Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟିକା ପାଇଁ ଗ୍ଲୋବାଲ୍‌ ଟେଣ୍ଡର: ୧୯ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ନେଇ ଗଠନ ହେଲା କମିଟି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ବଢୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୯୬୨ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କରୋନାର ସାମାନ୍ୟ ଲକ୍ଷଣ ଥିବା ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଯୋଗୀ ଆୟୁଷ-୬୪, ଏହି କେନ୍ଦ୍ରରେ ମିଳୁଛି ମାଗଣାରେ
  • ||
  • ଶାମଲୀ : ଲଜ୍ଜାଜନକ ଦୃଶ୍ୟ, ଅଳିଆ ବୁହା ଗାଡିରେ ଶ୍ମଶାନଘାଟ ଗଲା ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଟିକା ପାଇଁ ହେବ ଗ୍ଲୋବାଲ୍‌ ଟେଣ୍ଡର, ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ବୈଠକରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ରାହୁଲ ଭୋରାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ପତ୍ନୀ ସେୟାର କଲେ ଯନ୍ତ୍ରଣାଦାୟକ ଭିଡିଓ… କେମିତି ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଟିକିଏ ପାଇଁ ହେଉଥିଲେ ଛଟପଟ
  • ||
  • ମଥୁରା : କରୋନାରେ ହେମାମାଳିନୀଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସଚିବଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଟ୍ବିଟ୍ କରି ଅଭିନେତ୍ରୀ ଦେଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି
  • ||
  • ଭୁବନ : ଦୀର୍ଘ ୭ଘଣ୍ଟା ବନ୍ଦ ଘରେ ପଡିରହିଲା ମୃତଦେହ, କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କାରେ ପାଖ ମାଡିଲେନି ପରିବାର
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ରୋଗୀଙ୍କୁ ଲାଞ୍ଚ ମାଗିବା ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, SDMOଙ୍କୁ ସୋ-କଜ୍ ନୋଟିସ୍ ପରେ ପଠାଗଲା ଡେପୁଟେସନରେ, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ ସସ୍‌ପେଣ୍ଡ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ : ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଟ୍ୟାଙ୍କର ଡ୍ରାଇଭର ଭୁଲିଗଲା ହସ୍ପିଟାଲ ରାସ୍ତା, ଅକ୍ସିଜେନ୍ ଅଭାବରୁ ଚାଲିଗଲା ୭ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||

ହିମାଚଳରେ ଶୂନ ତଳକୁ ଖସିଲା ପାରଦ: ଆଗାମୀ ୪ ଦିନ ବର୍ଷା ଓ ତୁଷାରପାତ ସମ୍ଭାବନା, ଆଲର୍ଟ ଜାରି

12/11/2020 at 6:11 PM

ଶିମଲା ୧୨/୧୧ : ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶରେ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ଦିନେ ପାଇଁ ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଙ୍ଗ ଜାରି କରିଛି। ଦୀପାବଳି ପରେ ଭୀଷଣ ବର୍ଷା ଓ ତୁଷାରପାତର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ନଭେମ୍ବର ୧୩ ତାରିଖରେ ରାଜ୍ୟର ପଶ୍ଚିମାଞ୍ଚଳରେ ଜଳବାୟୁ ବଦଳିବା ନେଇ ଆଶଙ୍କା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ୪ ଦିନ ଯାଏଁ ପାଣିପାଗ ଭଲ ରହିବନି ବୋଲି ଅନୁମାନ କରାଯାଇଛି। ୧୭ ତାରିଖ ଯାଏଁ ରାଜ୍ୟରେ ବର୍ଷା ଓ ତୁଷାରପାତ ହେବା ନେଇ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଛି। ୧୩ ତାରିଖରେ ରାଜ୍ୟର ଉଚ୍ଚତମ ଅଞ୍ଚଳରେ ବର୍ଷା ଓ ତୁଷାରପାତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଏହାପରେ ୩ଦିନ ଯାଏଁ ଅର୍ଥାତ ୧୪ ରୁ ୧୭ ତାରିଖ ଯାଏଁ ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀ ପାହାଡିଆ ଓ ଉଚ୍ଚତମ ଅଞ୍ଚଳରେ ବର୍ଷା ଓ ତୁଷାରପାତ ହେବ।

ବୁଧବାର ଦିନ ଶିମଲାରେ ବାଦଲ ସହ ହାଲୁକା ଖରା ପାଗ କରିଥିଲା। ବୁଧବାର ଦିନ ଉନାରେ ସର୍ବାଧିକ ତାପମାତ୍ରା ୨୯.୪ ଡିଗ୍ରୀ, କାଙ୍ଗଡାରେ ୨୬.୨, ବିଳାସପୁରରେ ୨୪, ଚମ୍ବାରେ ୨୪.୮, ଧର୍ମଶାଳାରେ ୧୯.୮, ଶିମଲାରେ ୧୯.୬ ଡିଗ୍ରୀ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଥିଲା। କେଲାଙ୍ଗରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ରା ଶୂନ ତଳକୁ ମାଇନସକୁ ଚାଲିଯାଇଥିଲା। ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ରା ୦.୭ ଡିଗ୍ରୀ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି।

ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶରେ ୩ ମାସ ହେଲା ବର୍ଷା ହୋଇନି। ତଳିଆ ଅଞ୍ଚଳରେ ବର୍ଷା ନ ହେବାରୁ ଅନେକ ପ୍ରଭାବ ପଡିଛି। ବର୍ଷା ନ ହେବା ଯୋଗୁଁ ଗହମ ଚାଷ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛି। ଅପରପକ୍ଷରେ ପାହାଡିଆ ଅଞ୍ଚଳରେ ତୁଷାରପାତ ହୋଇଛି କିନ୍ତୁ ଅନ୍ୟ ବର୍ଷ ଅପେକ୍ଷା କମ ତୁଷାରପାତ ହୋଇଛି ଓ ବିଳମ୍ବରେ ହୋଇଛି।

   Related Posts