Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଉଦ୍ୟମ, ଯୁବକ ଅଟକ
  • ||
  • ସୋନପୁର : ଘର ଭାଙ୍ଗି ଶୋଇଥିବା ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ଦଳିଦେଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ସୋର : ଟଙ୍କା ପାଇଁ ଯୁବକଙ୍କୁ ଅପହରଣ ଘଟଣା, କୋଲକାତାରୁ ଅପହୃତ ତାପସ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ : ନଦୀ ପଠାରେ ପଡିଛି ଶରୀରର ବିଭିନ୍ନ କଟା ଅଂଶ, ହତ୍ୟା ପରେ ଫିଙ୍ଗାଯାଇଛି !
  • ||
  • ମାର୍ଚ୍ଚ ୫ରେ ‘ଓମେନ୍ ଆଚିଭର୍ସ ଅଫ୍ ଓଡ଼ିଶା’ ପୁରସ୍କାର ସମାରୋହ
  • ||

ପୋଜ୍ ଦେଇ ଫଟୋ ଉଠାଇବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ମୋଦି, କୋଇଲା ଖଣିରେ ଫସିଥିବା ଶ୍ରମିକଙ୍କ କଥା କିଏ ଚିନ୍ତା କରିବ ବୋଲି ଟୁଇଟ୍ କଲେ ରାହୁଲ

26/12/2018 at 3:24 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୬/୧୨-  ମୋଦିଙ୍କ ଉପରେ ପୁଣି ବର୍ଷିଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି । ମେଘାଳୟ କୋଇଲା ଖଣିରେ ଫସିଥିବା କିଛି ଶ୍ରମିକଙ୍କ ପାଇଁ ଉଠାଇଛନ୍ତି ସ୍ଵର । ସେ କହିଛନ୍ତି ମୋଦି ସବୁବେଳେ ନିଜର ଆତ୍ମପ୍ରଚାର କରୁଛନ୍ତି । ରାହୁଲ ଟ୍ଵିଇଟ କରି ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର ପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ କରିଛନ୍ତି ଅନୁରୋଧ ।

ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ଟ୍ଵିଇଟରେ ମୋଦିଙ୍କୁ କଡ଼ା ସମାଲୋଚନା କରିବା ସହ ବି କରିଛନ୍ତି ଅନୁରୋଧ ।  ସେ କହିଛନ୍ତି- ମୋଦି ବୋଗିବିଲ ପୋଲ ଉଦଘାଟନ କରି ପୋଜ ଦେଇ ଫଟୋ ଉଠାଉଥିବା ବେଳେ ମେଘାଳୟରେ ୨ ସପ୍ତାହ ହେଲା ଖଣି ଭିତରେ ଫଶି ରହିଛନ୍ତି ଶ୍ରମିକ । ମୋଦି ସେମାନଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର ପାଇଁ ନେଉନାହାଁନ୍ତି କିଛି ପଦକ୍ଷେପ । ସେମାନଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବାକୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ କରିଛନ୍ତି ଅନୁରୋଧ ।

ରାହୁଲଙ୍କ ଟ୍ଵିଇଟରେ କିଛି ରି-ଟ୍ଵିଇଟ କରିନାହାଁନ୍ତି ମୋଦି ।

ମେଘାଳୟ କଂଗ୍ରେସର ମୁଖ୍ୟପ୍ରବକ୍ତା ରଣଦୀପ ସୁରଜବାଲା ମଧ୍ୟ ରଖିଛନ୍ତି ଅନୁରୂପ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା  । ସେ କହିଛନ୍ତି- ଡ଼ିସେମ୍ବର ୧୧ ତାରିଖରେ କୋଇଲା ଖଣି ଭିତରକୁ କାମ କରିବାକୁ ଯାଇଥିବା ୧୫ ଜଣ ଶ୍ରମିକ ୨ ସପ୍ତାହ ହେଲା ଫସି ରହିଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବାକୁ ଏନଡ଼ିଆରଏଫ ଟିମ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଅଧିକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ସଂପନ୍ନ ପମ୍ପ ଲଗାଇ ପାଣି ନିଷ୍କାସନ କରା ନଗଲେ ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ନିଶ୍ଚିତ । କିନ୍ତୁ ଏ ବାବଦରେ କେନ୍ଦ୍ର ତରଫରୁ ମିଳିପାରୁନାହିଁ କିଛି ସାହାର୍ଯ୍ୟ । କିଛି ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁହୋଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି ବୋଲି ସୂରଜବାଲା କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts