Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ନକଲି ଘିଅ କାରଖାନାରେ ରେଡ୍‌, ମାଲିକ ଫେରାର
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଆଗରେ ମାଆ ଓ ପୁଅଙ୍କ ଆତ୍ମାହୁତି ଉଦ୍ୟମ ଘଟଣା: ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ରଖିଲା ଜଗତସିଂହପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଲିଭର ପ୍ରତ୍ୟାରୋପଣ ପାଇଁ ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ଓ ଏସିଆନ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ ଗ୍ୟାଷ୍ଟ୍ରୋଏନଟେରୋଲୋଜି (ଏଆଇଜି ) ମଧ୍ୟରେ ବୁଝାମଣା ସ୍ଵାକ୍ଷରିତ
  • ||
  • ଆନ୍ଦୋଳନରତ କୃଷକଙ୍କୁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହାଙ୍କ ସନ୍ଦେଶ, ସରକାର ଆପଣଙ୍କ ଦାବି ଓ ସମସ୍ୟା ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ମାସ ପାଇଁ ଗାଇଡ୍‌ ଲାଇନ୍ ଜାରି କଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର
  • ||
  • ଭାଇ ହେଲା ଭଗାରୀ: ଜମିବାଡି ଲୋଭରେ ନିଜ ରକ୍ତ ସଂପର୍କର ଭାଇ-ପୁତୁରାକୁ ଦେଲା ହାଣି
  • ||
  • ଅଭୟକାନ୍ତଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍‌ର ଖୋଳତାଡ଼: ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଯିବ ନୋଟିସ୍, କିଏ ବଫାଦାର- କିଏ ଗଡ଼ ଫାଦର?
  • ||
  • ପରୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ଅରୁଣ ବୋଥ୍ରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ୫ ଜଣିଆ ଏସ୍‌ଆଇଟି ଟିମ୍‌ ଗଠିତ, ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କୁ ଅବଗତ କଲେ ସରକାର
  • ||
  • ସୋର : ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରୁ ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମିଳିଲା ଚାଉଳ ଡବାରୁ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ମଞ୍ଚାରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ, ପୋଡି ହୋଇ ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||

ନୀତିଶ ଓ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କଲେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ, କହିଲେ-‘କୃଷି ବିଲ୍ କିଛି ଖାସ୍ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ପାଇଁ କରିଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ’

3/11/2020 at 5:15 PM

ପାଟନା, ୦୩୧୧ବିହାର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଆଉ କିଛି ଦିନ ପରେ ହେବ ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ । ମଙ୍ଗଳବାର କଂଗ୍ରେସ ପୂର୍ବତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ତଥା ସାଂସଦ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଦଳୀୟ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିଥିଲେ । ସେ କିଶନଗଞ୍ଜରେ ଏକ ରାଲିରେ ଭୋଟରଙ୍କୁ ଉଦବୋଧନ ଦେବା ସହ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବିଜେପିକୁ କଡା ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି ।

ରାହୁଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ନୀତିଶ କୁମାର ଓ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ବିହାରକୁ ଲୁଟିଛନ୍ତି । ବିହାରର କୃଷକ, ଶ୍ରମିକ ଓ ଛୋଟ ଦୋକାନୀ ସେମାନଙ୍କ ରୋଜଗାର ହରାଇଛନ୍ତି । ଏବେ ବିହାରର କୃଷକ ଓ ଯୁବକ ମହାମେଣ୍ଟକୁ ଜିତାଇବେ ବୋଲି ମନ ବଳାଇ ସାରିଛନ୍ତି । ମହାମେଣ୍ଟ ସରକାରକୁ ଆସିଲେ ବିହାରରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିବ ।

ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଛତିଶଗଡ ସରକାର ଏବେ କୃଷକଙ୍କ ଖାତାରେ ସିଧାସଳଖ ଟଙ୍କା ଜମା କରୁଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନୂଆ କୃଷି ବିଲ୍ ଆଣିଛନ୍ତି । ଯାହା କୃଷକ ବିରୋଧୀ । ଏହା ମୋଦୀଙ୍କ କିଛି ମିତ୍ରଙ୍କ ପାଇଁ । କୃଷକମାନେ କଣ ଅମ୍ବାନୀ ଓ ଆଦାନୀ ସହ ସାଲିସ କରି ପାରିବେ ବୋଲି ରାହୁଲ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି । ମହାମେଣ୍ଟ ସରକାର ଆସିଲେ ଛତିଶଗଡ ଭଳି ଧାନର ସର୍ବନିମ୍ନ ସହାୟକ ମୁଲ୍ୟ ୨୫୦୦ ଟଙ୍କା ହିସାବରେ ବିହାର କୃଷକଙ୍କୁ ମିଳିବ ।

କଂଗ୍ରେସର ପୂର୍ତତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ଆରଏସଏସ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ କୃଷକ ଓ ଗରିବଙ୍କୁ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଇଛି । ବିଜେପି ଓ ଆରଏସଏସ ହିଂସା ସୃଷ୍ଟି କଲା ଭଳି କାମ କରୁଛନ୍ତି । ବିଜେପିର ବି-ଟିମ୍ ମଧ୍ୟ ଘୃଣା ସୃଷ୍ଟି କରିବାରେ ଲାଗିଛି । ଏହାସହ ସେ ରାଜ୍ୟରେ ନୀତିଶ ସରକାରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରିଛନ୍ତି । ନୀତିଶ କୁମାର ବିହାରର ଯୁବକଙ୍କୁ ରୋଜଗାର ଦେବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିବା ରାହୁଲ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts