Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର: ଗୋରୁମହିଷାଣି ପୋଲିସର ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ସାମିଲ ଥିଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ପୁଣି ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଶୁଲିଆ ପୀଠ, ଗଡିଲା ଶହ ଶହ ପଶୁ-ପକ୍ଷୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୋଭିଡ ଟିକା: ସ୍ପାଇସ୍ ଜେଟ୍‌ରେ ଆସିଲା ଟିକା
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ସୀମାନ୍ତରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱଂସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଫୋକସ୍‌ରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା, ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବୁଲି ସମୀକ୍ଷା କଲେ 5-T ସଚିବ
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ହାଇଦ୍ରାବାଦ : ପାଠ ପଢୁନଥିଲା ବୋଲି ୧୦ ବର୍ଷର ପୁଅକୁ ଜିଅନ୍ତା ଜାଳିଦେଲା ବାପା, ପୋଡିଯାଇଛି ଶରୀରର ୬୫ ଭାଗ
  • ||
  • ବଡବିଲ : ନର୍ଭେରାମ ଖଣି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଆୟକର ଚଢାଉ, ବିଭିନ୍ନ କାଗଜପତ୍ରର ଯାଞ୍ଚ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୨ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଦେଶରେ କୃଷକ ଆନ୍ଦୋଳନ ବେଳେ ବିଦେଶ ଗଲେ ରାହୁଲ ! କଂଗ୍ରେସ କହିଲା ଏହା ତାଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଯାତ୍ରା

27/12/2020 at 10:27 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୭।୧୨: ସଂଶୋଧିତ କୃଷି ଆଇନ ବିରୋଧରେ ଚାଷୀଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରୁଥିବା ପୂର୍ବତନ ଏଆଇସିସି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ରବିବାର ବିଦେଶ ଗସ୍ତରେ ବାହାରି ଯାଇଛନ୍ତି। ରାହୁଲ ପୂର୍ବାହ୍ନରେ କତର ଏୟାରଲାଇନ୍ସ ଫ୍ଲାଇଟ୍‌ ଯୋଗେ ଇଟାଲୀ ଯାଇଥିବା ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି। ତେବେ ରାହୁଲଙ୍କ ଏପରି ଅଚାନକ ବିଦେଶ ଗସ୍ତକୁ ନେଇ ତାଙ୍କ ଗମ୍ଭୀରତା ଉପରେ ପୁଣି ଥରେ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ଲାଗିଛି। ସେପଟେ ବିଜେପି ଜାତୀୟ ସଭାପତି ଜେ.ପି.ନଡ୍ଡା ରାହୁଲଙ୍କ ଏକ ପୁରୁଣା ଭିଡିଓ ଜାରି କରି ତାଙ୍କ ଉପରେ ଦିନ ତମାମ ରୋଷ ଜାହିର କରିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି।

ସୂଚନା ଯୋଗ୍ୟଯେ ନୂଆ କୃଷି ଆଇନକୁ ବିରୋଧ କରି ରାହୁଲ ଦୁଇ ଥର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦଙ୍କୁ ଭେଟିଛନ୍ତି। ସାକ୍ଷାତ ଆଲୋଚନାରେ ସେ ନୂଆ ଆଇନ ବାତିଲ ଲାଗି ମଧ୍ୟ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ଅଚାନକ ରାହୁଲ ବିଦେଶ ଚାଲିଯିବା ଆନ୍ଦୋଳନ ପଛରେ ତାଙ୍କର ସମର୍ଥନ ନେଇ ଆଶଙ୍କା ଉଦ୍ରେକ କରିଛି। କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟ ରାହୁଲଙ୍କ ଗସ୍ତକୁ ନେଇ କୌଣସି ସୂଚନା ଦେଇନି। ତେବେ ରାହୁଲଙ୍କ ବିଦେଶ ଗସ୍ତ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେବା ପରେ ପାର୍ଟି ମୁଖପାତ୍ର ରଣଦୀପ ସୂରଜେୱାଲା ସେ କିଛି ଦିନ ଦେଶରୁ ଅନୁପସ୍ଥିତ ରହିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

କଂଗ୍ରେସ ମୁଖପାତ୍ର ରାହୁଲ ଏକ ସଂକ୍ଷିପ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଗସ୍ତରେ ବିଦେଶ ଯାଇଥିବାର ସୂଚିତ କରିଛନ୍ତି। ଯେଉଁଠାରେ ସେ କିଛି ଦିନ ରହିବେ ବୋଲି ସୂରଜେୱାଲା କହିଛନ୍ତି। ହେଲେ ସେ କେଉଁ ଦେଶକୁ ଯାଇଛନ୍ତି ସେଠାରେ କେତେଦିନ ଅବସ୍ଥାନ କରିବେ ସେ ନେଇ କୌଣସି ସୂଚନା ଦେଇ ନାହାନ୍ତି। ତେବେ ରାହୁଲଙ୍କ ବିଦେଶ ଗସ୍ତକୁ ନେଇ ଦେଶର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବି ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର ଧରିଲାଣି। ରାହୁଲଙ୍କ ଏହି ବିଦେଶ ଗସ୍ତର ଦିନକ ପରେ ଦେଶରେ କଂଗ୍ରେସର ୧୩୬ତମ ସ୍ଥାପନା ଦିବସ ପାଳନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ତେବେ ଦଳର ଜଣେ ଆଗ ଧାଡିର ନେତା ହୋଇ ମଧ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ତାଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତି ଏବେ ଦଳରେ ମଧ୍ୟ ଚର୍ଚ୍ଚାର ପ୍ରସଙ୍ଗ ପାଲଟିଛି।

   Related Posts