Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୂର୍ବ ଗୋଦାବରୀରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଭ୍ୟାନ୍, ୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ରାସ୍ତା ଉପରେ ପଡିଛି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ୩୧ରେ ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ଉତ୍ତର ଓ ଉପକୂଳ ଓଡିଶାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ସ୍କର୍ପିଓ ଜାଳିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ଗାଡିରେ ଥିବା ୩ ଜଣଙ୍କୁ ନିସ୍ତୁକ ମାଡ
  • ||
  • ପରାଜୟ ଧାରା ଭାଙ୍ଗିଲା ଚେନ୍ନାଇ, ୬ ଓ୍ୱିକେଟରେ ହାରିଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||

ଡେପୁଟୀ କଲେକ୍ଟର ସୃୃଷ୍ଟି କଲେ ଉଦାହରଣ, ଲକଡାଉନ୍ ପାଇଁ ଘୁଞ୍ଚାଇଲେ ନିଜ ବାହାଘର

26/03/2020 at 11:27 AM

ରାୟପୁର, ୨୬|୦୩: କରୋନା ଭାଇରସର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ସାରା ଦେଶରେ ୨୧ ଦିନ ଯାଏଁ ଲକଡାଉନ୍ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ସମସ୍ତେ ନିଜ ନିଜ ଘରେ ରହିଛନ୍ତି । ସାମାଜିକ ଦୂରତା ମଧ୍ୟ ରକ୍ଷା କରୁଛନ୍ତି । ତେବେ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ଲୋକଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନ ଉପରେ ପଡିବାରେ ଲାଗିଛି । ଛତିଶଗଡ ରାୟପୁରର ଡେପୁଟି କଲେକ୍ଟର ଶିତଲ ବଂଶଲ ନିଜ ବିବାହକୁ ଘୁଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ସହ ଏକକ ଅନନ୍ୟ ଉଦାହରଣ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି ।

ଡେପୁଟୀ କଲେକ୍ଟର ଶିତଲ ବଂଶଲ ଓ ଇଣ୍ଡିଆନ ଫରେଷ୍ଟ୍ ସର୍ଭିସ ଅଫିସର ଆୟୁଷଙ୍କ ବିବାହ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୬ ଅର୍ଥାତ ଗୁରୁବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥାନ୍ତା । କିନ୍ତୁ ଉଭୟ ବିବାହକୁ କିଛି ଦିନ ପାଇଁ ଘୁଞ୍ଚାଇବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । କରୋନା ଭାଇରସ ପାଇଁ ବିବାହକୁ ଘୁଞ୍ଚାଇ ଦିଆଯାଇଛି ।

ଶିତଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଯଦି ସେ ବିବାହ କରନ୍ତି ତେବେ ସମାଜକୁ ଭୁଲ ବାର୍ତ୍ତା ଯିବ । କାରଣ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ସାମାଜିକ ଦୂରତା ରକ୍ଷା କରିବାକୁ କୁହାଯାଉଛି । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଉଭୟଙ୍କ ବିବାହ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି ସରିଥିଲା । କାର୍ଡ ଛପା ଯାଇଥିଲା। ଘର ସାଜସଜ୍ଜା ମଧ୍ୟ ସରିଥିଲା । କିନ୍ତୁ କରୋନା ଭାଇରସ ସବୁକିଛି ବିଗାଡି ଦେଇଥିଲା । ତେବେ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସାରା ଦେଶରେ ଲକଡାଉନ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି ।

   Related Posts