Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କମିବାରେ ଲାଗିଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ, ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୭୦୭ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ବିରାଟ ବାହିନୀ ଚିତ୍‌ପଟାଙ୍ଗ, ଭାରତକୁ ୫୧ ରନରେ ହରାଇ ସିରିଜ୍ ହାତେଇଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ
  • ||
  • କାର୍ତ୍ତିକ ପୂର୍ଣ୍ଣିମାରେ ପବିତ୍ର ଗଙ୍ଗା ସ୍ନାନକୁ ନେଇ ଦୁଇ ଦିନ ପାଇଁ ହରିଦ୍ୱାର ସୀମା ସିଲ୍
  • ||
  • ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ ଯୋଗୁଁ ମନାଲିରେ ଜଣକର ମୃତ୍ୟୁ, ଜିରୋ ଡିଗ୍ରୀ ତଳକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ଡାଲିରେ ୧୫ ଟଙ୍କା ରିହାତି ଦେବେ ସରକାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କୋଭିଡ୍ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଯାଇଛି ୪ ମୁଣ୍ଡ, ୧୭୩୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୧୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୮୩୦୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୋର : ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖଣ୍ଡ ଯୁଦ୍ଧ : ୪ ଗୁରୁତର, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୧୮୧୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଉଦଳା : ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଡବଲ ମର୍ଡର ! ସଂମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ଓ ପୁତୁରାକୁ ହତ୍ୟା କଲା ଭାଇ
  • ||

ବଡ ଖବର : ଜୁନ୍ ୩୦ ଯାଏଁ ଚାଲିବନି ରେଗୁଲାର ଟ୍ରେନ୍, ରେଲବାଇ କ୍ୟାନସେଲ୍ କଲା ସମସ୍ତ ଟିକେଟ୍

14/05/2020 at 11:12 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୪/୦୫ : ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇ ଏକ କଡା ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି | ରେଳବାଇ ଜୁନ ୩୦ ଯାଏଁ ବୁକ ହୋଇଥିବା ସମସ୍ତ ଟିକେଟ କ୍ୟାନସେଲ କରିଦେଇଛି | ଅର୍ଥାତ ଜୁନ ୩୦ ଯାଏଁ କୌଣସି ରେଗୁଲାର ଟ୍ରେନ ଚାଲିବ ନାହିଁ | ବର୍ତ୍ତମାନ କୌଣସି ନୂଆ ରିଜର୍ଭେସନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ନାହିଁ | ରେଳବାଇ ଅନୁଯାୟୀ, ବର୍ତ୍ତମାନ ଶ୍ରମିକ ସ୍ପେଶାଲ ଟ୍ରେନ ଏବଂ ସ୍ପେଶାଲ ଟ୍ରେନ ହିଁ ଚାଲିବ | ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇ ସୂଚନା ଦେଇଛି ଯେ, ଯେଉଁ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଟିକେଟ କ୍ୟାନସେଲ କରାଯାଇଛି ତାଙ୍କୁ ଆଇଆରସିଟିସି ତରଫରୁ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ତାଙ୍କ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ କରିଯିଆଯିବ |

ଲକ ଡାଉନ ଯୋଗୁଁ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୨ ତାରିଖରୁ ଦେଶରେ ସମସ୍ତ ରେଳସେବା ବନ୍ଦ ରହିଛି | ଏପ୍ରିଲ ୧୪ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆଇଆରସିଟିସି ରେ ଟିକେଟ ରିଜର୍ଭେସନ ହେଉଥିଲା | ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୨ ତାରିଖ ପୂର୍ବରୁ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଲୋକ ଅନଲାଇନ ଟିକେଟ ବୁକ କରିଥିଲେ | ଅନେକ ଲୋକ ଟିକେଟ କାଉଣ୍ଟରରୁ ମଧ୍ୟ ଟିକେଟ କିଣିଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ଲକ ଡାଉନ ଘୋଷଣା ପରେ ଟ୍ରେନ ସେବା ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଥିଲା | ଫଳରେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ହୋଇପାରିନଥିଲା | ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହିସବୁ ଟିକେଟ କ୍ୟାନସେଲ କରିଦିଆଯାଇଛି ଏବଂ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ରିଫଣ୍ଡ ମଧ୍ୟ କରାଦିଆଯିବ |

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ବୁଧବାର, ମେ ୧୩ ତାରିଖ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇ ଘୋଷଣା କରିଥିଲା ଯେ ମେ ୨୨ ତାରିଖରୁ ସ୍ପେଶାଲ ଟ୍ରେନରେ ଲିମିଟେଡ଼ ୱେଟିଂ ଲିଷ୍ଟ ଆରମ୍ଭ ହେବ | ଆସନ୍ତା କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ରେଳବାଇ ଘୋଷଣା କରିବ ଯେ କେଉଁ କେଉଁ ଟ୍ରେନରେ ଏହି ସୁବିଧା ଉପଲବ୍ଧ ହେବ | ମେ ୧୫ ତାରିଖରୁ ଟିକେଟ ବୁକ କଲେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ୱେଟିଂ ଲିଷ୍ଟ ସୁବିଧା ମିଳିବ | ତେବେ ୱେଟିଂ ଲିଷ୍ଟର ଏକ ନୂଆ ସୀମା ରହିବ | ୩ ଟାୟାର ଏସି ପାଇଁ ୧୦୦, ୨ ଟାୟାର ଏସି ପାଇଁ ୫୦, ସ୍ଲିପର କ୍ଲାସ ପାଇଁ ୨୦୦, ଚେୟାର କାର ପାଇଁ ୧୦୦ ଓ ଫାଷ୍ଟ  କ୍ଲାସ ଏସି ଓ ଏକଜିକ୍ୟୁଟିଭ କ୍ଲାସ ପାଇଁ ୨୦-୨୦ ଲେଖାଏଁ ସୀମା ରଖାଯାଇଛି | କନଫର୍ମ ଟିକେଟ ପାଇଁ ଟଣାଓଟରା ପ୍ରୟାସକୁ କମ କରିବା ପାଇଁ ରେଳବାଇ ଏହିଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି | ରେଳବାଇ ଆଉ ଏକ ମହତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଘୋଷଣା କରିଛି | ଯେଉଁଲୋକଙ୍କ କାରଣ ଭାଇରସ ଲକ୍ଷଣ ଯୋଗୁଁ ଟ୍ରେନ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଅନୁମତି ମିଳିବନି ସେମାନଙ୍କ ଟିକେଟର ପୁରା ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ କରାଯିବ |

   Related Posts