Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ଫେଲ୍ ମାରିଲା ବ୍ୟାଟିଂ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ନିକଟରୁ ୩୧ ରନରେ ହାରିଲା ଭାରତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଏବେ ତୃତୀୟ ଲହର ଚାଲିଛି, ତଥାପି ଭୟଭୀତ ହେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ: ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ: ପୋଲିସ କବଜାରେ ୩ ଧଳାଜହର ବେପାରୀ, ୧୭୨ ବ୍ରାଉନ ସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • କ୍ୟାପଟେନ୍ ପଦ ଛାଡିବା ପରେ କୋହଲିଙ୍କ ଟେଷ୍ଟ ରାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ରେ ସୁଧାର, ଟପ୍-୧୦କୁ ଫେରିଲେ ବୁମରା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି; ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା ଗାଁ ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ଜାଆଁଳା ଭାଇ ମୃତ
  • ||
  • ବିଜେପିରେ ମିଶି ପାରନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ପୋଷ୍ଟର ଗର୍ଲ ପ୍ରିୟଙ୍କା ମୌର୍ଯ୍ୟ, କହିଲେ- ପାର୍ଟି ମୋର ଫାଇଦା ଉଠାଇଲା
  • ||
  • ଭାରତର ଷ୍ଟାର ଟେନିସ୍ ଖେଳାଳି ସାନିଆ ମିର୍ଜାଙ୍କ ଅବସର ଘୋଷଣା, ୨୦୨୨ ହେବ ଶେଷ ସିଜିନ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୮୨ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୪୧ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୯୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୬୦୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୬୭୦୯୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଯାହା କଲେ ମଧ୍ୟ କେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି କହିଲେ ମେନକା

6/04/2019 at 3:12 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୬/୪ : ବିଜେପି ନେତା ମେନକା ଗାନ୍ଧୀ ଚାଳିତଥର ସୁଲତାନପୁର ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ୁଛନ୍ତି | ମେନକା ଗାନ୍ଧୀ ପୂର୍ବରୁ ପିଲିଭିତରୁ ୬ ଥର ସାଂସଦ ଥିଲେ | ୨୦୦୯ ମସିହାରେ ଆମ୍ବଲା ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ସାଂସଦ ହୋଇଥିଲେ ମେନକା | ନିର୍ବାଚନ ରାଜନୀତିକୁ ନେଇ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି ମେନକା | ମେନକା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସୁଲତାନପୁର ଆସନରୁ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ସଞ୍ଜୟ ଗାନ୍ଧୀ ୨ଥର ଜିତିଥିଲେ ଏବଂ ପୁଅ ବରୁଣ ଗାନ୍ଧୀ ଗତ ନିର୍ବାଚନରେ ଜିତିଥିଲେ | ଏହି ଆସନରୁ ଚାଳିତଥର ସେ ନିଜେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ୁଛନ୍ତି | ସେ ସୁଲତାନପୁର ଆସନରୁ ଜିତିବେ ବୋଲି ଦୃଢୋକ୍ତି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି |


ମେନକା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ଏବଂ ବହୁଜନ ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟିର ମେଣ୍ଟର ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଠାରୁ ତାଙ୍କୁ କୌଣସି ବିପଦ ନାହିଁ | ମାୟାବତୀଙ୍କ ଦଳ ବିଷୟରେ ସମସ୍ତେ ଜାଣିଛନ୍ତି | ସେ ଟଙ୍କା ନେଇ ଟିକେଟ ବିକ୍ରି କରିଥାନ୍ତି | ଚାଳିତଥର ସୁଲତାନପୁରରେ ୧୫ କୋଟି ଟଙ୍କାରେ ଟିକେଟ ବିକ୍ରି କରାଯାଇଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ମେନକା | ମାୟାବତୀ ଟିକେଟ ବିକ୍ରି କରୁଥିବା କଥା ସେ ସାହସର ସହ ପ୍ରଥମଥର ମୁହଁ ଖୋଲି କହିଛନ୍ତି |


ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିବାରୁ ମେନକା ଜବାବ ଦେଇଥିଲେ ଯେ, ନିର୍ବାଚନରେ ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କର କୌଣସି ପ୍ରଭାବ ପଡ଼ିବନାହିଁ | କାରଣ ତାଙ୍କର କର୍ମକର୍ତ୍ତା ନାହାନ୍ତି | ପ୍ରତ୍ୟେକଥର ନିର୍ବାଚନକୁ ତାଙ୍କ କର୍ମକର୍ତ୍ତା କମି କମି ଯାଉଛନ୍ତି | ଅପରପକ୍ଷରେ ତାଙ୍କ ପାଖରେ କୌଣସି ପ୍ରସଙ୍ଗ ନାହିଁ |


ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ୱାୟାନାଡ଼ ଆସନରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ୁଥିବା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ମେନକା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଯେକୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ୨ଟି କିମ୍ବା ତା’ଠାରୁ ଅଧିକ ଆସନରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିପାରନ୍ତି | ତେବେ ରାହୁଲ ଯେତେ ଚେଷ୍ଟା କଲେ ମଧ୍ୟ କେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ମେନକା | ଯଦି କୌଣସି ଚମତ୍କାର ହୁଏ ତାହେଲେ ହୋଇପାରେ, କିନ୍ତୁ ରାହୁଲ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ନାହିଁ | ବିଜେପି ଗତଥର ଠାରୁ ଅଧିକ ଆସନ ଜିତି ସରକାର ଗଠନ କରିବା ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ମେନକା |


ତେବେ ଦଳ ମେନକାଙ୍କୁ ଅମେଠି ଏବଂ ରାୟବରେଲୀରେ ପ୍ରଚାର ପାଇଁ କହିଲେ ସେ ନିଶ୍ଚୟ ପ୍ରଚାର କରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି | ଅପରପକ୍ଷରେ ବରୁଣ ପିଲିଭିତରୁ ସହଜରେ ଜିତିବେ କାରଣ ମେନକା ସେଠାରେ ଅନେକ କାମ କରିଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି | ଲୋକେ ତାଙ୍କୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି |
ଚଳିତ ନିର୍ବାଚନରେ ମେନକା ଗାନ୍ଧୀ ଏବଂ ବରୁଣ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଆସନ ଅଦଳବଦଳ ହୋଇଛି |

   Related Posts