Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ପାଇଁ ୧୮ ଜଣିଆ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷିତ, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ କେଉଁ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମିଳିଲା ସ୍ଥାନ
  • ||
  • ରୋହିତ ଶର୍ମା ହେଲେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ନୂତନ ଦିନିକିଆ ଅଧିନାୟକ, ବିରାଟଙ୍କୁ କେବଳ ଟେଷ୍ଟ ଦାୟିତ୍ଵ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷରେ ମାପ ଓ ଓଜନ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ଆଦାୟ ହୋଇଛି ୨ କୋଟି ୮୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା : ମନ୍ତ୍ରୀ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡିସେମ୍ବର ୯ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ବିଜେପି ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା : ଇରାଶିଷ୍ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡ୍ରଗ୍ସ ମାଫିଆ ଶେଖ୍ ଆଜବାହାର ବାଲେଶ୍ଵର କୋର୍ଟରେ ହାଜର, ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ସମ୍ପତ୍ତି ଥିବା ନେଇ ମିଳିଛି ପ୍ରମାଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଆଖୁ ଖାଇବାକୁ ଆସି କୂଅରେ ଖସିପଡିଲା ଭାଲୁ, ବନ ବିଭାଗ କଲା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ୍‌ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ରେ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ମାଫିଆ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲା ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ ତାଲିକା
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ : ତାମିଲନାଡୁ କୁନ୍ନୁରରେ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାଓ୍ବତଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୃଷି ଋଣ ଛାଡ ସହ ଫସଲ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଲାଗି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ୟାକେଜ ଦାବି କଲା କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବଢିବ ଶକ୍ତି, ଚାନ୍ଦୀପୁର ଘାଟିରୁ ‘ବ୍ରହ୍ମୋସ’ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ
  • ||

ଯଦି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ହେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ତେବେ କଣ ରହିବ ପ୍ରଥମ ଭୂମିକା ? ଏମିତି ଥିଲା ତାଙ୍କର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା..

8/11/2021 at 11:32 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୮/୧୧: କଂଗ୍ରେସର ପୂର୍ବତନ ସଭାପତି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ତାମିଲନାଡୁର କନ୍ୟାକୁମାରୀ ଜିଲ୍ଲାର ଏକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଏକ ଦଳ ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀର ରାତ୍ରୀ ଭୋଜନ କରିଛନ୍ତି । ବାର୍ତ୍ତାଳାପ ସମୟରେ ତାଙ୍କୁ ପଚରାଯାଇଥିଲା ଯଦି ସେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହୁଅନ୍ତି ତେବେ ସେ ପ୍ରଥମେ କଣ କରିବେ? ତାମିଲନାଡୁର ଏକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଅତିଥିମାନଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର କଥାବାର୍ତ୍ତାର ଏକ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଟ୍ୱିଟରରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ଗସ୍ତ ଦୀପାବଳିକୁ ଆହୁରି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କରିଛି ।

ତାଙ୍କର ତତକ୍ଷଣାତ୍ ଉତ୍ତର ଥିଲା ମହିଳା ସଂରକ୍ଷଣ । “ଯଦି କେହି ମୋତେ ପଚାରନ୍ତି ଗୋଟିଏ ଜିନିଷ ଯାହା ତୁମେ ତୁମ ପିଲାଙ୍କୁ ଶିଖାଇବ, ନମ୍ରତା । କାରଣ ନମ୍ରତା ସହିତ ବୁଝାମଣା ଆସେ ବୋଲି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି କହିଛନ୍ତି । ସଂସ୍କୃତିର ଏହି ମିଳନ ହେଉଛି ଆମର ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଶକ୍ତି ଏବଂ ଆମେ ଏହାକୁ ସଂରକ୍ଷଣ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ।
ରାହୁଲ ପରିଦର୍ଶନ କରିଥିବା ପ୍ରତିନିଧି ଦଳର ଜଣେ ସଦସ୍ୟ ରାହୁଲ ଏବଂ ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କ କୃଷକଙ୍କ ସଂଗ୍ରାମରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ ।

ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧିଙ୍କୁ କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ ଏହା ଲୋକଙ୍କ ସହ ତୁମର ଏକତାକୁ ଦର୍ଶାଉଛି । ରାତ୍ରି ଭୋଜନ କରିବାର ସମୟ ଆସିଥିବାରୁ ରାହୁଲ “ତାମିଲନାଡୁରୁ ଆସିଥିବା ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ” ପାଇଁ କିଛି ସାଧାରଣ ଦିଲ୍ଲୀ ଖାଦ୍ୟର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ଏବଂ ଚୋଲେ ଭାଟୁର୍ ଏବଂ କୁଲଫି ମାଗିଥିଲେ ।

ରାହୁଲ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି କହିଛନ୍ତି, “ସେଣ୍ଟ ଜୋସେଫ୍ ଙ୍କ ମାଟ୍ରିକ୍ ଘଣ୍ଟା ସେକ୍ ସ୍କୁଲ୍, ମୁଲାଗୁମୁଦୁ, କନ୍ୟାକୁମାରୀ (ଟିଏନ୍) ର ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା ଏବଂ ରାତ୍ରୀ ଭୋଜନ। ସେମାନଙ୍କର ଗସ୍ତ ଦିୱାଲୀଙ୍କୁ ଆହୁରି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କରିପାରିଛି । ସଂସ୍କୃତିର ଏହି ମିଳନ ଆମ ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଶକ୍ତି ଏବଂ ଆମେ ଏହାକୁ ସଂରକ୍ଷଣ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ।” ତାମିଲନାଡୁ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ସେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ପରିଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏକ ପୁସ୍-ଅପ୍ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ନେଇଥିଲେ ।

   Related Posts