Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ୱାଦିକ ବିନୋଦ ଦୁଆଙ୍କ ପରଲୋକ, କରୋନାରେ ହୋଇଥିଲେ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଚାଲିପାରିଲାନି ବିଧାନସଭା, ସୋମାବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁଲତବୀ ଘୋଷଣା କଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଉଷଠୀ ଯୋଗିନୀ ମା’ ନାରାୟଣୀଙ୍କ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ମା’ଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତିରୁ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ତାଡି ନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ୬୯୭୦ଜଣ ଭିକାରୀ, ୪୧୨୮ ପୁରୁଷ ଓ ୨୮୪୨ ମହିଳା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ ଓମିକ୍ରନ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନାହିଁ : DMET
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୃହରେ ବିରୋଧୀଙ୍କ ପ୍ରତିବାଦ ପ୍ରସଙ୍ଗ, ବିଧାୟିକା ସ୍ନେହାଙ୍ଗୀନି ଛୁରିଆ କହିଲେ- ‘ଏହା ଗଣତନ୍ତ୍ର ପ୍ରତି ସୁସ୍ଥ ବାତାବରଣ ନୁହଁ’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦୁର୍ବଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ବାତ୍ୟା : ରାଜସ୍ବ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଝଡ ଧୀରେ ଧୀରେ ମହାବାତ୍ୟା ଆଡକୁ ମୁହାଁଇବ : ବିଷ୍ଣୁ ସେଠୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ପୁରୀ ବେଳାଭୂମିରେ ଲାଗିଲା ରେଡ୍ ଫ୍ଲାଗ୍, ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଯିବା ଲାଗି ବାରଣ
  • ||
  • ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନୀ ପଦ୍ମଭୂଷଣ ତ୍ରିଲୋଚନ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||

ଚାଷୀ ଓ ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କେନ୍ଦ୍ରକୁ କବିତା ମାଧ୍ୟମରେ ଟାର୍ଗେଟ୍ କଲେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି, ଜାଣନ୍ତୁ ଲେଖିଛନ୍ତି କ’ଣ ?

23/10/2021 at 4:52 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୩।୧୦: ପୂର୍ବତନ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ଲଗାତାର ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ କେନ୍ଦ୍ରର ମୋଦି ସରକାରଙ୍କୁ ଘେରୁଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ମୁଦ୍ରାସ୍ପିତି ଓ କୃଷକ ସମସ୍ୟା ନେଇ ଟ୍ୱିଟରରେ ରାହୁଲଙ୍କ କବିତା ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି। ଯେଉଁଥିରେ ଭାରତ ମହାନ ଥିଲା ଓ ମହାନ ଅଛି ବୋଲି ସେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଥିବା ବେଳେ ମୋଦି ସରକାର ପ୍ରଥମରୁ ବିଫଳ ଥିଲେ ଓ ଏବେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଫେଲ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

ସେପଟେ କଂଗ୍ରେସ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଭଦ୍ରା ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ଲଳିତପୁରରେ ସାର ଲାଗି ଧାଡିରେ ଛିଡା ହୋଇଥିବା ଚାଷୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ବିଜେପି ଉପରେ ବର୍ଷିଛନ୍ତି। ଚାଷୀଙ୍କ ଧାନ କ୍ରୟ ଲାଗି ସରକାର ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ନିରାଶ ଚାଷୀ ମଣ୍ଡିରେ ନିଜ ଧାନ ଗଦାଇ ନିଆଁ ଲଗାଇବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେଉଥିବା ପ୍ରିୟଙ୍କା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ୟୁପିରେ ଚାଷୀଙ୍କୁ  ନିର୍ଯାତନା ଦେବାରେ ବିଜେପି ସରକାର ସାମାନ୍ୟତମ ଅବହେଳା ମଧ୍ୟ କରୁ ନଥିବା ପ୍ରିୟଙ୍କା ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍‌ରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ଶୁକ୍ରବାର ପୋଷ୍ଟ କରିଥିବା ଟ୍ୱିଟ୍‌ରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ମେଡି ଇନ ଇଣ୍ଡିଆ କେବଳ ଏକ ପ୍ରହସନ (ଜୁମଲା) ବୋଲି ଉଲ୍ଲେଖ କରିଥିଲେ। ଏକ ଖବର ଆଧାର କରି ରାହୁଲ ଏହି ଟ୍ୱିଟ୍‌ ପୋଷ୍ଟ କରିଥିବା ବେଳେ ସବୁଥର ଭଳି ଏଥର ବି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର କଥାରେ ଗୋଟେ କାମରେ ଆଉ ଗୋଟେ କରୁଥିବା ଉଲ୍ଲେଖ କରିଥିଲେ।

   Related Posts