Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଦିନକରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ୩୪୮୬ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ , ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୫୪୧ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ମିଶନ କାଶ୍ମୀର ଉପରେ ୧୪ ନେତାଙ୍କ ସହ ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ମହାବୈଠକ ଶେଷ
  • ||
  • ବରି​‌ଷ୍ଠ ଆଇପିଏସ୍‌ ସ୍ତରରେ ଅଦଳବଦଳ
  • ||
  • ଦ୍ବାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା: ୩୧ ଜୁଲାଇ ସୁଦ୍ଧା ରେଜଲ୍ଟ ପ୍ରକାଶ କରିବାକୁ ରାଜ୍ୟକୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ଅଣ୍ଡା ବଣ୍ଟନରେ ପାତର ଅନ୍ତର, ଅଭିଯୋଗ କଲେ ନାଁ କାଟିଦେବାକୁ ଅଙ୍ଗନବାଡି ଦିଦି ଦେଉଛନ୍ତି ଧମକ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ନଦୀ ପଠାରେ ପଡିଛି ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଉଛି ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୪୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଆଜି ୧୦ ଜିଲ୍ଲାରେ ଅତିପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୨୭ ଯାଏଁ ଛେଚିବ
  • ||
  • ହ୍ରାସ ପରେ ପୁଣି ବଢୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୬୫୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ଆସନ୍ତାକାଲି ରାହୁଲ ଓ ନବୀନଙ୍କ ଭିତରେ ଫାଇଟ: ଚାଷୀଙ୍କୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସ ସ୍ବପ୍ନ ଦେଖୁଛି କଂଗ୍ରେସ, ସେହି ଚାଷୀଙ୍କୁ ରାହୁଲଙ୍କ ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରଖିବା ପାଇଁ ବିଜେଡିର ଯୋଜନା

24/01/2019 at 7:01 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୪|୧: ଆସନ୍ତାକାଲି ରାହୁଲ ନବୀନଙ୍କ ଭିତରେ ହେବ ଫାଇଟ। ରାହୁଲ  ଭୁବନେଶ୍ବରରେ କର୍ମୀଙ୍କ କାନରେ ମନ୍ତ୍ର ଫୁଙ୍କିବେ, ପୁରୀରେ ଚାଷୀଙ୍କ ମନ ଜିଣିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ। ଚାଷୀଙ୍କୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସ ଯେଉଁ ସ୍ବପ୍ନ ଦେଖୁଛି କଂଗ୍ରେସ ସେହି ଚାଷୀଙ୍କୁ ରାହୁଲଙ୍କ ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରଖିବା ପାଇଁ ଯୋଜନା କରିଛି ବିଜେଡି। ସେଥିପାଇଁ କାଳିଆ ଯୋଜନାରେ ପ୍ରଥମ କିସ୍ତି ଟଙ୍କା ଦେବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ। ଏପଟେ ରାହୁଲଙ୍କ ଆଗମନ ଦେଖି କଂଗ୍ରେସ ବିତାଡିତ ନେତା ପ୍ରଶ୍ନ ବାଣ ମାରିଛନ୍ତି…

ଆସନ୍ତାକାଲି  ଫାଇଟ ହେବ ରାହୁଲ ବନାମ ନବୀନ । ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ରାହୁଲ , ପୁରୀରେ ନବୀନଙ୍କ ଭିତରେ ହେବ  ଜବାବୀ ହମଲା । ସଭାପତି ହେବା ପରେ ରାହୁଲଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଓଡିଶା ଗସ୍ତ। ନିରଞ୍ଜନ ବି ସଭାପତି ହେବା ପରେ ପ୍ରଥମଥର ମୁଖିଆଙ୍କ ସହିତ ସଭାରେ ବସିବେ। କଂଗ୍ରେସ ଆୟୋଜନ କରିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ ସଂକଳ୍ପ ସମାବେଶ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କ ତୁଫାନି ଗସ୍ତକୁ କାଉଣ୍ଟର କରିବାକୁ ରାହୁଲ ଓଡିଶା ମାଟି​‌ରେ ପାଦ ଦେବେ ।

ଯେତେବେଳେ ଦଳ ଛିଡିଛିଡି ଯାଉଛି ଠିକ୍‌ ସେତିକିବେଳେ ଦଳୀୟ କର୍ମୀଙ୍କ ମନରେ ଜୋସ ଭରିବାକୁ ଆସୁଛନ୍ତି ରାହୁଲ। ଭୁବନେଶ୍ବର ସ୍ଥିତ ତମାଣ୍ଡୋ ପଡିଆରେ କର୍ମୀଙ୍କୁ ମନ୍ତ୍ର ଦେବେ। କାଲି ସକାଳ ୧୦ଟା ୪୫ରେ ଭୁବନଶ୍ବେର​‌ରେ ପହଞ୍ଚିବେ। ବିମାନବନ୍ଦରରୁ ସିଧା ହୋଟେଲ ଯାଇ ସମାଜର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେବେ। ପରେ ତମାଣ୍ତୋ ପଡିଆ ରେ ସାଢ଼େ୨ଟାରେ ପହଞ୍ଚିବେ। ଓଡିଶାରେ କଂଗ୍ରେସ ପାଇଁ ନର୍ବାଚନୀ ବିଗୁଲ ବଜାଇବେ ରାହୁଲ ।

ମୋଦି ଗସ୍ତ ସମୟ ପରି ରାହୁଲଙ୍କ ଗସ୍ତକୁ କାଉଣ୍ଟର କରିବାକୁ ଅଣ୍ଟା ଭିଡିଛନ୍ତି ନବୀନ।କାଲି ପୁରୀରେ ଚାଷୀଙ୍କ ଗହଣରେ ରହିବେ ନବୀନ।   କାଳିଆ ଟଙ୍କା ବାଣ୍ଟି ଚାଷୀଙ୍କ ମାନଭଞ୍ଜନ କରିବେ। ସରକାର ପ୍ରଣୟନ କରିଥିବା କାଳିଆ ଯୋଜନାରେ ପ୍ରଥମ କିସ୍ତି ଟଙ୍କା କାଲି ୧୨ ଲକ୍ଷ ୪୫ହଜାର୯୦୦ ଟଙ୍କା ଚାଷୀଙ୍କ  ଆକଉଣ୍ଟରେ ଦିଆଯିବ । ଯାହାର ଶୁଭାରାମ୍ଭ କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ । କାଲି ପ୍ରାୟ୧ଲକ୍ଷ ଚାଷୀ  ପୁରୀରେ ଏକଜୁଟ ହେବେ।

କୃଷି ଋଣ ଛାଡ କରି କଂଗ୍ରେସ ଯେଉଁ ବାହାବା ନେଉଛି ସେଥିପାଇଁ ଓଡିଶା ଚାଷୀଙ୍କୁ ରାହୁଲଙ୍କ ଠାରୁ ଦୂରର ରଖିବା ପାଇଁ ନବୀନ ଅଣ୍ଟା ଭିଡିଛନ୍ତି।

   Related Posts