Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କାଦେଲା ହାଇଓ୍ୱା ଟ୍ରକ, ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ଷ୍ଟୋକ୍ସଙ୍କ ଧୂଆଁଧାର ଶତକ ଓ ସଞ୍ଜୁଙ୍କ ଦମଦାର ଫିଫ୍ଟି: ୮ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସକୁ ହରାଇଲା ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ
  • ||

‘ଆଜି ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଭାରତୀୟ ଦଳିତ, ମୁସଲିମ ଓ ଆଦିବାସୀଙ୍କୁ ମଣିଷ ବୋଲି ଭାବୁ ନାହାନ୍ତି’- ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି

11/10/2020 at 1:51 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୧/୧୦: ବହୁ ଭାରତୀୟ ଦଳିତ, ମୁସଲିମ ଓ ଆଦିବାସୀଙ୍କୁ ମଣିଷ ଭାବି ନ ଥାନ୍ତି। ଏହା ନିହାତି ଲଜ୍ଜ୍ୟାଜନକ କଥା ବୋଲି କହିଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ପୂର୍ବତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି । ହାଥରସ ମାମଲାକୁ ନେଇ ସେ ଆଜି ଏହି ଟ୍ବିଟ୍ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ସହ ସେ ଏକ ଓ୍ବେବସାଇଟର ଲେଖାକୁ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ କୁହାଯାଇଛି ପୀଡ଼ିତ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଦେଇ ଗତି କରୁଥିବା ବେଳେ ବାରମ୍ବାର କହିଛି ଯେ ତା ସହ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରାଯାଇଛି।

ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ଟ୍ବିଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ‘ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲଜ୍ୟାଜନକ ସତ ଯେ ଅନେକ ଭାରତୀୟ ଦଳିତ, ମୁସଲିମ ଓ ଆଦିବାସୀଙ୍କୁ ମଣିଷ ବୋଲି ଭାବୁ ନାହାନ୍ତି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ତାଙ୍କ ପୋଲିସର କହିବା କଥା କୌଣସି ଦୁଷ୍କର୍ମ ହୋଇ ନାହିଁ। କାରଣ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଓ ଅନ୍ୟ ଭାରତୀୟଙ୍କ ପାଇଁ ସେ କହି ନ ଥିଲେ।’

ତେବେ ରାହୁଲ ଯେଉଁ ଆଲେଖ୍ୟ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି ସେଥିରେ ଲେଖା ଯାଇଛି ଉଚ୍ଚ ଜାତିର ପଡୋଶୀଙ୍କ ଦ୍ବାରା ପୀଡ଼ିତଙ୍କୁ ଜବରଦସ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ୧୪ ଦିନ ଜୀବନ ଓ ମୃତ୍ୟୁ ସହ ଲଢ଼ିବା ପରେ ପୀଡ଼ିତା ଶେଷରେ ଆଖି ବୁଜିଲେ। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ବିଳମ୍ବିତ ରାତ୍ରିରେ ତାଙ୍କର ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର କରାଗଲା। ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଏହା ପରେ କହିଲେ ତାଙ୍କ ସହିତ କୌଣସି ଦୁଷ୍କର୍ମ ହୋଇ ନାହିଁ। ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ହାଥରସ ଘଟଣାରେ ଚୁପ ରହିଥିବା ପିଏମ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି।

   Related Posts