଆଡଭାନ୍ସ

11/06/2020 at 6:09 PM

ଜୟପୁର ୧୧।୬: ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ କମଲ ନାଥଙ୍କ ଭଳି  ଏବେ ରାଜସ୍ଥାନରେ ଅଶୋକ ଗେହଲଟ‌ଙ୍କ ସରକାରକୁ ଅସ୍ଥିର କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି ବିଜେପି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଗେହଲଟ୍ ନିଜେ ଏହି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିଲାଗି ରାଜସ୍ଥାନ ବିଧାନସଭାର କିଛି ଶାସକ ଦଳ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ବିରୋଧୀ ବିଜେପି ଅର୍ଥ ଲାଳସା ଦେଖାଉଥିବାର ସେ କହିଛନ୍ତି। ବିଧାୟକମାନଙ୍କୁ ବିଜେପି ୨୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିବା ବେଳେ ଅଗ୍ରୀମ ୧୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ରାଜିଥିବା ଗେହଲଟ୍ କହିଛନ୍ତି।

ବୁଧବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତ୍ରିରେ ଗେହଲଟ୍ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ବେଳେ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ।  ଆଗାମୀ ରାଜ୍ୟସଭା ନିର୍ବାଚନ ଲାଗି ଜୟପୁର ସହର ଉପକଣ୍ଠରେ ଥିବା ଏକ ରିସୋର୍ଟରେ ସେ ବିଧାୟକଙ୍କ ବୈଠକ ଡାକିଥିବା ବେଳେ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିବା କହିଛନ୍ତି। ଏହି ବୈଠକରେ କଂଗ୍ରେସର ୧୦୭ ଓ ୧୩ ନିର୍ଦ୍ଦଳୀୟ ବିଧାୟକ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ।

ଏଣୁ ରାଜସ୍ଥାନ କଂଗ୍ରେସ ତାର ରାଜ୍ୟସଭା ନିର୍ବାଚନ ରଣନୀତିରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଛି। ସମସ୍ତ ୧୨୦ ଜଣ ଶାସକଦଳ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ରିସୋର୍ଟକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ତେବେ ନିଜ ବିଧାୟକଙ୍କ ଉପରେ ରାଜସ୍ଥାନ ସରକାରଙ୍କ ଭରସା ଥିବା ଗେହଲଟ କହିଛନ୍ତି। ଏଠାରେ ସରକାର ଗଠନ ଲାଗି କଂଗ୍ରେସ ୧୩ ଜଣ ନିର୍ଦ୍ଦଳୀୟ ବିଧାୟକଙ୍କ ସମର୍ଥନ ନେଇଛି। ହେଲେ ଏଥିପାଇଁ କୌଣସି ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ଅଥବା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପଦପଦବୀର ମୋହ ଦେଖାଇ ନାହିଁ ବୋଲି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି। ହେଲେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ତାଙ୍କ ଦଳର ବିଧାୟକମାନେ ଯାହା କଲେ ତାହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଅଶୋଭନୀୟ ବୋଲି ସେ ମାନିଛନ୍ତି।

ତେବେ କଂଗ୍ରେସ ଚିଫ୍ ହ୍ୱିପ୍ ମହେଶ ଯୋଶୀ ଏ ନେଇ ଆଣ୍ଟି କରପସନ ବ୍ୟୁରୋ (ଏସିବି)ରେ ରାଜସ୍ଥାନ ସରକାରଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରୁଥିବା ନିର୍ଦ୍ଦଳୀୟ ବିଧାୟକଙ୍କ କିଣାବିକା ଲାଗି ବିଜେପି ଯୋଜନା କରୁଥିବା ନେଇ ଏକ ଅଭିଯୋଗ ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି। ବିଜେପି କର୍ଣ୍ଣାଟକ ଓ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଭଳି ରାଜସ୍ଥାନରେ ମଧ୍ୟ ସରକାର ଭାଙ୍ଗିବା ଲାଗି ଯୋଜାନା କରୁଥାଇପାରେ ବୋଲି ଯୋଶୀ କହିଛନ୍ତି। ତେବେ ବିଜେପି ରାଜ୍ୟ ମୁଖପାତ୍ର ମୁକେଶ ପାରିକ୍ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗକୁ ଦୃଢନିନ୍ଦା କରିଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ସେ ପ୍ରମାଣ ଉପସ୍ଥାପନ କରିପାରିବେ କି ବୋଲି ଗେହଲତଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ପାରିକ୍‌।    

   Related Posts