Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଲଦାଖ ସୀମାରେ ଆହତ ସୈନିକଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ବୟାନକୁ ନେଇ ସରଗରମ ରାଜନୀତି : ବିବାଦରୁ ବଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ଘରେ ତାଲା ପକାଇ ଗାୟବ ହୋଇଯାଇଛି ପରିବାର

21/06/2020 at 5:05 PM

ଅଲବର ୨୧/୦୬ : ଜୁନ ୧୫ ତାରିଖ ରାତିରେ ଲଦାଖ ଗଲୱାନ ଘାଟିରେ ଭରତ ଚୀନ ମଧ୍ୟରେ ହିଂସା ଘଟଣା ଉପରେ ବୟାନ ରଖି ଯବାନ ସୁରେନ୍ଦ୍ର ସିଂହଙ୍କ ପରିବାର ବିବାଦ ଘେରରେ ଫସିଯାଇଛି | ରାଜସ୍ତାନ ଅଲବର ଜିଲ୍ଲା ନଗାଓଁ ବାସିନ୍ଦା ସୈନିକ ସୁରେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ | ସେ ନିଜ ପରିବାରଲୋକଙ୍କୁ ଲଦାଖ ସୀମା ହୋଇଥିବା ହିଂସା ଘଟନ ସମ୍ପର୍କରେ କହିଥିଲେ | ପରେ ସୁରେନ୍ଦ୍ର ସିଂହଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ତାଙ୍କ ସହିତ ହୋଇଥିବା କଥାବାର୍ତା ଆଧାରରେ ମିଡ଼ିଆରେ କହିଥିବା କଥାକୁ ନେଇ ରାଜନୀତି ଜୋର ଧରିଛି |

କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଟ୍ୱିଟରରେ ଏକ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରି ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ଚୀନ ସୀମାରେ ସୈନିକଙ୍କ ପରିବାର ଦ୍ୱାରା ସୀମାରେ ଘଟିଥିବା ଘଟଣା ବଖାଣିବାକୁ ନେଇ ତୀକ୍ଷ୍ଣ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି | ଏଥିରେ କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହ ସୁରେନ୍ଦ୍ର ସିଂହଙ୍କ ପିତା ବଳବନ୍ତ ସିଂହଙ୍କ ଏକ ଭିଡିଓକୁ ଟ୍ୱିଟ କରି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ସରକାର ଏବଂ ସେନାକୁ ନେଇ ରାଜନୀତି ନ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ |

ଏହାପରେ ଶାସକ ଦଳ ଓ ବିରୋଧୀ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ରାଜନୀତି ଜୋର ଧରିଛି | ଯାହାଫଳରେ ସୈନିକ ସୁରେନ୍ଦ୍ର ସିଂହଙ୍କ ମାତା-ପିତା ରବିବାର ଦିନ ନିଜ ଘରେ ତାଲା ପକାଇ ଗାୟବ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି | ଘରକୁ ବାରମ୍ବାର ଆସୁଥିବା ନେତା ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଲୋକଙ୍କ ଭିଡ ଓ ବୟାନବାଜିରୁ ବଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ସେ ଘରେ ତାଲା ପକାଇ ପଳାଇ ଯାଇଛନ୍ତି |

ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ରାମଗଡ଼ ଏଡ଼ିଏମ ରେଣୁ ମୀନା ଏବଂ ଆର୍ମି ଅଧିକାରୀ ସୁରେନ୍ଦ୍ର ସିଂହଙ୍କ ପରିବାରକୁ ବୟାନବାଜି ନ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ବିଭିନ୍ନ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ତରଫରୁ ବୟାନ ଦେବା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ବାଧ୍ୟ କରାଯାଉଛି | ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ବଳବନ୍ତ ସିଂହଙ୍କୁ ସମ୍ପର୍କ କରିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରାଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ କାହାର ଫୋନ ରିସିଭ କରୁନାହାନ୍ତି |

ରବିବାର ଦିନ ରମାଗଧ ଏଡ଼ିଏମ ରେଣୁ ମୀନା ସୁରେନ୍ଦ୍ର ସିଂହଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଅଯଥା ବୟାନନାଜିରୁ ଦୁରେଇ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ | ବିବାଦରୁ ବଞ୍ଚିବା ପାଇଁ କାହାକୁ ମଧ୍ୟ କିଛି ବୟାନ ନ ଦେବାକୁ ସେନା ଅଧିକାରୀ କହିଥିଲେ | ରବିବାର ଦିନ ବିଜେପି ରାଷ୍ଟ୍ର ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ଏବଂ ରାମଗଡ଼ ପୂର୍ବତ୍ତନ ବିଧାୟକ ଜ୍ଞାନଦେବ ଆହୁଜା କହିଛନ୍ତି ଯେ କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ଓ ପୋଲିସ ପ୍ରଶାସନ ସୈନିକଙ୍କ ପିତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଉପରେ ଦେଇଥିବା ବୟାନ ବଦଳାଇବାକୁ ଚାପ ପକାଇଥିଲେ | ଆହୁଜା କଂଗ୍ରେସ ଉପରେ ଦଳର ଦୁରୁପଯୋଗ କରି ସୈନିକଙ୍କ ପରିବାରକୁ ହଇରାଣ ହରକତ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି | 

   Related Posts