Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କରୋନାର ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣରେ ବୃଦ୍ଧି, ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୩୮୯୩ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଅପରେସନ ଅଲ୍ଆଉଟ୍ : ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ, ବନ୍ଧୁକ ଓ ଗୁଳି ଜବତ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ : ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ, ୭୧ଟି ଆସନରେ ଚାଲିଛି ଭୋଟିଂ
  • ||
  • ନଭେମ୍ବରରୁ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲିବ ଶିମିଳିପାଳ ବ୍ୟାଘ୍ର ପ୍ରକଳ୍ପ
  • ||

କେନ୍ଦ୍ରାପଡାରେ ଧୁମ୍‌ଧାମ୍‌ରେ ପାଳନ ହୋଇଛି ରଜ, ସେପଟେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ବରୁଣେଇ ପୀଠ ସାଂସ୍କୃତିକ ମଞ୍ଚରେ ଜମିଛି ନାଚ ଗୀତର ଆସର

16/06/2019 at 5:23 PM

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା। ଖୋର୍ଦ୍ଧା ୧୬|୬: କେନ୍ଦ୍ରାପଡାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଧୁମଧାମରେ ପାଳନ ହୋଇଛି ରଜ । ରଜ ଦୋଳି ଖେଳି, ପାନ ଖାଇ ମଉଜ ମଜଲିସ୍ ରେ ମାତିଯାଇଥିଲେ ସମସ୍ତେ । ସେପଟେ ଗଣ ପର୍ବ ପାଇଁ ଉତ୍ସବ ମୁଖର ଖୋର୍ଦ୍ଧା ବରୁଣେଇ ପୀଠ । ସାଂସ୍କୃତିକ ମଞ୍ଚରେ ଜମିଛି ନାଚ ଗୀତର ଆସର ।

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜଅଁରା ବାରିମୂଳ ଗାଁରେ ରଜ ଧୁମ୍ । ଝିଅମାନେ ସୁସଜ୍ଜିତ ଦୋଳିରେ ଝୁଲିଥିଲେ । ରଜ ପାନ ଖାଇ ମଉଜ ମଜଲିସ୍ ରେ ମାତିଛନ୍ତି ସମସ୍ତେ ।ଗୀତର ତାଳେ ତାଳେ କୁନି କୁନି ପିଲାଙ୍କ ନୃତ୍ୟ ସତରେ ମନମୋହିଲା ଭଳି ।  ଏହି ଅବସରରେ ପୁଚି, ମେହେନ୍ଦୀ, ଝୋଟି, ନାଚ, ଗୀତ ଆଦି ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ଆୟୋଜନ ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହା ସହ ରଜ କୁଇନ ବାଛାଯାଇଥିଲା ।

ସେପଟେ ରଜ ଉତ୍ସବ ପାଇଁ  ଖୋର୍ଦ୍ଧା ବରୁଣେଇ ପୀଠରେ ନାହିଁ ନଥିବା ଭିଡ଼ ।  ପିଲାଏ ଦୋଳିର ମଜା ନେଇଛନ୍ତି । ମନୋହରୀ ଦୋକାନରୁ ଜମିଛି କିଣାବିକା । ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ମଧ୍ୟ ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନକୁ ଛୁଇଁଛି ।

ଆଜି ଶେଷ ରଜ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଆସନ୍ତାକାଲି ବସୁମତୀ ସ୍ନାନ ପାଳନ କରାଯିବ। ଏଥିପାଇଁ ଘରେ ଘରେ ପ୍ରସ୍ତୁତି ମଧ୍ୟ ଚୂଡାନ୍ତ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପହଁଚିଛି।

   Related Posts