Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଯୁକ୍ତ ୨ କଲେଜ୍ ଖୋଲିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ! ବିଶୋଧନ ଓ ସଫା କରି କ୍ଲାସ୍ ରୁମ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • କମିବାରେ ଲାଗିଛି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ୬୪୨ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଫ୍ରାନ୍ସରେ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟାଙ୍କ ବିରୋଧରେ EDଙ୍କ ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ଜବତ ହେଲା ୧.୬ ମିଲିୟନ ୟୁରୋ ସମ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୮ରେ ଭାରତ ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦେଲା କୃଷକ ସଂଗଠନ
  • ||
  • ପ୍ରଥମ ଟି-୨୦ରେ କଙ୍ଗାରୁ ଚିତ୍, ଚମକିଲେ ଭାରତୀୟ ବୋଲର, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୧୧ ରନରେ ହରାଇଲା ବିରାଟ ବାହିନୀ
  • ||
  • ୪ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ୬୦ କେଜି ଚନ୍ଦନ କାଠ ଜବତ: ଆନୁମାନିକ ମୂଲ୍ୟ ୭୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର: ବିଶାଖା ଏଗ୍ରୋ ସୋରୁମ୍ ଆଗରେ ଚାଷୀମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଆମରଣ ଅନଶନ
  • ||
  • ଅପରାହ୍ନରେ ସ୍ଥଳଭାଗ ଛୁଇଁବ ‘ବୁରେଭି’ : କେରଳ-ତାମିଲନାଡୁର କିଛି ଜିଲ୍ଲାରେ ଛୁଟି ଘୋଷଣା, ବିମାନବନ୍ଦର ବନ୍ଦ
  • ||
  • ଜଗତପୁର : ଧାନ କଟାଳୀଙ୍କୁ ଶୁଣ୍ଢରେ କଚାଡି ମାରିଲା ହାତୀ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର ଓ ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ମୃଦୁ ଭୂକମ୍ପ ଝଟ୍‌କା ଅନୁଭୂତ
  • ||

ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ମୋଦିଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କଲେ ରାହୁଲ “ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳର ୪/୫ ଦିନ ପୁର୍ବରୁ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରୁଛନ୍ତି ମୋଦି”

17/05/2019 at 6:04 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୭/୫ : କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନର ଅନ୍ତିମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପ୍ରଚାର ଶେଷ ହେବ ପୂର୍ବରୁ ଆଜି ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ ଡାକିଥିଲେ । ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ରାହୁଲ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲେ । ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳର ୪\୫ ଦିନ ପୁର୍ବରୁ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରୁଛନ୍ତି । ସେ ମୋଦିଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ମୋଦି ରାଫେଲ ମାମଲାରେ ତାଙ୍କ ସହ କାହିଁକି ଆଲୋଚନା କଲେ ନାହିଁ । ମୋଦି ଅନିଲ ଅମ୍ବାନୀଙ୍କୁ ୩୦ ହଜାର କୋଟି କାହିଁକି ଦେଇଛନ୍ତି ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ରାହୁଲ ।

ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କୁ ରାହୁଲ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କ ଭୁମିକା ଏହି ପକ୍ଷପାତପୁର୍ଣ ଥିଲା । ମୋଦି ଯାହା କହିବାକୁ ଚାହିଁଛନ୍ତି କହୁଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ କଥା କହିବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଉନାହିଁ ।  ନିର୍ବାଚନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କେବଳ ମୋଦିଙ୍କ ପ୍ରଚାର ପାଇଁ ତିଆରି କରାଯାଇଥିଲା । ସେ ଆହୁରି କରିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ପ୍ରଭାବିତ ଢଙ୍ଗରେ ଜନତାଙ୍କ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇଥିଲେ । ମୋଦିଙ୍କ ପାଖରେ ଅସିମିତ ଧନବଳ, ମାର୍କେଟିଙ୍ଗ, ଟିଭି ପ୍ରଚାର ଆଦି ଥିଲା । କିନ୍ତୁ କଂଗ୍ରେସ ପାଖରେ କେବଳ ସତ ଥିଲା ଏବଂ ସତ ହିଁ ଜିତିବ ବୋଲି ରାହୁଲ କହିଛନ୍ତି ।

ସେ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ପ୍ରଶ୍ନ କହିଥିଲେ ଯେ, ନ୍ୟାୟ ଯୋଜନାର ଟଙ୍କା କେଉଁଠୁ ଆସିବ । ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧି, ମନମୋହନ ସିଂହଙ୍କର ଅନେକ ଯୋଗଦାନ ରହିଛି । ଏମାନଙ୍କୁ ଧକ୍କା ମାରି ସେ କେବେ ହେଲେ ଆଗକୁ ବଢିବେ ନାହିଁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ବିରୋଧୀ ଭୁମିକା ବହୁତ ଭଲ ଭାବେ ନିର୍ବାହ କରିଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ମୋଦିଙ୍କ ଦୁର୍ନୀତି ବିରୋଧୀ ଅଭିଯାନର ପୋଲ୍ କଂଗ୍ରେସ ଖୋଲିଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ୨୩ ତାରିଖରେ ଜନତାଙ୍କ ମୁଡ୍ କଣ ଜଣାପଡିବ । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କିଏ ହେବ ତାହା ଜଣାପଡିଯିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ଜନତା ମାଲିକ, ଯାହା ଆଦେଶ ହେବ ତାହା ପାଳନ ହେବ । ଏହାସହ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ନିର୍ବାଚନ ଅଭିଯାନ ପାଇଁ ଦଳର କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଥିଲେ ।

   Related Posts