Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଯୁକ୍ତ ୨ କଲେଜ୍ ଖୋଲିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ! ବିଶୋଧନ ଓ ସଫା କରି କ୍ଲାସ୍ ରୁମ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • କମିବାରେ ଲାଗିଛି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ୬୪୨ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଫ୍ରାନ୍ସରେ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟାଙ୍କ ବିରୋଧରେ EDଙ୍କ ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ଜବତ ହେଲା ୧.୬ ମିଲିୟନ ୟୁରୋ ସମ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୮ରେ ଭାରତ ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦେଲା କୃଷକ ସଂଗଠନ
  • ||
  • ପ୍ରଥମ ଟି-୨୦ରେ କଙ୍ଗାରୁ ଚିତ୍, ଚମକିଲେ ଭାରତୀୟ ବୋଲର, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୧୧ ରନରେ ହରାଇଲା ବିରାଟ ବାହିନୀ
  • ||
  • ୪ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ୬୦ କେଜି ଚନ୍ଦନ କାଠ ଜବତ: ଆନୁମାନିକ ମୂଲ୍ୟ ୭୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର: ବିଶାଖା ଏଗ୍ରୋ ସୋରୁମ୍ ଆଗରେ ଚାଷୀମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଆମରଣ ଅନଶନ
  • ||
  • ଅପରାହ୍ନରେ ସ୍ଥଳଭାଗ ଛୁଇଁବ ‘ବୁରେଭି’ : କେରଳ-ତାମିଲନାଡୁର କିଛି ଜିଲ୍ଲାରେ ଛୁଟି ଘୋଷଣା, ବିମାନବନ୍ଦର ବନ୍ଦ
  • ||
  • ଜଗତପୁର : ଧାନ କଟାଳୀଙ୍କୁ ଶୁଣ୍ଢରେ କଚାଡି ମାରିଲା ହାତୀ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର ଓ ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ମୃଦୁ ଭୂକମ୍ପ ଝଟ୍‌କା ଅନୁଭୂତ
  • ||

ମୋଦିଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କଲେ ରାହୁଲ ଓ ମମତା – କରତାଳି ଏବଂ ଦୀପ ଦ୍ୱାରା ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ହେବ ନାହିଁ

4/04/2020 at 7:25 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୪/୦୪ : କଂଗ୍ରେସର ପୂର୍ବତନ ସଭାପତି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଏବଂ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି। କଂଗ୍ରେସର ପୂର୍ବତନ ସଭାପତି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଶନିବାର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ କଟାକ୍ଷ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତରେ କରୋନା ଉପରେ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ତଦନ୍ତ କରାଯାଇ ନାହିଁ ଏବଂ ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ କରତାଳି ମାରିବା ଏବଂ ଦୀପ ଜାଳିବା ଦ୍ୱାରା ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହେବ ନାହିଁ। ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରମୁଖ ଦେଶ ତଥା ଭାରତରେ କରୋନା ଅନୁସନ୍ଧାନର ଆକଳନକୁ ସଂଯୋଗ କରୁଥିବା ଏକ ଗ୍ରାଫ୍ ଅଂଶୀଦାର କରି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଟ୍ୱିଟ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ କୋଭିଡ -୧୯ ସହ ଲଢ଼ିବା ପାଇଁ ଭାରତ ଯଥେଷ୍ଟ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରୁନାହିଁ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନାଁ ନନେଇ ସେ କହିଛନ୍ତି, ଲୋକମାନଙ୍କୁ କରତାଳି ମାରିବା ଏବଂ ଦୀପ ଜାଳିବା ଦ୍ୱାରା ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ।

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ମାମଲାରେ ପଡ଼ିବାକୁ ଚାହୁଁ ନାହାନ୍ତି। ସେ କହିଥିଲେ, ‘ବର୍ତ୍ତମାନ ମୁଁ ରାଜନୀତି କରିବି ନା କରୋନା ମହାମାରୀକୁ ବନ୍ଦ କରିବି’। ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି, ଆପଣ କାହିଁକି ରାଜନୈତିକ ଯୁଦ୍ଧ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ? ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ କହିଛନ୍ତି, “ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ କଥା ଯାହାକୁ ଠିକ ଲାଗୁଚି ସେ ଅନୁସରଣ କରନ୍ତୁ | ଯଦି ମୋତେ ଶୋଇବାକୁ ଇଛା ହେବ ମୁଁ ଶୋଇବି। ଏହା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଅଟେ।”

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କରୋନା ଭାଇରସ ସଂକ୍ରମଣ ବିରୋଧରେ ଲଢେଇରେ ଦେଶର’ ସାମୂହିକ ଶକ୍ତି’ର ମହତ୍ୱ ଉପରେ ଆଲୋକପାତ କରି ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ଏପ୍ରିଲ ୫ ତାରିଖ ରବିବାର ଦିନ ନିଜ ଘରର ବାଲକୋନୀରେ ଠିଆ ହୋଇ ନଅ ମିନିଟ୍ ପାଇଁ ଦୀପ,ଟର୍ଚ୍ଚ, ଫ୍ଲାସ୍ ଲାଇଟ୍ କିମ୍ବା ମୋବାଇଲ୍ ଫ୍ଲାସ୍ ଲାଇଟ୍ ଜଳାଇବାକୁ କହିଥିଲେ।

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଶକ୍ତି ମନ୍ତ୍ରୀ ନିତିନ ରାଉତ ଭୟ କରିଛନ୍ତି ଯେ ସମସ୍ତ ଆଲୋକକୁ ଏକାସାଙ୍ଗରେ ନଅ ମିନିଟ୍ ଲିଭାଇବା ଦ୍ୱାରା ଅନେକ ରାଜ୍ୟର ଗ୍ରୀଡ୍ ଭାଙ୍ଗି ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ଅନ୍ଧକାର ଛାଇଯାଇପରେ। ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ପ୍ରକାଶିତ ବିବୃତ୍ତିରେ ରାଉତ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ ରବିବାର ଦିନ ଦୀପ ଜାଳିବାବେଳେ ଘରର ଆବଶ୍ୟକ ଆଲୋକ ଲିଭାନ୍ତୁ ନାହିଁ।

   Related Posts