Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟେଷ୍ଟ ପରେ ଓ୍ବାନ୍‌ ଡେ’ ସିରିଜ୍‌ କବ୍‌ଜା କଲା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ୭ ଓ୍ବିକେଟରେ ଧରାଶୟୀ, ଭାରତ ୨୮୭/୬(୫୦ ଓଭର), ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୨୮୮/୩ (୪୮.୧ଓଭର)
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ୧୦,୩୯୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୬୧୦ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ହରଭଜନ ସିଂହ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ନିଜକୁ କଲେ ଆଇସୋଲେଟ୍‌
  • ||
  • ଚୋରା ବାଲି କାରବାରରୁ ହତ୍ୟା, ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉପରେ ଚଢାଇଦେଲେ ଟ୍ରାକ୍ଟର !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୮୭୨୯୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଶିବାଡ ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଇସପାତ୍, ୮ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ଲିଭିବ ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି : ୫୦ ବର୍ଷ ତଳେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ : ଖେଳସୂଚୀ ଜାରି କଲା ଆଇସିସି, ଏହି ତାରିଖରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମହା ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ କମ୍ ବ୍ୟାକ୍ କରିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ! ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ବରାବର ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||

ରାହୁଲ କହିଲେ ଗରିବଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଦିଅ: ୬ ମାସ ଯାଏଁ ପ୍ରତ୍ୟେକଙ୍କ ଖାତାକୁ ୭୫୦୦ ପାଇଁ ରଖିଲେ ଯୁକ୍ତି

28/05/2020 at 4:25 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୮|୦୫: କରୋନା ଭାଇରସ କାରଣରୁ ସାରା ଦେଶରେ ଗତ ୬୫ ଦିନ ହେଲା ଲକଡାଉନ୍ ଜାରି କରାଯାଇଛି ।ଏହାର ସିଦ୍ଧାସଳଖ ପ୍ରଭାବ ଶ୍ରମିକ, ଗରିବ ଓ ମଧ୍ୟବିତ୍ତଙ୍କ ଉପରେ ପଡୁଛି । ଏହାକୁ ନଜରରେ ରଖି କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ପିକ୍ ଇନ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ନାମରେ ଏକ ଅନଲାଇନ୍ କ୍ୟାମ୍ପେନ୍ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଏହି କ୍ୟାମ୍ପେନରେ ଦଳ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ନିଜ ଦାବି ରଖିଛି । ପ୍ରଥମେ କଂଗ୍ରେସର ଅନ୍ତରୀଣ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କ ଆଗରେ ନିଜ ଦାବି ଉପସ୍ଥାପନା କରିଥିଲେ । ଏବେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଭାରତୀୟଙ୍କୁ ଲୋନ୍ ନୁହେଁ ଟଙ୍କା ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ସରକାର ଆସନ୍ତା ୬ ମାସ ଯାଏଁ ଗରିବଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତୁ ବୋଲି ରାହୁଲ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।

ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଏକ ଭିଡିଓ ମେସେଜ ଜାରି କରିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, କରୋନା ଭାଇରସ ପାଇଁ ଦେଶରେ ଏକ ବିରାଟ ଝଡ ଆସିଛି । ଗରିବଙ୍କୁ ଆଘାତ ଲାଗିଛି । ଶ୍ରମିକମାନେ ଅଖିଆପିଆ ଅବସ୍ଥାରେ ରାସ୍ତାରେ ଚାଲୁଛନ୍ତି । କ୍ଷୁଦ୍ର ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ମେରୁଦଣ୍ଡ ଭାଙ୍ଗି ପଡିଛି । ଆଜି ଭାରତୀୟଙ୍କୁ ଲୋନ୍ ନୁହେଁ ଟଙ୍କାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି ।

ପ୍ରତି ଗରିବ ପରିବାରକୁ ସରକାର ମାସକୁ ୭୫୦୦ ଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତୁ । ମନରେଗା କାମକୁ ୧୦୦ ବଦଳରେ ୨୦୦ ଦିନ କରାଯାଉ । କ୍ଷୁଦ୍ର ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ପାଇଁ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପ୍ୟାକେଜ ଘୋଷଣା ହେଉ । ଏହାସହ ଘରକୁ ଫେରୁଥିବା ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ପାଇଁ ସରକାର ସମସ୍ତ ସୁବିଧା ଉପଲବ୍ଧ କରାନ୍ତୁ ବୋଲି ରାହୁଲ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts