Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଣାଇ ରେଞ୍ଜରେ ଗୋଠଛଡା ଦନ୍ତା ଆତଙ୍କ, ସନ୍ଧ୍ୟା ହେଲେ ଗାଁରେ ପଡୁଛି ତାଟିକବାଟ
  • ||
  • ଟେକ୍ସାସରେ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ପଣବନ୍ଦୀ : ପାକିସ୍ତାନୀ ବୈଜ୍ଞାନିକଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଦାବି, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଏଫବିଆଇ ଓ ସ୍ୱାଟ୍ ଟିମ୍
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଡେଇଁଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୧୭୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୩୩୯୧୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ନିଶାରେ ୩ ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲେ କାର୍ ଡ୍ରାଇଭର, ଓଲଟା ପୋଲିସକୁ କଲେ ଗାଳିଗୁଲଜ
  • ||
  • ଫାଟିଗଲା ମୋବାଇଲ ବ୍ୟାଟେରୀ, ନାବାଳକ ଗୁରୁତର : ପଥରରେ ଛେଚୁଥିବା ବେଳେ ଅଘଟଣ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୪ ବରିଷ୍ଠ ଆଇଏଏସଙ୍କୁ ପ୍ରମୋସନ, ଅତିରିକ୍ତ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ପାହ୍ୟାକୁ ପଦୋନ୍ନତି
  • ||
  • କୋଟିଆରେ ହେବ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ, ୧୩ଟି ବୁଥରେ ମତଦାନ
  • ||

ଗ୍ୟାସ୍ ମୂଲ୍ୟବୃଦ୍ଧି ନେଇ ସ୍ମୃତି ଇରାନୀଙ୍କ ପୂର୍ବ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଟ୍ୱିଟ୍‌ରେ ରାହୁଲଙ୍କ ସମର୍ଥନ, ଜାଣନ୍ତୁ ଲେଖିଛନ୍ତି କ’ଣ?

13/02/2020 at 8:00 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୩।୨: ଦିଲ୍ଲୀ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେପିର ପରାଜୟ ପରେ ସବସିଡି ବିହୀନ ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଛି। ଅତୀତରେ  କଂଗ୍ରେସ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ୟୁପିଏ ସରକାରଙ୍କ ବେଳେ ବି ଗ୍ୟାସ୍ ଦର ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଥିଲା। ସେତେବେଳେ ଦେଶରେ ବିଜେପି କରିଥିବା ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଏବେ କଂଗ୍ରେସ ସାଂସଦ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅସ୍ତ୍ର କରିଛନ୍ତି। ଗ୍ୟାସ ମୂଲ୍ୟବୃଦ୍ଧି ଘୋଷଣା ପରେ କଂଗ୍ରେସ ସାଂସଦ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ସିଲିଣ୍ଡର ସହ ଶାସକ ଦଳନେତ୍ରୀ ସ୍ମୃତି ଇରାନୀଙ୍କ ପୁରୁଣା ଫଟୋ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ତାଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇଛନ୍ତି।

କେନ୍ଦ୍ରରେ ୟୁପିଏ ସରକାର ବେଳେ ଗ୍ୟାସ୍ ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧିକୁ ବିଜେପି ରାସ୍ତାଘାଟରେ ବିରୋଧ କରିଥିଲା। ସେତେବେଳେ ସ୍ମୃତି ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନର ନେତୃତ୍ୱନେଇ ଏହାକୁ ଜୋରଦାର କରିଥିଲେ। ସେହି ଫଟୋକୁ ରାହୁଲ ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟରରେ ଶେୟାର କରି ସିଲିଣ୍ଡର ପିଛା ୧୫୦ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟବୃଦ୍ଧିକୁ ବିରୋଧ କରୁଥିବା ବିଜେପିର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହ ସେ ଏକମତ ବୋଲି ଉଲ୍ଲେଖ କହିଛନ୍ତି। ଯାହା ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି।

ସୂଚନା ଯୋଗ୍ୟଯେ ଦେଶର ପେଟ୍ରୋଲିୟମ କମ୍ପାନୀମାନେ ବୁଧବାର ନନ୍ ସବସିଡି ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡର ପିଛା ଦର ୧୫୦ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି କରିଛନ୍ତି। ଫଳରେ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ପ୍ରତି ସିଲିଣ୍ଡର ପିଛା ନନ୍ ସବସିଡି ଗ୍ୟାସ୍ ମୂଲ୍ୟ ୮୫୮ଟଙ୍କା ୫୦ ପଇସା,  କୋଲକାତାରେ ୮୯୬, ମୁମ୍ବାଇରେ ୮୨୯ଟଙ୍କା ୫୦ ପଇସା ଓ ଚେନ୍ନାଇରେ ୮୮୧ ଟଙ୍କାରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଏହି ବର୍ଦ୍ଧିତ ଦର ବୁଧବାର ଠାରୁ ସାରା ଦେଶରେ ଲାଗୁ ବି ହୋଇଯାଇଛି।  

   Related Posts