Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କାର୍ତ୍ତିକ ପୂର୍ଣ୍ଣିମାରେ ପବିତ୍ର ଗଙ୍ଗା ସ୍ନାନକୁ ନେଇ ଦୁଇ ଦିନ ପାଇଁ ହରିଦ୍ୱାର ସୀମା ସିଲ୍
  • ||
  • ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ ଯୋଗୁଁ ମନାଲିରେ ଜଣକର ମୃତ୍ୟୁ, ଜିରୋ ଡିଗ୍ରୀ ତଳକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ଡାଲିରେ ୧୫ ଟଙ୍କା ରିହାତି ଦେବେ ସରକାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କୋଭିଡ୍ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଯାଇଛି ୪ ମୁଣ୍ଡ, ୧୭୩୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୧୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୮୩୦୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୋର : ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖଣ୍ଡ ଯୁଦ୍ଧ : ୪ ଗୁରୁତର, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୧୮୧୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଉଦଳା : ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଡବଲ ମର୍ଡର ! ସଂମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ଓ ପୁତୁରାକୁ ହତ୍ୟା କଲା ଭାଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଜେଡିରୁ ବହିଷ୍କୃତ ହେଲେ ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : କମ୍ବିଂ ଅପରେସନ ସାରି ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ ବିସ୍ଫୋରଣ : ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଡ କମାଣ୍ଡାଣ୍ଟ୍ ସହିଦ, ୯ଯବାନ ଆହତ
  • ||

ଗ୍ୟାସ୍ ମୂଲ୍ୟବୃଦ୍ଧି ନେଇ ସ୍ମୃତି ଇରାନୀଙ୍କ ପୂର୍ବ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଟ୍ୱିଟ୍‌ରେ ରାହୁଲଙ୍କ ସମର୍ଥନ, ଜାଣନ୍ତୁ ଲେଖିଛନ୍ତି କ’ଣ?

13/02/2020 at 8:00 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୩।୨: ଦିଲ୍ଲୀ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେପିର ପରାଜୟ ପରେ ସବସିଡି ବିହୀନ ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡରର ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଛି। ଅତୀତରେ  କଂଗ୍ରେସ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ୟୁପିଏ ସରକାରଙ୍କ ବେଳେ ବି ଗ୍ୟାସ୍ ଦର ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଥିଲା। ସେତେବେଳେ ଦେଶରେ ବିଜେପି କରିଥିବା ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଏବେ କଂଗ୍ରେସ ସାଂସଦ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅସ୍ତ୍ର କରିଛନ୍ତି। ଗ୍ୟାସ ମୂଲ୍ୟବୃଦ୍ଧି ଘୋଷଣା ପରେ କଂଗ୍ରେସ ସାଂସଦ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ସିଲିଣ୍ଡର ସହ ଶାସକ ଦଳନେତ୍ରୀ ସ୍ମୃତି ଇରାନୀଙ୍କ ପୁରୁଣା ଫଟୋ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ତାଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇଛନ୍ତି।

କେନ୍ଦ୍ରରେ ୟୁପିଏ ସରକାର ବେଳେ ଗ୍ୟାସ୍ ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧିକୁ ବିଜେପି ରାସ୍ତାଘାଟରେ ବିରୋଧ କରିଥିଲା। ସେତେବେଳେ ସ୍ମୃତି ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନର ନେତୃତ୍ୱନେଇ ଏହାକୁ ଜୋରଦାର କରିଥିଲେ। ସେହି ଫଟୋକୁ ରାହୁଲ ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟରରେ ଶେୟାର କରି ସିଲିଣ୍ଡର ପିଛା ୧୫୦ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟବୃଦ୍ଧିକୁ ବିରୋଧ କରୁଥିବା ବିଜେପିର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହ ସେ ଏକମତ ବୋଲି ଉଲ୍ଲେଖ କହିଛନ୍ତି। ଯାହା ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି।

ସୂଚନା ଯୋଗ୍ୟଯେ ଦେଶର ପେଟ୍ରୋଲିୟମ କମ୍ପାନୀମାନେ ବୁଧବାର ନନ୍ ସବସିଡି ଗ୍ୟାସ୍ ସିଲିଣ୍ଡର ପିଛା ଦର ୧୫୦ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି କରିଛନ୍ତି। ଫଳରେ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ପ୍ରତି ସିଲିଣ୍ଡର ପିଛା ନନ୍ ସବସିଡି ଗ୍ୟାସ୍ ମୂଲ୍ୟ ୮୫୮ଟଙ୍କା ୫୦ ପଇସା,  କୋଲକାତାରେ ୮୯୬, ମୁମ୍ବାଇରେ ୮୨୯ଟଙ୍କା ୫୦ ପଇସା ଓ ଚେନ୍ନାଇରେ ୮୮୧ ଟଙ୍କାରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଏହି ବର୍ଦ୍ଧିତ ଦର ବୁଧବାର ଠାରୁ ସାରା ଦେଶରେ ଲାଗୁ ବି ହୋଇଯାଇଛି।  

   Related Posts