Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅନୁଗୋଳରେ କଣ୍ଟେନର-ଟ୍ରକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଟ୍ରକ୍ ଚାଳକ ମୃତ
  • ||
  • ଷ୍ଟାଫ୍‌ନର୍ସ ମୌସୁମୀ ମିଶ୍ରଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ସହକର୍ମୀ କହିଲେ, ‘ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଛି’
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀରେ ଭାଇ-ଭାଉଜଙ୍କୁ ହାଣି ଫିଙ୍ଗିଦେଲା ସାନ ଭାଇ, ୬୦କି.ମି. ଦୂରରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଯାଜପୁରରେ କାର୍‌-ଟ୍ରକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଚାଲିଗଲା ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ-ବାଂଲାଦେଶକୁ ମୁହାଁଇଲା ଭୀଷଣ ଅବପାତ, ୫ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳରୁ ଅତି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ମୁମ୍ବାଇ ସିଟି ସେଣ୍ଟର ମଲ୍‌ରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ମଲ୍‌ରେ ଥିଲେ ପ୍ରାୟ ୩୦୦ ଲୋକ
  • ||

ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ ଯାଏଁ ଦେଶରେ ରେଳ ଚଳାଚଳ ବନ୍ଦ

22/03/2020 at 12:50 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୨।୩: ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ ତାରିଖ ରାତି ୧୨ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦେଶରେ ସବୁ ଟ୍ରେନ୍ ଚଳାଚଳ ବନ୍ଦ । କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ର ସଂକ୍ରମଣକୁ ରୋକିବାକୁ ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି । କେନ୍ଦ୍ର ରେଳମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଏନେଇ ରବିବାର ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି ହୋଇଛି ।

ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଅନୁସାରେ ସମସ୍ତ ମେଲ୍, ଏକ୍ସପ୍ରେସ, ଇଣ୍ଟରସିଟି ଟ୍ରେନ୍, ସବୁ ପାସେଞ୍ଜର ଟ୍ରେନ୍ ୩୧ ମାର୍ଚ୍ଚ ରାତି ୧୨ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚଳାଚଳ କରିବନାହିଁ ।

ଏହାସହ ମେଟ୍ରୋ, କୋଙ୍କଣ ରେଲଓ୍ବେ, ଉପନଗରୀୟ ଟ୍ରେନ୍ ମଧ୍ୟ ଚଳାଚଳ କରିବନାହିଁ ।  ଆଜି ରାତି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଉପନଗରୀୟ ଟ୍ରେନ୍, କୋଲକତା ମେଟ୍ରୋ ସେବା ଜାରି ରହିବ ।  ଯେଉଁ ଟ୍ରେନ୍ ୨୨ ତାରିଖରୁ ୪ ଘଣ୍ଟା ପୂର୍ବରୁ ଚଳାଚଳ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ସେହି ଟ୍ରେନ୍ ଗୁଡିକ ନିଜ ଗନ୍ତବ୍ୟସ୍ତଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯିବ । ରେଲଓ୍ବେ ବୋର୍ଡ ବୈଠକରେ ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି ।

ଅନ୍ୟପଟେ ରେଲଓ୍ବେ ପକ୍ଷରୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ଜିନିଷର ପରିବହନ ଜାରି ରଖିବା ପାଇଁ ମାଲଗାଡିଗୁଡିକ ଚଳାଚଳ କରିବ । ତେବେ ୟାତ୍ରୀବାହୀ ଟ୍ରେନ ପ୍ରାୟତଃ ଭିଡ ରହୁଥିବାରୁ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣରୁ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ଏବେ ବଡ ଆହ୍ୱାନ ପାଲଟିଛି। ଟ୍ରେନରେ ଯାତ୍ରା କରି ୧୨ ଜଣ ଯାତ୍ରୀ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିବା ପରେ ରେଳମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, କିଛି ରେଳ ଯାତ୍ରୀମାନେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିବା ପରେ ଟ୍ରେନ୍ ଯାତ୍ରା କରିବା ବିପଦପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହାକୁ ନେଇ ରେଳ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ସତର୍କ ହୋଇଯାଇଛି ।  ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ରେଳ ଯାତ୍ରାରୁ ବର୍ତ୍ତିବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି ।

   Related Posts