Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ୱାଦିକ ବିନୋଦ ଦୁଆଙ୍କ ପରଲୋକ, କରୋନାରେ ହୋଇଥିଲେ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଚାଲିପାରିଲାନି ବିଧାନସଭା, ସୋମାବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁଲତବୀ ଘୋଷଣା କଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଉଷଠୀ ଯୋଗିନୀ ମା’ ନାରାୟଣୀଙ୍କ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ମା’ଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତିରୁ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ତାଡି ନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ୬୯୭୦ଜଣ ଭିକାରୀ, ୪୧୨୮ ପୁରୁଷ ଓ ୨୮୪୨ ମହିଳା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ ଓମିକ୍ରନ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନାହିଁ : DMET
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୃହରେ ବିରୋଧୀଙ୍କ ପ୍ରତିବାଦ ପ୍ରସଙ୍ଗ, ବିଧାୟିକା ସ୍ନେହାଙ୍ଗୀନି ଛୁରିଆ କହିଲେ- ‘ଏହା ଗଣତନ୍ତ୍ର ପ୍ରତି ସୁସ୍ଥ ବାତାବରଣ ନୁହଁ’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦୁର୍ବଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ବାତ୍ୟା : ରାଜସ୍ବ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଝଡ ଧୀରେ ଧୀରେ ମହାବାତ୍ୟା ଆଡକୁ ମୁହାଁଇବ : ବିଷ୍ଣୁ ସେଠୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ପୁରୀ ବେଳାଭୂମିରେ ଲାଗିଲା ରେଡ୍ ଫ୍ଲାଗ୍, ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଯିବା ଲାଗି ବାରଣ
  • ||
  • ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନୀ ପଦ୍ମଭୂଷଣ ତ୍ରିଲୋଚନ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||

ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ବଡ ଘୋଷଣା- ଯେଉଁ ଦିନ କଂଗ୍ରେସ କ୍ଷମତାକୁ ଆସିବ, ସେହି ଦିନ ତିନି କୃଷି ଆଇନକୁ ଡଷ୍ଟବିନରେ ଫିଙ୍ଗାଯିବ

4/10/2020 at 3:45 PM

ମୋଗା ୦୪।୧୦: କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ନୂତନ କୃଷି ଆଇନ ବିରୋଧରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ବିରୋଧରେ ଶାଣିତ ସ୍ଵରରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଛନ୍ତି। ପଞ୍ଜାବର ମୋଗାରେ ଖେତି ବଚାଓ ଯାତ୍ରାକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ କହିଛନ୍ତି ଯଦି ସରକାରଙ୍କୁ ଏହି ବିଧେୟକ ଗୃହୀତ କରାଇବାର ଥିଲା ତେବେ ସର୍ବପ୍ରଥମେ ସଂସଦର ଉଭୟ ଗୃହରେ ଚର୍ଚ୍ଚା କରିବାର ଥିଲା।

ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ କହିଛନ୍ତି ସେ କୃଷକଙ୍କୁ ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟି ଦେବାକୁ ଚାହାନ୍ତି ଯେ, ଯେଉଁ ଦିନ କଂଗ୍ରେସ କ୍ଷମତାକୁ ଆସିବ ସେହି ଦିନ ଏହି ତିନି କୃଷି ଆଇନକୁ ସମାପ୍ତ କରାଯିବ ଏବଂ ଏହାକୁ ଡଷ୍ଟବିନରେ ଫିଙ୍ଗି ଦିଆଯିବ।

କଂଗ୍ରେସ ନେତା କହିଛନ୍ତି ସେ ପଞ୍ଜାବ କୃଷକଙ୍କୁ ଭରସା ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଯେ, କଂଗ୍ରେସ ସମଗ୍ର ଦେଶର କୃଷଙ୍କ ସହିତ ରହିଛି ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ଗୋଟିଏ ଇଞ୍ଚ ମଧ୍ୟ ନିଜର ପ୍ରତିଶ୍ରୁତିରୁ ପଛକୁ ହଟିବ ନାହିଁ। ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ କହିଛନ୍ତି ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ସରକାର ଏମଏସପିକୁ ସମାପ୍ତ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ଚାଷର ପୂରା ବଜାରକୁ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନୀ ଓ ଅଡାନୀଙ୍କ ହାତରେ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିବାକୁ ଚାହାନ୍ତି। ମାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ ପାର୍ଟି ଏମିତି ହେବାକୁ ଦେବ ନାହିଁ।

ରାହୁଲ କହିଛନ୍ତି ଯଦି କୃଷକ ନୂତନ କୃଷି ଆଇନ୍‌କୁ ନେଇ ଖୁସି ତେବେ ସାରା ଦେଶରେ କଣ ପାଇଁ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଜାରି ରହିଛି ? ପଞ୍ଜାବରେ କୃଷକ କଣ ପାଇଁ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି। ରାହୁଲ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ସରକାରଙ୍କୁ କରୋନା କାଳରେ ଏହି ତିନି ଆଇନ୍‌କୁ ତରବରିଆ ଭାବେ ଲାଗୁ କରିବାର କଣ ଆବଶ୍ୟକତା ଥିଲା।

ପୂର୍ବତନ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ କହିଛନ୍ତି କୃଷକଙ୍କ ଶସ୍ୟ କିଣିବା ପାଇଁ ତିଆରି ହୋଇଥିବା ନୂତନ ଆଇନରେ ତ୍ରୁଟି ରହିଛି, ଯାହାକୁ ସୁଧାରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି। ଏହାକୁ ନଷ୍ଟ କରିବାର ଆବଶ୍ୟକ ନାହିଁ। ଯଦି ଏହି ସିଷ୍ଟମ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯିବ ତେବେ କୃଷକଙ୍କ ପାଖରେ କିଛି ରହିବ ନାହିଁ। ପୁଣି କୃଷକଙ୍କୁ ଅମ୍ବାନୀ ଓ ଅଡାନୀଙ୍କ ସହିତ କଥା ହେବାକୁ ପଡିବ।

   Related Posts