Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୦୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୫୦୩୫୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୨୩କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୨୧୧ ମୃତ
  • ||
  • ଗୁଜୁରାଟରେ ଓମିକ୍ରନ ଗଞ୍ଜାମକୁ ବିପଦ : ବଢିବ ସଂକ୍ରମଣ ! ସତର୍କ କଲା ପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କୁ ମାଗିଲେ ଲାଞ୍ଚ, ନଦେବାରୁ ଆକ୍ରମଣ କରି କଲେ ଲହୁଲୁହାଣ
  • ||
  • ଆଉ ବର୍ଷା ନାହିଁ, ବଦଳିବ ପାଗ : ୧୧ରୁ କମିଯିବ ଶୀତ
  • ||
  • ଆସୁଛନ୍ତି ପୁଟିନ : ମୋଦୀଙ୍କୁ ଭେଟିବେ, ବହୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ହେବ ଆଲୋଚନା
  • ||

ରାହୁଲ କହିଲେ ୧୫ ମିନିଟ୍‌ରେ ସୁଧୁରିବ ଦେଶର ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା,ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ ତାଙ୍କର ଫଣ୍ଡା

12/12/2019 at 5:14 PM

ରାଜମହଲ (ଝାରଖଣ୍ଡ) ୧୨।୧୨:  ଆର୍ଥିକ ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ଶରବ୍ୟ ହେଉଥିବା ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ଗୁରୁବାର ପୁଣି ଏକ ବଡ ଆକ୍ରମଣ କରିଛନ୍ତି। ଦେଶର ମୁଦ୍ରାସ୍ପିତି ହାରବୃଦ୍ଧି ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଅର୍ଥବ୍ୟବସ୍ଥା ଧରାଶାୟୀ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ରାହୁଲ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥାରେ କିପରି ସୁଧାର ଅଣାଯାଇପାରିବ ସେ ନେଇ ପରାମର୍ଶ ମଧ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି।  ରାହୁଲ କହିଛନ୍ତି ଯଦି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଚାହିଁବେ ତେବେ ୧୫ ମିନିଟ୍ ରେ ଦେଶର ଧୂଳି ଚାଟୁଥିବା ଅର୍ଥବ୍ୟବସ୍ଥା ପୁଣି ତା ଗୋଡରେ ଦୌଡିବ।

ଝାରଖଣ୍ଡ ରାଜମହଲରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ ନିର୍ବାଚନ ରାଲିକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି ରାହୁଲ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସର୍ବଦା ତାଙ୍କର ଅମୀର ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ଚିନ୍ତା କରୁଥିବା କହିଛନ୍ତି। ସେ ତାଙ୍କର ଅମୀର ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କ ସହାୟତା ଲାଗି ଯେତିକି ଅର୍ଥ ବ୍ୟୟ କରୁଛନ୍ତି ତାର କାଣିଚାଏ ବି ଯଦି ଗରିବ ଜନତା କଥା ଚିନ୍ତା କରନ୍ତେ ତେବେ ଦେଶର ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା ଆଜି ଏପରି ଅବସ୍ଥାରେ ପହଞ୍ଚିନଥାନ୍ତା। ଏବେବି ସମୟ ଯାଇନି,  ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଗରିବ ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା କରନ୍ତୁ ଓ ଦେଶର ଆର୍ଥିକ ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ସୁଧାର ଆଣନ୍ତୁ ବୋଲି ରାହୁଲ କହିଛନ୍ତି। କାରଣ ଗରିବ ହାତକୁ ପଇସା ଗଲେ ସେମାନଙ୍କର ନିତ୍ୟବ୍ୟବହାର୍ଯ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ କ୍ରୟ କରିବେ।

ଦେଶର ଅର୍ଥ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଆଜି ଏପରି କାରଣ ଗରିବଙ୍କ ଲାଗି। କାରଣ ସେମାନଙ୍କୁ ମୂଲ ମଜୁରୀ ମିଳୁନି,  ହାତ ଖାଲି ବଜାର ହାଟ ଯାଇପାରୁନାହାନ୍ତି। ଏଣୁ ବାଜରରେ କାରବାର ବି ନାହିଁ ।  ଜିଏସଟି, ନୋଟ ବନ୍ଦୀ  ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କ ମେରୁଦଣ୍ଡରେ ଆଘାତ ଦେଇଥିବା ବେଳେ ଏଥିରୁ କେବଳ ଦେଶର ୧୫ରୁ ୨୦ ଜଣ ଉଦ୍ୟୋଗପତି ଲାଭବାନ ହୋଇଛନ୍ତି। ରାହୁଲ ଜିଏସଟି କୁ ଗବର ସିଂ ଟ୍ୟାକ୍ସ କହିଥିବା ବେଳେ ଲୋକଙ୍କୁ ଡରେଇବା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅସଲ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।    

   Related Posts