Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ସ୍ୱାମୀ ସାଜିଲା ସୈତାନ୍, କୁରାଢି ଚୋଟରେ ନେଇଗଲା ସ୍ତ୍ରୀର ଜୀବନ
  • ||
  • ୬ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଆସିବ ଠକ ପ୍ରଜ୍ଞା, ଅନୁମତି ଦେଲେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏସ୍‌ଡିଜେଏମ୍‌ କୋର୍ଟ
  • ||
  • ଘୋଷଣା ହେଲା ଜ୍ଞାନପୀଠ ପୁରସ୍କାର : ୨୦୨୧ ପାଇଁ ନୀଳମଣି ଫୁକନ, ୨୦୨୨ ପାଇଁ କୌଙ୍କଣୀ ସାହିତ୍ୟିକ ଦାମୋଦେର ମୌଜଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ
  • ||

ବିନା ଲାଇସେନ୍ସରେ ଚାଲିଛି ବାଣ ବିକ୍ରି, ବେଆଇନ ବାଣ ଦୋକାନରେ ଚଢାଉ

3/11/2021 at 3:28 PM

ସୋର ୩।୧୧: ଅବାଧରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି ବାଣ । ମାନୁ ନାହାନ୍ତି ସରକାରୀ ଗାଇଡ୍ ଲାଇନ୍ । ସରକାରୀ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ବାଣ ବିକ୍ରି ଉପରେ କଟକଣା ଲଗାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଦୋକାନ ଆଗରେ ସଜା ହୋଇଛି ଦୀପ, କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ, ଝରାବତି ଭଳି ସବୁଜ ବାଣ । ଲୁଚା ଛପାରେ ଚାଲିଛି ବାଣ ବିକ୍ରି । ସରକାରୀ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ବାଣ ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ଲାଇସେନ୍ସ କରିବା ପରେ ବାଣ ବିକିବା ପାଇଁ ଅନୁମତି ରହିଥିବା ବେଳେ ଅଧିକାଂଶ ବାଣ ଦୋକାନୀ ବିନା ଲାଇସେନ୍ସରେ ବାଣ ଦୋକାନ କରିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।

ସୋର ତହସିଲଦାର ଓ ସୋର ପୋଲିସ ସୋର ବଜାରରେ ବାଣ ଦୋକାନ ଉପରେ ଚଢାଉ କରି ବାଣ ବିକ୍ରି ଲାଇସେନ୍ସ ଓ ବାଣ ମଧ୍ୟ ଯାଞ୍ଚ କରିଛନ୍ତି । ବିନା ଲାଇସେନ୍ସରେ ବାଣ ଦୋକାନ କରିଥିବା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ କଡା ତାଗିଦ କରିବା ସହ ଶୀଘ୍ର ଦୋକାନ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ କହିଥିଲେ । ତହସିଲଦାର ଓ ପୋଲିସ ପଳାଇଯିବା ପରେ ପୁଣି ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ନିଜ ନିଜ ଦୋକାନ ଖୋଲି ବେପାର କରିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି ।

   Related Posts