Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜୟ ପାଇଁ ହନୁମାନଙ୍କ ଶରଣ ନେଲେ ରାଜ ବବର; ହନୁମାନଙ୍କ କାନରେ କହିଲେ ମନୋସ୍କାମନା, ବସାଇଲେ ସଂକଳ୍ପ ଗୁଆ

25/03/2019 at 1:47 PM

ଗୁଆଲିୟର ୨୫/୩ : ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାଜ ବବର ଆଜି ସକାଳୁ ଗୁଆଲିୟରରେ ପହଂଚିଥିଲେ | ସେ ରାମବାଗ କଲୋନୀରେ ଥିବା ସଙ୍କଟ ମୋଚନ ଶ୍ରୀହନୁମାନଙ୍କ ମନ୍ଦିରକୁ ଯାଇ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରିଥିଲେ | ହନୁମାନଙ୍କ ପରିକ୍ରମା କରିବା ପରେ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରିବା ପାଇଁ ଲିଖିତ ଭାବେ ହନୁମାନଙ୍କ ପାଖରେ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିଥିଲେ | ଏହାପରେ ସେ ହନୁମାନଙ୍କ କାନରେ ନିଜ ମନୋସ୍କାମନା କହି ସଂକଳ୍ପ ଗୁଆ ବସାଇଥିଲେ |

ମନ୍ଦିରର ମୁଖ୍ୟ ପୂଜାରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟକାନ୍ତ ଶର୍ମା ରାଜ ବବରଙ୍କ ପାଇଁ ପୂଜା କରିଥିଲେ | ରାଜ ବବର ଏହି ମନ୍ଦିରକୁ ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ୨୦୦୯ ମସିହାରେ ଆସିଥିଲେ | ସେତେବେଳେ ସେ ଫିରୋଜବାଦ ଆସନରୁ ମୁଲାୟମ ସିଂଙ୍କ ପୁତ୍ରବଧୁଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ଲଢ଼ିଥିଲେ | ମୁଲାୟମ ସିଂଙ୍କ ପୁତ୍ରବଧୁ ତଥା ସପା ପ୍ରାର୍ଥୀ ଡିମପାଲ ଯାଦବଙ୍କୁ ରାଜ ବବର ପରାସ୍ତ କରି ଜୟଯୁକ୍ତ ହୋଇଥିଲେ | ସେଥିପାଇଁ ସେ ବହୁ ଆଶା ନେଇ ଆଜି ମଧ୍ୟ ହନୁମାନଙ୍କ ନିକଟରେ ସଂକଳ୍ପ କରିଛନ୍ତି |


ରାଜ ବବର ଏଥର ଫତେପୁରସିକ୍ରି ଆସନରୁ ଲଢ଼ିବେ | ଦଳ ପ୍ରଥମେ ତାଙ୍କୁ ମୁରାଦବାଦ ଆସନ ପାଇଁ ଟିକେଟ ଦେଇଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ସେ ନିଜେ ଫତେପୁରସିକ୍ରି ଆସନ ପାଇଁ ଟିକେଟ ଦାବି କରିଥିଲେ | ତାଙ୍କ ଦାବି ମୁତାବକ ତାଙ୍କୁ ଫତେପୁରସିକ୍ରି ଆସନ ଦିଆଯାଇଛି | ୨୦୧୪ ମସିହା ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ବେଳେ ରାଜ ବବର ଗାଜିଆବାଦ ଆସନରୁ ଲଢ଼ିଥିଲେ | ବିଜେପିର ବି.କେ.ସିଂ ରାଜ ବବରଙ୍କୁ ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ ଭୋଟରେ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲେ | ବି.କେ.ସିଂଙ୍କୁ ୭୫୮୪୮୨ ଭୋଟ ମିଳିଥିବାବେଳେ ରାଜ ବବରଙ୍କୁ ମାତ୍ର ୧୯୧୨୨୨ ଭୀତ ମିଳିଥିଲା |

   Related Posts